22 June 1941 year, 4.00 morning is the day the war begins, which took the life of every fifth Ukrainian. Pain, suffering, death and loss for years to come... The longest years for those, who survived this horror. The way, as long as 5 years, brought many difficulties and troubles, losses and incredible suffering.
Every year 22 червня Україна вшановує світлу пам’ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. It День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, який встановлено згідно з указом Президента України від 17 November 2000 року з метою «…всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності…»
Саме в цей день українці з біллю в серці згадують про тих, хто так і не повернувся з війни. Про тих, хто кров’ю і потом, ціною власного життя відстоював Перемогу. Згадують тих, хто першим прийняв на себе страшний удар, чиї життя були покалічені і зруйновані війною.
Від кровавого ранку червня 1941 минуло багато років. Проте з людських сердець не стерти безмежну вдячність за подвиг ціною в життя, за мужність, відвагу, героїзм, що дарували мир і свободу.
Сьогодні війна знову прийшла в Україну. Однак віримо – знищили зло у Другій світовій, знищемо його і зараз! Українці впевнені: разом здолаємо, разом витримаємо, разом переможемо!
Пам’ятаємо заради майбутнього! Вічна та світла пам’ять загиблим!
Честь і слава героям!
Пропонуємо літературу за даною темою з фонду Scientific library. З представленими виданнями можна ознайомитись у відділі обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права (etc. Heroes of Ukraine, 9):
Війна і міф. Невідома Друга світова. 1939–1945 / for zag. order. О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. – 272 from.
For 70 years, що минули від завершення Другої свтової війни, чи ми дізналися всю правду про неї? Багато наших знань досі в полоні міфів, табу та пропаганди. У книжці вибрані 50 сюжетів від 15 authors. Робота істориків грунтується на довготривалих дослідженнях та опрацюванні розсекречених документів.
Волошина, T. D. Батьківщину і матір не вибирав: D. M. Sheiko : біогр.нарис, спогади, documents, матеріали / Т. Д. Волошина. – Миколаїв : Ilion, 2016. – 135 from.
У книзі вперше зібрано і систематизовано матеріали про фронтовика Шейка Григорія Михайловича та його велику і дружню родину. В серці Григорія Михайловича зберігається пам’ять про його побратимів, про важкі випробування в роки Другої світової війни, мужність і жертовність кожного солдата заради перемоги над гітлерівським нацизмом.
Поле битви – Ukraine. To the attention of scientists of NUS named after Adm “володарів степу” am to “кіборгів”. Воєнна історія України від давнини до сьогодення / упоряд. К. Галушко. – Харків : Кн. клуб “Клуб сімейного дозвілля”, 2016. – 352 from.
Автори книги розповідають про історичні події України від доби неоліту до сьогодення. Особлива увага приділяється військовій справі та війнам раннього заліза, великого переселення, Литовської доби, Козацької доби. Показана участь України у Другій світовій війні. Розглянуті події на сході України 2014–2015 рр.
Україна у Другій світовій війні: до 70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні / Укр. ін-т нац. пам’яті. – Київ : УІНП, 2015. – 28 from.
Українці в Другій світовій війні. Facts, цифри, persons. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
Чижова, L. I AM. Зворотний відлік (від війни до війни): низка новел / Л. Я. Чижова. – Миколаїв : Ilion, 2016. – 32 from.
Автору книги довелося стати свідком і учасницею багатьох подій. Із пережитих зустрічей, знайомств, розлук і втрат склалися новели цієї книги. У вирі життєвих подій – долі однієї невеликої родини і велике любляче зранене серце Матері, у якої війни забирали всіх рідних.
Краєзнавчі видання:
Миколаївська область 1937–2007 рр. : ist. альм. - Mykolaiv : Атол, 2007. – 300 from.
В книзі представлено календар основних подій за роки існування Миколаївщини, фактичні довідки та документи.
Шкварець, IN. D. Повоєнна та сучасна Миколаївщина : моногр. іст.-краєзнав. дослідж. / IN. D. Шкварець, IS. D. Gorburov, TO. IS. Gorburov. - Mykolaiv : Шамрай, 2008. – 300 from.
У монографії висвітлюється процес відбудови Миколаївщини повоєнного часу. Показано історію краю в другій половині XX – на початку XXI ст. в нових історичних умовах часів незалежності Української держави.
Бібліотека – ваш інтелектуальний супутник!