
Миколаївщина по праву пишається іменами видатних учених, які своєю працею прославили край далеко за його межами. Серед них особливе місце посідає Карл Христофорович Кнорре (1801–1883) – видатний астроном, талановитий організатор науки, перший директор Миколаївської астрономічної обсерваторії, людина, яка присвятила своє життя дослідженню зоряного неба.
У 2026 році виповнюється 225 років від дня народження Карла Кнорре та 205 років від часу заснування Миколаївської астрономічної обсерваторії – одного з найстаріших наукових закладів України. Ці дві ювілейні дати нерозривно пов’язані між собою, адже становлення й розвиток обсерваторії тісно пов’язані з ім’ям її першого директора.
До цих пам’ятних дат Наукова бібліотека пропонує ознайомитися з віртуальною виставкою «Карл Кнорре – людина, яка підкорила миколаївське небо». Експозиція висвітлює життєвий шлях ученого, його наукові досягнення, внесок у розвиток астрономічних досліджень та становлення Миколаївської астрономічної обсерваторії як провідного наукового центру свого часу.
Саме завдяки багаторічній діяльності Карла Кнорре обсерваторія стала важливим осередком астрономічної науки, а результати його досліджень здобули міжнародне визнання. Представлені на виставці матеріали допоможуть глибше пізнати особистість дослідника, відкрити маловідомі сторінки його біографії та оцінити значення його наукової спадщини для розвитку світової астрономії, а також ознайомитися з історією обсерваторії, яка вже понад два століття залишається символом наукових традицій Миколаєва.
Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією науки, астрономією та культурною спадщиною нашого краю, долучитися до знайомства з постаттю людини, яка назавжди вписала своє ім’я в історію астрономії та підкорила миколаївське небо.
