2024
Шановні друзі! Пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Світ фінансів», на якій представлені видання з фонду Наукової бібліотеки. Сподіваємось, що її матеріали стануть джерелом нових знань, допоможуть розширити своє розуміння фінансової діяльності та підвищити професійний рівень. Виставка буде корисна здобувачам вищої освіти, викладачам, а також усім, хто цікавиться світом фінансів.
Досягаємо нових вершин успіху разом із бібліотекою!
Шановні друзі! Вашій увазі пропонується віртуальна виставка «Золоті сторінки олімпійського спорту», яка знайомить з історією та розвитком олімпійського спорту, олімпійськими видами спорту, також з досягненнями спортсменів України та світу в Олімпійських іграх.
Запрошуємо до перегляду здобувачів освіти спеціальностей «Олімпійський та професійний спорт», «Фізична культура і спорт», професійних спортсменів та всіх, кого цікавить спортивна тематика.
Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) – новеліст, сатирик, засновник жанру “усмішка” в українській літературі, член літературних об’єднань “Плуг” і “Гарт”, офіцер медичної служби УНР, в’язень сталінських концтаборів.
Про життєвий шлях, який пройшов письменник, його літературні досягнення можна дізнатися з віртуального нарису «Кому веселе, а кому й сумне…» , який підготували співробітники Наукової бібліотеки до дня народження талановитого майстра української сатири й гумору.
Плекаймо українську та знаймо своїх талановитих митців!
До славетного ювілею Віктора Михайловича Бузника, який відзначався 4 жовтня, співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК підготували віртуальний нарис «Лідер свого часу».
Віктор Михайлович Бузник – видатний вчений-теплофізик, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри теорії теплотехніки і суднових парових котлів, декан машинобудівного факультету (1953–1961), ректор Миколаївського кораблебудівного інституту імені адмірала Макарова (1965–1968).
Вклад професора В. М. Бузника у розвиток науки та освіти, становлення Миколаєва як одного з центрів суднобудування країни важко переоцінити. Віктор Михайлович, на жаль, дуже рано пішов із життя, але його справу продовжують учні та послідовники.
Українська література дуже глибока та багатогранна. Кожен письменник чи поет доповнює її новими творами, які надовго залишаються в серцях читачів. З нагоди ювілею Михайла Коцюбинського – письменника, драматурга, надзвичайно ерудованої людини, пропонуємо ознайомитися з віртуальним нарисом «Життя та творчість Михайла Михайловича Коцюбинського (до 160-ти річчя від дня народження)», підготовленого співробітниками Наукової бібліотеки.
Плекаймо українську та знаймо своїх талановитих митців!
Друзі! Пропонуємо ознайомитися з віртуальним нарисом «Іван Котляревський – Коперник українського слова (до 225-річчя від дня народження І. П. Котляревського)».
Удосконалюйте свої знання разом із Науковою бібліотекою, це зробить ваше життя більш цікавим!
Приємного перегляду!
Шановні друзі! Добірку цікавих фактів про Основний закон України – “Конституція – основа держави” – підготовлено до Дня Конституції України, який щорічно святкується 28 червня. Cаме в цей день у 1996 році Верховною Радою України було ухвалено Основний закон.
Конституція має найвищу юридичну силу і значення, всі інші закони країни, зазвичай, спираються саме на неї. Зміст статей Конституції спрямований на забезпечення суверенітету України, становлення її як незалежної правової держави та окреслюють права українців. У 2024 році Основному Закону України виповнюється 28 років. Конституцію України ухвалили за одну ніч, а активний період роботи над документом зайняв три місяці. Конституція 1996 року для України була не першою, але саме вона стала для нашої держави доленосною.
Якщо бажаєте дізнатись більше цікавого про Основний Закон України – наша добірка фактів допоможе вам це зробити!
Вітаємо з Днем Конституції України та запрошуємо до ознайомлення!
Читайте та пізнавайте більше про історію державотворення, а бібліотека завжди надасть можливість для удосконалення ваших знань!
Віртуальну виставку «Вічний поклик моря» співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова підготували до Міжнародного дня моряка. Це відносно молоде свято з’явилося у 2010 році внаслідок підписання відповідної резолюції країнами – членами Міжнародної морської організації, яка є частиною ООН.
Мета – подякувати морякам за їхній вклад у світову економіку, за ризики та особисті витрати. Відомо, що понад 80% світової торгівельної діяльності залежить від налагодженої роботи моряків торгового та вантажного флоту.
У всьому світі понад півтора мільйони людей пов’язали свою професію з морською стихією, серед них – випускники та студенти НУК. Легендарна професія моряка романтична, але важка і небезпечна – кожен вихід з порту може стати для моряків справжньою битвою за своє життя.
Література, з якою знайомить виставка, допоможе отримати необхідні технічні навички, вдосконалити професійні знання, ознайомитися з правовими аспектами діяльності. Знаходиться вона у відділі обслуговування користувачів НБ у МННІ НУК за адресою: вул. Кузнецька, 5, ауд. 56 (Старий корпус НУК)
Цікавого перегляду та сім футів під кілем!
День охорони навколишнього середовища – це привід замислитися над проблемами довкілля, звернути увагу на його збереження. Пропонуємо ознайомитися з інформаційним повідомленням «Всесвітній день охорони навколишнього середовища», яке підготувала Наукова бібліотека з нагоди свята. Тож піклуємося про охорону довкілля та не забуваємо, що природа й людина – єдине ціле.
З нагоди дня народження та вшанування пам’яті Романа Іваничука, українського письменника, політичного та громадського діяча Наукова бібліотека презентує віртуальну виставку «Творив серцем, розумом, душею», яка висвітлює сторінки творчої біографії індивідуального та неповторного, відданого історичній тематиці митця.
Роман Іваничук – один із організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, Народного Руху України, член Спілки письменників України, народний депутат України І-го скликання, заслужений працівник культури України, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, літературної премії ім. А. Головка, премії ім. І. Мазепи. Герой України. Впродовж майже півстоліття творчої діяльності письменника вийшло близько шістдесяти книг, читаючи які можна мандрувати часом і простором, відкриваючи для себе незвідані сторінки української історії.
Віртуальна виставка «Наукова та педагогічна спадщина професора В.М. Горбова. Вибране», яку підготували співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова, знайомить лише з невеликою частиною науково-педагогічної спадщини відомого вченого, кандидата технічних наук, професора, завідувача кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики Віктора Михайловича Горбова, якому 26 травня 2024 року мало б виповнитися 80 років.
У його доробку більше 350 наукових праць, 30 підручників та навчальних посібників з питань проєктування та експлуатації СЕУ, публіцистичні видання з історії університету, біографічні видання. З майже повною колекцією матеріалів авторства Віктора Михайловича усі бажаючи можуть ознайомитися у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК за адресою: вул. Кузнецька, 5 (Старий корпус НУК).
З нагоди дня народження та вшанування пам’яті Анатолія Івановича Золотухіна – інженера, вченого, винахідника, еколога, краєзнавця, публіциста, літературознавця, діяча культури, співробітники Наукової бібліотеки підготували віртуальну виставку «До світла вічної істини».
Золотухін А. І. закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут імені адмірала Макарова, працював у Центральному науково-дослідному інституті “Тайфун”. Автор багатьох краєзнавчих публікацій та історико-краєзнавчих книг, має понад 50 науково-дослідних робіт із акустики і турбулентності та 26 винаходів. У 1980 році за власною ініціативою зайнявся дослідженням життя і творчості Гомера та розгадкою таємниці “Слова о полку Ігоревім”. Досліджуючи історію України, створив нову історичну науку – апокрифологію. Ініціатор створення і лідер першої в Миколаївській області громадської екологічної організації “Зелений світ” (1988–1999).
З нагоди дня народження видатного українського письменника, драматурга, громадського діяча, автора творів, які стали надбанням української літератури та культури, співробітники Наукової бібліотеки підготували віртуальний нарис «Панас Мирний. Історія життя та цікаві факти про письменника».
Запрошуємо до перегляду!
Друзі! Добірка цікавих і маловідомих фактів “Книга всіх нас мудрості навчає”, яку ми пропонуємо до перегляду, присвячена Всесвітньому дню книги та авторського права, який відзначається щороку 23 квітня, починаючи з 1996 року, відповідно до рішення 28-ї сесії ЮНЕСКО. «Винуватців» у цього «свята книголюбів» кілька. Так, саме 23 квітня народилися такі видатні особистості світової літератури, як французький письменник Моріс Дрюон (1918), ісландський лауреат Нобелівської премії з літератури Галдор Лакснесс (1902) і трикратний претендент на цю премію Володимир Набоков (1899), а також український письменник Григорій Тютюнник (1920); у цей же день 1616 року померли Вільям Шекспір (щоправда, за юліанським календарем) і перуанський історик Інка Ґарсіласо де ла Веґа (вже за григоріанським календарем), а також 1850 року – англійський поет-романтик Вільям Вордсворт.
Запрошуємо до ознайомлення ! Читайте, розвивайтесь, пізнавайте!
Проводьте вільний час з користю!
Дату для святкування Міжнародного дня англійської мови обрано в пам’ять про відомого англійського поета Вільяма Шекспіра, який вважається одним із засновників літературної англійської мови. Друзі! Запрошуємо вас завітати до відділу обслуговування Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки і ознайомитися з книжково-ілюстративними виставками нових надходжень навчальної літератури «Speak Up English», «English Technical Students».
До вашої уваги пропонуються англомовні видання з граматики, права, комунікації, математики.
Також пропонуємо переглянути віртуальну виставку «The New Book of Popular Science», яка повністю виконана мовою оригіналу.
Вдосконалюйте свої знання разом з Науковою бібліотекою!
Друзі! Анонс виставки «Подарунки вдячних читачів» допоможе дізнатись вам про наукові, навчальні та художні видання, які Наукова бібліотека отримала від учасників акції з нагоди Міжнародного дня дарування книг. Сподіваємось, що кожне видання знайде свого читача! Занурюйтесь у світ нової книги, подаруйте собі радість від зустрічі з нею та оберіть ту, яка стане вам до вподоби!
Віртуальна виставка «До вершин економічних знань» для вас, економісти, а також для всіх, хто цікавиться світом фінансів та економіки. Сподіваємось, що її матеріали, а це книги 2023 року видання, стануть джерелом нових знань та натхненням для вдосконалення, дадуть можливість розширити своє розуміння економічної та фінансової діяльності, підвищити професійний рівень. Досягаємо нових вершин успіху разом із бібліотекою!
Напередодні чудового весняного свята – Міжнародного жіночого дня, Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальний огляд «На порозі весни: традиції святкування Міжнародного жіночого дня в країнах світу».
Запрошуємо до цікавого та інформативного перегляду!
https://olgabondar0.wixsite.com/website-3 для вас, економісти, а також для всіх, хто цікавиться світом фінансів та економіки. Сподіваємось, що її матеріали, а це книги 2023 року видання, стануть джерелом нових знань та натхненням для вдосконалення, дадуть можливість розширити своє розуміння економічної та фінансової діяльності, підвищити професійний рівень. Досягаємо нових вершин успіху разом із бібліотекою!
Даємо підказку: рубрика нашого сайту «Нові надходження» дозволить вам завжди бути в курсі новинок Наукової бібліотеки. Скористайтесь!
Журналістика – одна з найцікавіших професій. Журналіст завжди у вирі подій, де б він не працював: на телебаченні, радіо, чи періодичній пресі. Якщо Ви здобуваєте вищу освіту за спеціальністю «Журналістика», бажаєте відшліфувати навички спілкування та стати освіченим учасником будь-якого медійного процесу, пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Сучасна журналістська освіта», на якій представлені видання з фонду Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до цікавого та інформативного перегляду!
Цей день нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. Свято відносно молоде – в Україні воно лише почало писати свою історію з 2002 року. Детальніше про історію свята можна дізнатися з інформаційного повідомлення за даною тематикою.
Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови та запрошуємо ознайомитися з виставкою літератури «Мови велич та краса» в читальному залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Новому корпусі (ауд. 109).
Нехай українське слово буде для всіх нас оберегом. Збережемо рідну мову – збережемо націю і державу!
Майже всі знають, що 14 лютого – День святого Валентина, але в цей день відзначають ще одне міжнародне свято, яке об'єднує всіх поціновувачів книги – Міжнародний день книгодарування (International Book Giving Day). Про історію та традиції свята ви можете дізнатися з інформаційного повідомлення «Книги з добрих рук».
Приємного перегляду!
Віртуальна виставка «Нові надходження – 2023», підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті, має на меті ознайомити з новою літературою, яка надійшла до відділу впродовж 2023 року. Наукова, навчальна, публіцистична література стане у нагоді як студентам, так і викладачам для використання у навчальній та науковій роботі. Запрошуємо до перегляду!
2023
З нагоди свята Наукова бібліотека презентує віртуальний нарис «День Збройних Сил України».
Запрошуємо до перегляду.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. Наукова бібліотека презентує віртуальну галерею «І плакала свічка в скорботі…»
Згадайте в цей день про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодоморів, долучіться 25 листопада о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
Наукова бібліотека презентує віртуальну виставку «Жива історія Майдану», в якій представлені книги про події кривавого протистояння на Майдані Незалежності очима свідків: звичайних волонтерів, музикантів, письменників, медиків. Серед запропонованих видань на особливу увагу заслуговують художні твори, народжені Майданом.
Запрошуємо до цікавого та інформативного перегляду!
З цієї нагоди Наукова бібліотека презентує віртуальний нарис “Mіжнародний день студента”, який знайомить з історією виникнення свята, традиціями святкування та цікавими фактами про студентів.
Запрошуємо до цікавого та інформативного перегляду!
Рік тому пішов у засвіти відомий вчений у галузі суднової енергетики, кандидат технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики НУК ім. адм. Макарова Віктор Михайлович Горбов. Віртуальна виставка «Пам’яті вченого», яку підготували співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті – це данина пам’яті видатному науковцю, талановитому викладачу, небайдужій людині, справжньому поціновувачу книги, якого з бібліотекою пов’язували не тільки професійні відносини, але й тепла щира дружба. Завдячуючи Віктору Михайловичу, фонд бібліотеки поповнювався цінною літературою, а спільні заходи завжди проводилися на високому професійному рівні.
Дякуємо! Пам’ятаємо…
Цей день нагадує міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людської цивілізації. Також це чудова нагода для вшанування наукових традицій, популяризації досягнень вчених, залучення молоді до світу науки.
З нагоди свята Наукова бібліотека презентує віртуальний нарис «Всесвітній день науки».
Приємного перегляду.
Шановні друзі! З цієї нагоди Наукова бібліотека презентує інформаційний блок, до якого увійшли: віртуальний нарис «Міжнародний день Чорного моря» та корисні посилання, які познайомлять вас з цікавими фактами про море, його екологічними проблемами та загрозами, які виникли під час сучасних воєнних дій.
Більше цікавої інформації за посиланнями:
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря
Чому Чорне море світиться в серпні – цікаві факти від Сніданку
Чорне море / проєкт Emblas
Забруднення Чорного моря
Чому море чорне та ще сім запитань до морського біолога
16 цікавих фактів про Чорне море
Міжнародний день Чорного моря та цікаві факти про нього
Цікаві факти про Чорне море
Науково-популярна книга «Секрети Чорного моря» за змістом – це короткі історії про життя флори та фауни Чорного моря, їх проблеми та цікаві факти з чорноморського життя
Про Чорне море до, після і за часів війни: конспект лекції Марії Павловської
Відкрийте разом з Науковою бібліотекою таємниці одного з найчарівніших українських водоймищ та насолоджуйтесь його красою!
Приємного перегляду!
Наукова бібліотека презентує
Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі інформаційний колаж “Ти наше диво калинове, кохана українська мово!”. Його матеріали познайомлять вас із походженням та розвитком української мови, цікавими фактами та висловами про неї відомих українських письменників та діячів.
В умовах сьогодення українська мова набула особливої ваги – вона стала нашою зброєю, символом миру та єдності нації. Доки живе мова – житиме і народ.
Приємного та пізнавального перегляду!
26 жовтня виповнюється 80 років Василю Степановичу Наливайку –кандидату технічних наук, професору кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установки та технічної експлуатації, відомому вченому у галузі двигунобудування, винахіднику, педагогу, публіцисту. До цієї славетної дати співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК підготували віртуальну виставку – привітання «Василь Степанович Наливайко – науковець, викладач, публіцист. До 80-річчя від дня народження».
Василь Степанович Наливайко є автором більш ніж 150 наукових статей, навчальних посібників, підручників та методичних вказівок, у тому числі 9 винаходів та патентів. Професор В. С. Наливайко успішно поєднує педагогічну, наукову та публіцистичну діяльність, відомий своїми біографічними дослідженнями та матеріалами з історії МКІ-НУК. Багаторічна співпраця професора Наливайка з Науковою бібліотекою знаходить своє відображення у щорічних спільних заходах, а також у поповненні бібліотечного фонду новими виданнями.
Наукова бібліотека від щирого серця вітає шановного ювіляра і бажає йому здоров’я, стійкості, цікавих ідей і творчих успіхів та висловлює вдячність за багаторічні дружні стосунки та плідну співпрацю .
Віртуальну виставку «Палаючий Кінбурн» . Від варварської війни, яку сьогодні ведуть росіяни в Україні, страждають не тільки люди, а й природа.
Півострів Кінбурнська коса на Миколаївщині з його дикою природою вважався одним з наймальовничіших місць України. Та у лютому 2022 року на цю землю прийшла війна. І все змінилося…Внаслідок обстрілів заповідна територія перетворилася на суцільну пожежу, в якій гине унікальна природа.
Та ми віримо, що ці території повернуться і через деякий час природа таки відновиться, особливо, якщо люди їй допоможуть. А приголомшливі краєвиди Кінбурнської коси, як і раніше, будуть притягувати до себе численних поціновувачів цієї дикої природи.
Запрошуємо переглянути і згадати, якою була Кінбурнська коса в мирні часи та як вплинули масштабні бойові дії на природні комплекси півострова.
Напередодні свята Наукова бібліотека презентує віртуальну подорож «Чарівний світ бібліотек». Запрошуємо Вас познайомитися з найнезвичайнішими та найцікавішими бібліотеками світу.
Приємного та пізнавального перегляду!
Всесвітній день моря запровадила Міжнародна морська організація в 1978 році.
Це свято нагадує нам про велику відповідальність, яку несе людина за використання морських ресурсів. Бережімо водойми, піклуймося про їх чистоту, адже майбутнє океанів, морів та річок (а головне – мільйонів їх жителів) – у наших руках.
Пропонуємо до Вашої уваги відеопрезентацію «Захоплюючий світ морів».
Запрошуємо до цікавого інформативного перегляду!
Всесвітній день туризму – щорічне свято, засноване Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році. Мета свята – пропаганда туризму, його соціального, культурного, політичного і економічного значення. Запрошуємо Вас на віртуальну подорож таємничими куточками України «Музика, що застигла в камені».
Віртуальну виставку «Deutsch ohne probleme». Книги, представлені на виставці, допоможуть Вам покращити вивчення іноземної мови. Адже володіння іноземними мовами в сучасному світі – одна з найважливіших складових успішної людини.
Удосконалюйте свої знання разом з бібліотекою!
Віртуальну виставку “Мій рідний край – моя земля”. Книги, представленні до вашої уваги, розповідають про історію міста-героя, його чарівні куточки, видатних діячів, розкривають досягнення та окреслюють сьогодення. А їх авторами є відомі миколаївські краєзнавці та історики.
Приємного перегляду та цікавого дозвілля!
Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту – День фізичної культури і спорту.
Для здобувачів освіти спеціальності «Фізична культура та спорт», викладачів, тренерів і всіх, для кого фізична культура та спорт – невід’ємна частина життя та важливий чинник зміцнення здоров’я, співробітники НБ НУК підготували віртуальну виставку «Світ спорту у світі книг».
Приємного перегляду!
І знову наша пропозиція – читайте влітку, тоді Ваш відпочинок буде змістовним та різнобарвним! А зробити це Ви зможете завдяки книгам, які представлені на нашій третій віртуальній виставці з циклу ” Яскраве літо – відпочинок з книгою ! “
Відомий французький письменник Андре Моруа сказав, що є тільки один спосіб стати культурною людиною – читання.
Читайте! Адже у чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід!
Друзі! Продовжуємо знайомити вас з книгами-новинками для читання влітку. Віртуальна виставка з циклу “Яскраве літо – відпочинок з книгою” – це можливість поринути у чарівний світ поетичних творів, історичного роману, стати свідком любовних взаємовідносин. Читайте із задоволенням та користю! Далі буде.
Кожна пора року примітна по-своєму та має свій дивовижний образ.
Сонце, дні довгі й теплі, а ночі короткі – це образ літа. А ще це пора відпочинку – вихідних на свіжому повітрі та відпусток. А який же відпочинок без книги, аби з головою поринути у світ неймовірного, цікавого, зробити його корисним та збагатитись духовно!
Друзі! Запрошуємо вас у бібліотечне літо – книги-новинки для читання на будь-який смак ви зможете знайти, переглянувши віртуальну виставку «У літо з книгою! Запрошуємо до бібліотеки!» із циклу віртуальних виставок «Яскраве літо – відпочинок з книгою». Хай запропоновані нами книги зроблять ваше дозвілля не тільки приємним, але й змістовним! Бібліотека пропонує – ви обираєте! Далі буде – слідкуйте за новинами.
Мрієте відшліфувати до блиску навички спілкування чи бути освіченим учасником будь-якого медійного процесу або здобуваєте вищу освіту за спеціальністю «Журналістика»? Вам пощастило, пропонуємо віртуальну виставку «Журналіст – не просто професія…», яка знайомить з літературою, що допоможе досягти омріяної мети!
Шановні друзі! А чи знаєте Ви що українська вишиванка – не просто святковий одяг, вона займає особливе місце в культурі України та є її символом.
Презентація “Чарівний світ вишиванки” – знайомить Вас з деякими фактами про український етнічний оберіг та її значення в житті людини. Запрошуємо до перегляду! Приємних вражень!
Шановні друзі!
Вашій увазі пропонується віртуальна виставка книжкових новинок “Цікаво вчити, цікаво вчитися!”, які надійшли до фонду бібліотеки! Ці видання стануть у нагоді науковцям, викладачам та студентам. Удосконалюйте знання за допомогою цієї літератури та на Вас чекає успіх!
https://olgabondar0.wixsite.com/website
До славетного ювілею шановного пана професора співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК підготували віртуальну виставку «Наукові та навчальні видання професора Сергія Івановича Сербіна». Матеріали, які представлені, вийшли з друку після 1991 року. Ці та інші видання професора С. І. Сербіна можна отримати у Науковій бібліотеці за адресою вул. Кузнецька, 5. Запрошуємо до перегляду.
Шановні друзі! Пропонуємо Вашій увазі віртуальні виставки, присвячені Всесвітньому дню книги та авторського права: «Чарівний світ книги» – це пізнавальна розповідь про унікальну сходинку мудрості – книгу та деякі факти з її історії та «Пам’ятники її величності Книзі», яка знайомить з незвичайними скульптурними композиціями, присвяченими книзі.
Приємного, цікавого та пізнавального перегляду!
Щороку 23 квітня відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Це свято авторів, видавництв, бібліотекарів, читачів і всіх, хто дотичний до книги. Головна ідея цього дня – промоція книги та читання, адже саме вони розширюють світогляд, формують світосприйняття, забезпечують словниковий запас
Авторське право – один із засобів охорони інтелектуальної власності людини.
Щиро вітаємо із Всесвітнім днем книги і авторського права всіх шанувальників книги, всіх, хто цінує і розвиває друковане слово!
Шануймо, читаймо, бережімо книги, бо в них – мудрість, розум, знання, які створювались впродовж тисячоліть! Відсвяткуйте цей день, завітавши до своєї бібліотеки або замінивши перегляд телепередач на читання!
Шановні друзі!
Віртуальна виставка Психологія: поняття, види, практика представляє книги , які дадуть змогу студентам, що навчаються за спеціальністю «Психологія» розширити уявлення про психологію особистості, викладачам – дізнатись про сучасний стан розвитку психологічної науки, а всім, хто прагне проникнути у таємниці людського буття – пізнати себе, розкрити свої можливості, реалізувати себе за умови глибокого самопізнання. Приємного перегляду!
165 років тому, 18 березня 1858 року, народився німецький інженер-механік Рудольф Крістіан Карл Дізель (1858 – 1913 рр.). Його ім’я відоме всьому світові завдяки винаходу, який змінив долю людства. Саме двигун внутрішнього згоряння є рушійною силою багатьох речей, без яких неможливо уявити існування людської цивілізації: локомотиви, вантажівки, лайнери, автомобілі, сільськогосподарські машини, військова техніка, безпілотні літальні апарати… Значення цього важко переоцінити…
У житті Рудольфа Дізеля були тріумфи і страждання, овації і гоніння. А його загадкове зникнення у віці 55 років і досі бентежить думки дослідників та поціновувачів таланту німецького генія.
Яким же насправді було життя видатної людини, ім’ям якої названо двигун та вид палива, пропонуємо подивитися далі у презентації «Рудольф Дізель. Крок у Вічність», підготовленому співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК у Машинобудівному навчально-науковому інституті.
6 грудня – День Збройних Сил України
Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова щиро вітає усіх, хто захищає нашу країну та відстоює її кордони. Бажаємо захисникам злагоди, родинного затишку, мужності, гідності, мудрості та незламної сили волі.
До Вашої уваги представлена віртуальна замальовка «З Днем Збройних Сил України!».
Слава Україні! Слава мужнім воїнам!
Наукова бібліотека до 300-річчя від дня народження Г. Сковороди
3 грудня виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, мандрівника. Віртуальна виставка «Український філософ-мандрівник», представлена до Вашої уваги, дозволить познайомитися з цікавими фактами його життєвого та творчого шляху.
Скористайтесь нагодою поповнити Вашу інтелектуальну скриньку!
2022
Довкілля стало ще однією невинною жертвою російсько-української війни. Активні бойові дії негативно впливають на унікальні природні комплекси Чорного та Азовського морів та можуть спричинити техногенні катастрофи. Віртуальний нарис “Війна і море: вплив бойових дій на екосистеми Чорного та Азовського морів”, який підготували співробітники відділу обслуговування Наукової бібліотеки у машинобудівному навчально-науковому інституті, демонструє, як наші морські та приморські екосистеми потерпають від війни.
Приємного перегляду!
10 листопада – Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку
Цей день має нагадувати міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людської цивілізації. Видатним українським науковцям присвячена віртуальна виставка «Досліджувати й відкривати».
Приємного перегляду!
Ця знаменна дата припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме в розмові людина виявляє свою належність до певної культури, нації. Про цікаве в українській мові можна дізнатися з віртуальної виставки «Дивовижна українська мова» .
Приємного перегляду!
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря.
Море… Воно приваблює, притягує. І не тільки поетів і художників, а й простих людей. Море “лікує” смуток, дарує радість та натхнення. А хто “лікує” саме море, чи має воно взагалі проблеми? Так, має! Саме цим проблемам присвячений віртуальний нарис “Екологічні проблеми Чорного моря”, який підготовлено співробітниками відділу обслуговування Науковоі бібліотеки НУК ім. адм. Макарова.
Більше цікавої інформації про Чорне море можна дізнатися за посиланнями:
- Такі як ми! Історія мешканців Чорного моря http://surl.li/dmesv
- Цікаві факти про Чорне море http://surl.li/dmeta
- Чорне море / проект Emblas http://surl.li/dmetb
Приємного перегляду!
Наукова бібліотека презентує
Шановні друзі!
Пропонуємо Вашій увазі презентацію «Над героїзмом непідвладний час…». , присвячену Дню захисників і захисниць України. У кожному рядку Поезії Вільних закарбована повага до сили й мужності наших захисників, ненависть до ворога та віра в Перемогу! Презентацію підготували співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у машинобудівному навчально-науковому інституті.
Приємного перегляду!
Шановні користувачі!
Запрошуємо Вас перегорнути сторінки унікальної енциклопедії «Britannica», переглянувши віртуальну виставку «Мудрість століть».
Виставку підготовлено співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК.
Приємного перегляду!
Бібліотечна професія дуже давня, вона існує більш ніж чотири з половиною тисячі років. У минулі роки роботу бібліотекаря брали на себе письменники, філософи, знанні люди. З неординарними людьми в бібліотечній професії вас познайомить віртуальна виставка «Великі імена в бібліотечній професії».
Шановні користувачі!
Запрошуємо вас до перегляду віртуальної виставки:“Вдосконалюємо англійську: фахові видання англійською мовою”
2021
Вітрильний, веслувальний спорт, плавання успішно розвиваються у нашому університеті. НУК ім. адм. Макарова пишається своїми спортсменами – студентами, викладачами, випускниками, серед яких є учасники, призери та переможці чемпіонатів України, Європи та Світу.
Шановні студенти, які навчаються за спеціальностями «Фізична культура і спорт», «Олімпійський і професійний спорт», а також всі, хто цікавиться водними видами спорту! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова пропонує Вашій увазі віртуальну виставку «Водні види спорту».
На виставці представлено книги, присвячені історії Олімпійських ігор, а також навчальні, науково-популярні видання з плавання, вітрильного і веслувального спорту, акванавтики, тощо. Запрошуємо до перегляду!
21 грудня – день народження кросворда
Сьогодні, 21 грудня, свій день народження відзначає цікава та корисна розвага — кросворд. Розгадування кросвордів тренує пам’ять, розвиває інтелект, допомагає перевірити свої знання, розширити кругозір.
Водні види спорту
Чому саме у цей день відзначається день народження цієї найпоширенішої гри, хто був творцем першого кросворду, які існують його різновиди – про це Ви дізнаєтесь, переглянувши віртуальну виставку «Магічні квадрати», створену співробітниками абонементу Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря. Тож запрошуємо Вас до перегляду та бажаємо змістовно проводити своє дозвілля. А знайти необхідну інформацію і здобути побільше знань Вам допоможе Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова.
Шановні користувачі!
Якщо напередодні заліків та екзаменів Ви шукаєте нову книгу за фахом – пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Новинки з книжкової полиці», яка ознайомить Вас із новими навчальними виданнями з різних галузей знань та надасть вичерпну інформацію про них.
Представлені книги можна отримати у читальному залі Наукової бібліотеки у Головному корпусі (ауд. 645). Нові книги – нові знання!
Шановні користувачі!
Пропонуємо до Вашої уваги Ч. 2 «Сучасні проблеми двигунобудування» віртуальної виставки, присвяченої 90-річчю з дня створення кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установок та технічної експлуатації Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова.
Представлені видання можна отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова за адресою: вул. Кузнецька, 5 за умови застосування протиепідемічних засобів індивідуального захисту.
Для пошуку інших видань цієї тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки за адресою: http://ufd.nuos.edu.ua/DocSearchForm, або мобільним застосунком LibClient «УФД/Бібліотека» для мобільних пристроїв на ОС Android (інструкція – за посиланням: https://cutt.ly/gWKOPmK).
Запрошуємо до перегляду!
Шановні користувачі!
Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку, присвячену славетному ювілею: 90-річчю з дня створення кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установок та технічної експлуатації Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова, яка забезпечувала викладання всіх дисциплін машинобудівного і теплотехнічного профілів. Виставка підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у МННІ НУК ім. адм. Макарова. Виставка складається з двох частин (Ч.1 «Становлення та розвиток двигунобудування» та Ч. 2 «Сучасні проблеми двигунобудування»), ознайомить Вас із монографіями, навчальними посібниками, які були видані науковцями кафедри.
Представлені видання можна отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова за адресою: вул. Кузнецька, 5 за умови застосування протиепідемічних засобів індивідуального захисту.
Для пошуку інших видань цієї тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки за адресою: http://ufd.nuos.edu.ua/DocSearchForm, або мобільним застосунком LibClient «УФД/Бібліотека» для мобільних пристроїв на ОС Android (інструкція – за посиланням: https://cutt.ly/gWKOPmK). Запрошуємо до перегляду Ч.1 «Становлення та розвиток двигунобудування».
Віртуальна виставка «Екологія і організація природоохоронної діяльності» ознайомить Вас із підручниками, навчальними посібниками, монографіями, які висвітлюють теми, що стосуються закономірностей співіснування людини і природи, проблем природокористування та управління екосередовищем в умовах глобалізації, а також охорони навколишнього середовища. Запрошуємо до перегляду!
До уваги тих, хто навчається на Факультеті економіки моря, – наша віртуальна виставка підготовлена саме для Вас.
Приємного перегляду!
26 листопада в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який проводиться щорічно з 1994 року.
Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. Одним із основних центрів інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до цієї інформації користувачам, особливо науковцям, здобувачам освіти, фахівцям.
З нагоди Всесвітнього дня інформації пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Штучні нейронні мережі».
Шановні користувачі!
Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку, присвячену відомому українському письменнику, поету, режисеру, актору, сценаристу, лауреату Національної премії України ім. Т. Шевченка, якому 7 листопада 2021 року виповнилось би 85 років.
Шановні користувачі!
До уваги здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Системний аналіз» пропонуємо віртуальну виставку «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ – ТВІЙ КРОК ДО УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО». Сподіваємось, що представлені видання стануть вам у пригоді для удосконалення знань.
Після закінчення карантинних обмежень чекаємо на вас у Науковій бібліотеці – в ауд. 549 Головного корпусу. Приємного перегляду!
Для Вас, студенти, які навчаються за спеціальностями «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «Річковий та морський транспорт», а також для всіх, хто цікавиться питаннями навігації і управління рухом.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку «Навігаційні системи та прилади», на якій представлені книги, присвячені теорії та принципам роботи суднових навігаційних приладів і систем, за допомогою яких морська навігація стає точною і безпечною. Запрошуємо до перегляду!
Усі видання, запропоновані Вашій увазі, Ви зможете отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Будемо вдячні за дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Чекаємо на Вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3).
(присвячено 220-річчю від дня народження К. Х. Кнорре,
першого директора Миколаївської обсерваторії)»
Напевно, кожен із нас коли-небудь розглядав зоряне небо і розмірковував про зірки.
Карл Кнорре (1801–1883) – астроном, директор Миколаївської астрономічної обсерваторії, перший астроном Чорноморського флоту, член-кореспондент Петербурзької академії наук, віце-адмірал – був людиною, яка присвятила вивченню зірок усе своє життя, його доля була тісно пов’язана з Миколаєвом. Саме про його внесок в історію світової астрономічної науки та історію становлення і розвитку міста Миколаєва наша віртуальна виставка.
Шановні друзі! Нарешті дочекались – літо прийшло!
Літо… Є щось прекрасне в цьому, і це прекрасне – відпочинок. Кожен з нас поспішає насолодитися літечком сповна. Літні дні чудово підходять для подорожей, і зовсім необов’язково – закордонних. Спадщину прекрасних спогадів може залишити відвідування одного з семи чудес Миколаївщини. Бібліотека допоможе вивчити їх віртуально завдяки матеріалу виставки “Рідного краю одвічна краса”.
Долучайтесь до перегляду і подорожуйте в реальному житті!
Для вас, студенти спеціальності “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, а також для всіх, хто цікавиться електроенергетикою та електротехнікою!
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адмірала Макарова презентує віртуальну виставку “Електричні системи та мережі”, в якій представлено видання, присвячені таким питанням, як комп’ютерне проєктування електричних систем і мереж, електротехнічне обладнання машин, вивчення питань створення сучасних відновлювальних джерел енергії, застосування енергоефективних технологій.
Усі видання, запропоновані вашій увазі, ви зможете отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Будемо вдячні за дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Чекаємо на вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3).
Чи багато ми знаємо про Україну? Тільки починаючи мандрувати її просторами розумієш, що в Україні багато цікавого та невідомого. Про славні і героїчні часи з її історії розповідають замки та фортеці. Колись їх було понад 5 тисяч, але сьогодні, на жаль, від більшості з них немає й сліду.
З нагоди Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, а також Дня пам’яток історії та культури працівники абонементу Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова підготували для вас віртуальну подорож «Пам’ять через століття: замки та фортеці України», яка ознайомить вас із найцікавішими пам’ятками архітектури України. Тож, мандруємо Україною, бо мандри – це завжди відкриття!
Шановні користувачі!
З нагоди відзначення Дня екологічних знань, в рамках екологічного проєкту “Зелене світло нашого життя”, пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку “Ecology. Human Being. Society.” (монографії з екології англійською) https://olgabondar0.wixsite.com/ecologymonographs, створену співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду.
22 березня – Всесвітній день водних ресурсів
Вода складає більшу частину організму людини і необхідна для задоволення її фізіологічних, санітарно-гігієнічних та господарських потреб. На жаль, 2,2 мільярди людей на планеті не мають постійного доступу до чистої питної води.
22 березня за ініціативою ООН щорічно, починаючи з 1993 року, відзначається Всесвітній день водних ресурсів.
Світовий океан – безперервний водний простір, що покриває 71% поверхні Землі. Запобігання його забрудненню має величезне значення для життєдіяльності людей.
Віртуальна виставка «Світовий океан та суднова енергетика» знайомить з літературою, в якій приділяється увага методам і техніці запобігання забрудненню Світового океану.
Шановні користувачі!
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку “Електричні вимірювання”.
Представлені видання містять сучасну інформацію стосовно вимірювальних перетворювачів і сенсорів різних видів, а також дані про мікросенсори, уніфіковані перетворювачі та актуатори, які використовуються для побудови вимірювальних інформаційних систем різного призначення. Ця література може застосовуватися студентами електротехнічних спеціальностей у навчальному процесі, для підготовки до лабораторних занять та самоосвіти, а також буде корисною для інженерно-технічних і наукових працівників.
Усі видання, представлені вашій увазі, ви можете отримати при умові застосування засобів індивідуального захисту у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в НН ІАЕ НУК ім. адм. Макарова. Чекаємо на вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3)!
20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.Вшановуючи пам’ять Героїв України, співробітники відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова підготували віртуальну виставку “Зима, що нас змінила…”.
Запрошуємо до перегляду!
14 лютого у наші серця завітало найдивовижніше свято кохання, романтики та ніжності – День святого Валентина. Тож всіх зі святом!!!
А що ж таке кохання?! Мабуть, існує безліч відповідей на це запитання.
Віртуальна виставка «Історії кохання відомих людей» відкриває світ вулканічних почуттів та дає зрозуміти, що кожна історія кохання неповторна.
Приємного перегляду!
Дорогі друзі!
З нагоди відзначення Міжнародного дня дарування книг співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова підготували віртуальну виставку, яка ознайомить Вас із виданнями, які є справжньою родзинкою фонду, тому що їх сторінки прикрашають добрі побажання бібліотеці та її читачам, спогади випускників або прості слова “Науковій бібліотеці від …” Запрошуємо до перегляду!
Одвічна мрія людини – жити в гармонії з природою. Але як цього досягти, коли виникло безліч екологічних проблем завдяки людині? Чи є вихід?! Про кроки до досягнення гармонії розповідає віртуальна виставка «Екосередовище і сучасність». Запрошуємо до перегляду.
Епідемії, на жаль, є невід’ємною частиною історії людства. Яких тільки епідемій не переживало людство : чума, іспанка, віспа, всілякі невідомі віруси … Поширення коронавірусу в багатьох країнах викликало сплеск інтересу до художніх творів про епідемії. Як же письменники бачили всесвітні епідемії і що становить більшу загрозу людству: смертельний вірус чи сама людина? Запрошуємо вас переглянути відеопрезентацію книг на дану тематику з фонду відділу обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Проводьте вільний час з книгою та будьте здорові!
Еміль Январьов… Його називали людиною на всі часи. Він створив свій неповторний поетичний світ, був мудрим порадником та наставником для багатьох, хто вирішив присвятити своє життя СЛОВУ. Згадаймо про великого митця напередодні його 90-річчя.
До цієї дати співробітники Читального залу відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Головному корпусі НУК ім. адм. Макарова підготували віртуальну виставку «Поезії одвічна висота», присвячену поету. Запрошуємо до перегляду
Шановні студенти, викладачі, науковці, співробітники!
Запрошуємо до перегляду віртуальної виставки “І обнялися береги одного вічного народу”
Шановні студенти, викладачі, науковці, співробітники!
Якщо Ви бажаєте поглибити та систематизувати свої знання з історії української літератури, сучасної української мови, оволодіти мистецтвом красномовства, то ця новина – саме для Вас! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку «Українська література та мова: історія, теорія, практика».
Запрошуємо до перегляду!
2020
Магічний світ фізики… Недарма її називають фундаментальною наукою. Один з найцікавіших і, в той же час, складних предметів. Відкрийте для себе її універсальність за допомогою віртуальної виставки «Цікавий світ фізики».
Шановні студенти, викладачі, науковці! Відділ обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки (НН ІАЕ) презентує віртуальну виставку «Навчальні посібники для дипломного проєктування». Запрошуємо до перегляду.
Шановні студенти, викладачі, науковці! Вашій увазі пропонується віртуальна виставка “Суднобудування та судноремонт”, створена співробітниками читального залу відділу обслуговування користувачів Головного корпусу Наукової бібліотеки НУК ім. адм.Макарова. Запрошуємо до перегляду!
Шановні студенти, викладачі, науковці! Вашій увазі пропонується віртуальна виставка“Перетвори свої ідеї у слова”(тлумачні словники англійською), створена співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань Наукової бібліотеки НУК ім.адм.Макарова. Запрошуємо до перегляду!
Шановні студенти, викладачі, науковці! Вашій увазі пропонується віртуальна виставка “Інноваційні технології проєктування суден і океанотехніки”, створена співробітниками абонементу Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті презентує віртуальну виставку «Становлення та розвиток суднової енергетики.Ч. 2 (за виданнями вчених кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова), присвячену 80-річчю кафедри та 100-річчю НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду!.
Шановні користувачі! Відділ обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки (НН ІАЕ) презентує віртуальну виставку видань викладачів НН ІАЕ, присвячену 100-річчю НУК ім.адм.Макарова.
Запрошуємо до перегляду.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті презентує віртуальну виставку «Сучасний стан та перспективи розвитку суднової енергетики (за виданнями вчених кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова), присвячену 80-річчю кафедри та 100-річчю НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду!.
Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку «Михайло Миколайович Александров: вчений, ректор, художник». Експозиція підготовлена співробітниками Електронного читального залу Наукової бібліотеки та присвячена 100-річчю МКІ–УДМТУ–НУК, яке відзначається у 2020 році.
Запрошуємо до перегляду: https://tetyanakorolova.wixsite.com/aleksandrov
Читальний зал відділу обслуговування користувачів Головного корпусу Наукової бібліотеки НУК ім. адм.Макарова презентує віртуальну виставку «З новою книгою призначена зустріч». Запрошуємо до перегляду!
«Національний університет кораблебудування. Історія. Люди. Факти»
Шановні науковці, викладачі та студенти НУК ім.адм. Макарова!
Співробітниками Електронного читального залу додано інформацію про нові книги і бібліографічні покажчики, що надійшли до фондів НБ НУК ім адм. Макарова протягом 2019-2020 рр., до віртуальної виставки «Національний університет кораблебудування. Історія. Люди. Факти», яку підготовлено до 100-річного ювілею МКІ-УДМТУ-НУК і представлено на сайті бібліотеки.
Запрошуємо до перегляду.
Шановні користувачі!
Бажаєте отримати нові враження та приємно провести час – тоді ця новина саме для Вас! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права представляє віртуальну виставку «Сучасна українська проза».Знайомтесь з інформацією та поспішайте отримати книгу!
2019
Віртуальна виставка підготовлена співробітниками абонементу молодших курсів Машинобудівного навчально-наукового інституту, Навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та управління проектами, Факультету екологічної та техногенної безпеки.
Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка “ Deutsch ” підготовлена співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК ім.адм.Макарова. Запрошуємо до перегляду.
Інформаційно-бібліографічний відділ НБ НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку “Періодичні видання Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова”. Запрошуємо до перегляду.
Абонемент Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря НБ НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку “Зварювання і паяння в сучасному суднобудуванні”. Запрошуємо до перегляду.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому гуманітарному інституті представляє Вашій увазі віртуальну виставку “Життя, відтворене фарбами“
Віртуальна виставка “ Композиційні матеріали” підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів НБ НУК ім. адм. Макарова в ННІАЕ. Запрошуємо до перегляду.
Наукова бібліотека НУК ім. адм.Макарова презентує віртуальну виставку «Степан Йосипович Макаров – адмірал, вчений, флотоводець». Експозиція підготовлена співробітниками Електронного читального залу Наукової бібліотеки та присвячена 170-річчю (за новим стилем) від дня народження С. Й. Макарова та 115-й річниці від дня його загибелі у водах Японського моря.
Запрошуємо до перегляду: https://tetyanakorolova.wixsite.com/makarov-s-o .
Віртуальна виставка “ World book ” підготовлена співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК ім.адм.Макарова. Запрошуємо до перегляду
Віртуальна виставка “Магія фінансів” підготовлена співробітниками читального залу відділу обслуговування користувачів Головного корпусу НБ НУК ім.адм.Макарова. Запрошуємо до перегляду!
До 85-річного ювілею В. В. Мацкевича, завідуючого сектором стандартизації та метрології адміністративно-управлінського персоналу науково-дослідної частини Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, письменника-мариніста, співробітниками Електронного читального залу НБ НУК підготовлено віртуальну виставку «Сердцем – моряк, душою – романтик».
Запрошуємо до перегляду.
2018
До 100-річного ювілею МКІ-УДМТУ-НУК співробітниками Електронного читального залу НБ НУК підготовлена віртуальна виставка «Національний університет кораблебудування. Історія. Люди. Факти».
Запрошуємо до перегляду. https://svetlanaborschevsk1.wixsite.com/nus-makarov
Абонемент Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря.
НБ НУК імені адмірала Макарова презентує виставку “ Нарисна геометрія та інженерна графіка”. Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка «АТО: незламна воля до перемоги» присвячена Дню захисника України. Виставка підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів НБ НУК ННГІ та Факультету морського права. Запрошуємо до перегляду!
Співробітниками Електронного читального залу НБ НУК підготовлена віртуальна виставка наукових досягнень відомого науковця в галузі комп’ютерних наук та управління проектами доктора технічних наук, професора Костянтина Вікторовича Кошкіна (1953–2017 рр.) до 65-річчя від дня народження «Життя як константа успіху».
«Життя як константа успіху»
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Навчально- науковому інституті автоматики та електротехніки НУК імені адмірала Макарова презентує виставку “Підводні рухомі об’єкт2013и”. Запрошуємо до перегляду.
Наукова бібліотека НУК презентує
Інформаційно-бібліографічний відділ підготував віртуальну виставку “Lerne Deutsch”, присвячену Року німецької мови в Україні.Запрошуємо до перегляду
Наукова бібліотека НУК презентує віртуальну виставку «Художники и флот. Работы художников-маринистов в Национальном университете кораблестроения имени адмирала Макарова». Експозиція підготовлена співробітниками Електронного читального залу НБ НУК та присвячена роботам художників-мариністів О. В. Ганзена, В. В. Ігнациуса.
Запрошуємо до перегляду.
2017
Віртуальна виставка «На «Ікарі» – навколо світу» підготовлена співробітниками Електронного читального залу НБ НУК та присвячена першій в історії нашого вітчизняного яхтингу події – навколосвітній подорожі яхти «Ікар». Запрошуємо до перегляду.
На «Ікарі» – навколо світу
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________edded62a525d1a
Віртуальна виставка «Добра справа від щирого серця» підготовлена з метою висловити щиру вдячність вченим, викладачам, співробітникам, студентам університету за безкорисливий внесок у поповнення фондів книгозбірні. Ми дякуємо всім, хто долучився до цієї благородної справи. Запрошуємо до перегляду.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/________________________________2
Віртуальна виставка «Підкорюємо вершини екологічних знань» підготовлена інформаційно-бібліографічним відділом Наукової бібліотеки та представляє матеріали за темою: «Екологія». Щорічно, в третю суботу квітня відзначається День довкілля – національне екологічне професійне свято з охорони навколишнього середовища. Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка «Документознавство та інформаційна діяльність» підготовлена співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу НБ НУК. Запрошуємо до перегляду.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________3872527c37f1f2
Віртуальна виставка «Електричні машини для електромеханіків» підготовлена відділом обслуговування НБ у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Запрошуємо до перегляду.
2016
Віртуальна виставка «Управління проектами: теорія, досвід, практика» підготовлена співробітниками абонементу Машинобудівного навчально-наукового інституту, Навчально-наукового інституту комп’ютерних та інженерно-технологічних наук НБ НУК імені адмірала Макарова. Запрошуємо до перегляду.
5 листопада 2016 року виповнюється 70 років від дня народження відомої миколаївської поетеси Катерини Олександрівни Голубкової.
У рамках відзначення Року ювілеїв літераторів-краян на Миколаївщині, співробітники відділу бібліотечного маркетингу, інноваційної та методичної роботи НБ НУК підготували віртуальну виставку-персоналію «По праву великого таланту», присвячену творчості поетеси. Щиро вітаємо Катерину Олександрівну зі славетним ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, музи і творчого натхнення для написання її неповторної поезії! Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка-портрет присвячена кандидату технічних наук, професору, заслуженому працівнику освіти України, академіку Академії наук суднобудування і Академії технологічних наук України, дійсного члена Інституту морської техніки, наук і технологій Великобританії, завудуючому кафедрою судових і стаціонарних установок Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Віктору Михайловичу Горбову. Підготовлена інформаційно-бібліографічним відділом НБ НУК.
Віртуальна виставка «Про що сперечаються філософи?», підготовлена читальним залом відділу обслуговування Наукової бібліотеки НУК. Запрошуємо до перегляду. (для збільшення слайду, необхідно двічі на нього натиснути)
https://photopeach.com/album/18u6acp?ref=est#spiral
До 70-річчя з дня народження Рябенького Володимира Михайловича, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри теоретичної електротехніки та електронних систем відділ обслуговування НБ у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки підготував віртуальну виставку “З електронікою на “ти”. Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка “Видання вчених Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК імені адмірала Макарова в концепції академічної освіти” підготовлена відділом обслуговування користувачів в МННІ НБ НУК. Запрошуємо до перегляду.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________59eed3540159e1
Віртуальна виставка “Історія людства – історія культури” підготовлена відділом обслуговування користувачів у Навчально-науковому гуманітарному інституті НБ НУК. Запрошуємо до перегляду.
Історія світової культури
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________b80eb9814650b1
Історія української культури
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________1de6f8031f6cc8
Культурологія
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________7e3dee6a46fb3e
Віртуальна виставка “Світ сучасної бібліографії” підготовлена співробітниками інформаційно-бібліографічного відділу НБ НУК. Запрошуємо до перегляду.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________6d372aade028f8
2015
Дивитися виставку
До 240-річного ювілею О. С. Грейга Електронним читальним залом НБ НУК підготовлено віртуальну виставку книжкових видань «Олексій Самуїловіч Грейг: адмірал, флотоводець, кораблебудівник». Запрошуємо до перегляду.
З нагоди відзначення Дня юриста відділ обслуговування користувачів Гуманітарного факультету підготував віртуальну виставку «Криміналістика: предмет, завдання, система». Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка «Майстри психології», підготовлена читальним залом відділу обслуговування Наукової бібліотеки НУК.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/______________________2
Віртуальна виставка «Вчені НУК – філософи, прозаїки, поети, історики…» підготовлена інформаційно-бібліографічним відділом НБ НУК.
Віртуальна виставка «English grammar» без помилок підготовлена відділом наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК.
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/english_grammar_f3164ce33ae77c
2014
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________fa56852a011fe3
Віртуальна виставка «Зварювання в суднобудуванн» підготовлена абонементом Кораблебудівного інституту, Інституту комп’ютерних та інженерно-технологічних наук, Факультету економіки моря
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________4fa972b9c4cf76
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/________________________
2013
2012
https://issuu.com/lib.nuos.edu.ua/docs/____________________________________69ed0b12f2b602
2011
Віртуальна виставка «Герой свого часу» підготовлена до 100-річчя від дня народження А. Б. Ганькевича (15.01.1912 р. – 11.09.86 р.) – державного діяча, директора суднобудівного заводу імені 61 комунара та Чорноморського суднобудівного заводу, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Державної премії СРСР.
«Вся жизнь в работе» (розділ з книги Бугаенко, Б. А. Николаевский кораблестроительный. Судьбы выдающихся выпускников и ученых НКИ-УГМТУ / Б. А. Бугаенко, А. Ф. Галь. – Николаев : УГМТУ, 2002. – 204 с.)
Віртуальна виставка «Історія в особах та подіях» підготовлена відділом обслуговування Наукової бібліотеки в Інституті автоматики та електротехніки НУК.
“Грошима треба управляти, а не служити їм”
Луцій Анней Сенека
Віртуальна виставка “Грошова система України” підготовлена до II Міжнародного фестивалю грошей, який 08.09.2011 р. провів Інженерно-економічний факультет НУК ім. адмірала Макарова в рамках святкування 222-річчя міста Миколаєва.
До виставки був складений список літератури, наявної у фонді Наукової бібліотеки НУК.
Повний пошук видань з фондів Наукової бібліотеки НУК пропонуємо здійснити в електронному каталозі за ключовими словами: “гроші”, “грошова система”, “грошова одиниця”, “грошовий обіг”, “фінанси”, а також у традиційних читацьких каталогах бібліотеки. Ви можете також скористатися базою даних “Економіка. Фінанси” для пошуку інформації даної тематики.
Розкриваються теоретичні засади з питань грошей, їх функцій, грошової системи, фінансової політики, кредиту та їх ролі в розбудові ринкової економіки в Україні.
Відповідно до програми дисципліни розглядаються проблеми організації та методики обліку основних господарських операцій з виконання кошторису доходів і видатків бюджетних установ, наводиться характеристика нового плану рахунків, форм облікових регістрів і балансу, порядок закриття рахунків і визначення результатів виконання кошторису. Розраховано на студентів спеціальності “Облік і аудит”, може бути корисним бухгалтерам бюджетних установ і організацій.
Главная цель пособия – предоставление информации, которую можно использовать при самостоятельном освоении материала. Изложение материала в виде вопросов и ответов, включаемых в билеты, позволяет подготовиться к экзамену или зачету в предельно короткий срок.
У посібнику подається система загальнотеоретичних і прикладних знань з грошових і валютно-фінансових відносин, механізму їх функціонування, впливу на розвиток макроекономічних процесів, змісту і суті грошової, кредитної та валютної політики. Для студентів економічних факультетів, університетів та інститутів з усього спектру економічних спеціальностей, у т.ч. фінансів, грошового обігу і кредиту, банківської справи.
У навчальному посібнику висвітлюється суть, функції та роль грошей, закономірності їх обігу та механізм використання в ринкових умовах господарювання. Розкриваються суть і функції кредиту, структура банківської системи, основи міжнародних кредитно-розрахункових відносин.
Підручник повністю відповідає типовій програмі навчальної дисципліни “Гроші та кредит”. Висвітлюються основи функціонування грошей та кредиту в умовах ринкової економіки. Значна увага приділяється аналізу практики грошового обігу та операцій установ кредитної системи. Для студентів, слухачів центрів магістерської підготовки та перепідготовки кадрів, викладачів, наукових і практичних працівників.
У підручнику висвітлені теоретичні аспекти функціонування в ринковій економіці таких економічних категорій, як гроші, кредит, грошовий та валютний ринки, визначені на цій основі методологічні засади формування, розвитку та діяльності банків, банківської, грошової та валютної систем. Для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти III та IV рівнів акредитації, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.
У роботі вперше у вітчизняній науковій літературі аналізуються основні засади формування та розвитку грошово-кредитної політики України як незалежної держави. Розкриваються особливості використання в Україні кейнсіанських і монетаристських методів грошово-кредитного регулювання. Розраховано на працівників банківських та кредитно-фінансових установ, науковців, економістів, аспірантів, студентів економічних спеціальностей, усіх, кого цікавлять проблеми грошово-кредитної політики України.
У навчальному посібнику розглянуто базові концепції, поняття, категорії та принципи побудови системи національних рахунків (СНР) – міжнародного стандарту в галузі сучасної економічної статистики. Для ґрунтовнішого засвоєння теоретичного матеріалу додаються вправи, задачі та завдання для тестування, а також глосарій.
Для студентів, які навчаються за спеціальностями: статистика, макроекономіка, міжнародні економічні відносини, менеджмент, маркетинг, облік, фінанси.
Петровська І. О. Фінанси (з елементами статистики фінансів) : навч. посібник / І. О. Петровська, Д. В. Клиновий. – 2-е вид., переробл. і допов. – К. : ЦУЛ, 2002. – 300 с.
Навчальний посібник охоплює ключові аспекти становлення та розвитку фінансово-кредитної системи та її особливостей в українській практиці функціонування. Видання орієнтовано для підготовки навчального матеріалу викладачами, а також на самостійну роботу студентів.
Маршалл, Джон Ф. Финансовая инженерия: полное руководство по финансовым нововведениям : пер. с англ. / Джон Ф. Маршалл, Випул К. Бансал. – М. : Инфра-М, 1998. – 784 с.
В настоящей книге последовательно изложена новая финансовая инженерия. Книга адресована тем читателям, которые захотят изучить достаточно продвинутый курс по финансовой инженерии.