2023
Віртуальну виставку “Мій рідний край – моя земля”. Книги, представленні до вашої уваги, розповідають про історію міста-героя, його чарівні куточки, видатних діячів, розкривають досягнення та окреслюють сьогодення. А їх авторами є відомі миколаївські краєзнавці та історики.
Приємного перегляду та цікавого дозвілля!
Традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту – День фізичної культури і спорту.
Для здобувачів освіти спеціальності «Фізична культура та спорт», викладачів, тренерів і всіх, для кого фізична культура та спорт – невід’ємна частина життя та важливий чинник зміцнення здоров’я, співробітники НБ НУК підготували віртуальну виставку «Світ спорту у світі книг».
Приємного перегляду!
І знову наша пропозиція – читайте влітку, тоді Ваш відпочинок буде змістовним та різнобарвним! А зробити це Ви зможете завдяки книгам, які представлені на нашій третій віртуальній виставці з циклу ” Яскраве літо – відпочинок з книгою ! “
Відомий французький письменник Андре Моруа сказав, що є тільки один спосіб стати культурною людиною – читання.
Читайте! Адже у чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід!
Друзі! Продовжуємо знайомити вас з книгами-новинками для читання влітку. Віртуальна виставка з циклу “Яскраве літо – відпочинок з книгою” – це можливість поринути у чарівний світ поетичних творів, історичного роману, стати свідком любовних взаємовідносин. Читайте із задоволенням та користю! Далі буде.
Кожна пора року примітна по-своєму та має свій дивовижний образ.
Сонце, дні довгі й теплі, а ночі короткі – це образ літа. А ще це пора відпочинку – вихідних на свіжому повітрі та відпусток. А який же відпочинок без книги, аби з головою поринути у світ неймовірного, цікавого, зробити його корисним та збагатитись духовно!
Друзі! Запрошуємо вас у бібліотечне літо – книги-новинки для читання на будь-який смак ви зможете знайти, переглянувши віртуальну виставку «У літо з книгою! Запрошуємо до бібліотеки!» із циклу віртуальних виставок «Яскраве літо – відпочинок з книгою». Хай запропоновані нами книги зроблять ваше дозвілля не тільки приємним, але й змістовним! Бібліотека пропонує – ви обираєте! Далі буде – слідкуйте за новинами.
Мрієте відшліфувати до блиску навички спілкування чи бути освіченим учасником будь-якого медійного процесу або здобуваєте вищу освіту за спеціальністю «Журналістика»? Вам пощастило, пропонуємо віртуальну виставку «Журналіст – не просто професія…», яка знайомить з літературою, що допоможе досягти омріяної мети!
Шановні друзі! А чи знаєте Ви що українська вишиванка – не просто святковий одяг, вона займає особливе місце в культурі України та є її символом.
Презентація “Чарівний світ вишиванки” – знайомить Вас з деякими фактами про український етнічний оберіг та її значення в житті людини. Запрошуємо до перегляду! Приємних вражень!
Шановні друзі!
Вашій увазі пропонується віртуальна виставка книжкових новинок “Цікаво вчити, цікаво вчитися!”, які надійшли до фонду бібліотеки! Ці видання стануть у нагоді науковцям, викладачам та студентам. Удосконалюйте знання за допомогою цієї літератури та на Вас чекає успіх!
https://olgabondar0.wixsite.com/website
До славетного ювілею шановного пана професора співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК підготували віртуальну виставку «Наукові та навчальні видання професора Сергія Івановича Сербіна». Матеріали, які представлені, вийшли з друку після 1991 року. Ці та інші видання професора С. І. Сербіна можна отримати у Науковій бібліотеці за адресою вул. Кузнецька, 5. Запрошуємо до перегляду.
Шановні друзі! Пропонуємо Вашій увазі віртуальні виставки, присвячені Всесвітньому дню книги та авторського права: «Чарівний світ книги» – це пізнавальна розповідь про унікальну сходинку мудрості – книгу та деякі факти з її історії та «Пам’ятники її величності Книзі», яка знайомить з незвичайними скульптурними композиціями, присвяченими книзі.
Приємного, цікавого та пізнавального перегляду!
Щороку 23 квітня відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Це свято авторів, видавництв, бібліотекарів, читачів і всіх, хто дотичний до книги. Головна ідея цього дня – промоція книги та читання, адже саме вони розширюють світогляд, формують світосприйняття, забезпечують словниковий запас
Авторське право – один із засобів охорони інтелектуальної власності людини.
Щиро вітаємо із Всесвітнім днем книги і авторського права всіх шанувальників книги, всіх, хто цінує і розвиває друковане слово!
Шануймо, читаймо, бережімо книги, бо в них – мудрість, розум, знання, які створювались впродовж тисячоліть! Відсвяткуйте цей день, завітавши до своєї бібліотеки або замінивши перегляд телепередач на читання!
Шановні друзі!
Віртуальна виставка Психологія: поняття, види, практика представляє книги , які дадуть змогу студентам, що навчаються за спеціальністю «Психологія» розширити уявлення про психологію особистості, викладачам – дізнатись про сучасний стан розвитку психологічної науки, а всім, хто прагне проникнути у таємниці людського буття – пізнати себе, розкрити свої можливості, реалізувати себе за умови глибокого самопізнання. Приємного перегляду!
165 років тому, 18 березня 1858 року, народився німецький інженер-механік Рудольф Крістіан Карл Дізель (1858 – 1913 рр.). Його ім’я відоме всьому світові завдяки винаходу, який змінив долю людства. Саме двигун внутрішнього згоряння є рушійною силою багатьох речей, без яких неможливо уявити існування людської цивілізації: локомотиви, вантажівки, лайнери, автомобілі, сільськогосподарські машини, військова техніка, безпілотні літальні апарати… Значення цього важко переоцінити…
У житті Рудольфа Дізеля були тріумфи і страждання, овації і гоніння. А його загадкове зникнення у віці 55 років і досі бентежить думки дослідників та поціновувачів таланту німецького генія.
Яким же насправді було життя видатної людини, ім’ям якої названо двигун та вид палива, пропонуємо подивитися далі у презентації «Рудольф Дізель. Крок у Вічність», підготовленому співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК у Машинобудівному навчально-науковому інституті.
6 грудня – День Збройних Сил України
Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова щиро вітає усіх, хто захищає нашу країну та відстоює її кордони. Бажаємо захисникам злагоди, родинного затишку, мужності, гідності, мудрості та незламної сили волі.
До Вашої уваги представлена віртуальна замальовка «З Днем Збройних Сил України!».
Слава Україні! Слава мужнім воїнам!
Наукова бібліотека до 300-річчя від дня народження Г. Сковороди
3 грудня виповнюється 300 років від дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, мандрівника. Віртуальна виставка «Український філософ-мандрівник», представлена до Вашої уваги, дозволить познайомитися з цікавими фактами його життєвого та творчого шляху.
Скористайтесь нагодою поповнити Вашу інтелектуальну скриньку!
2022
Приємного перегляду!
Цей день має нагадувати міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людської цивілізації. Видатним українським науковцям присвячена віртуальна виставка «Досліджувати й відкривати».
Приємного перегляду!
Приємного перегляду!
Море… Воно приваблює, притягує. І не тільки поетів і художників, а й простих людей. Море “лікує” смуток, дарує радість та натхнення. А хто “лікує” саме море, чи має воно взагалі проблеми? Так, має! Саме цим проблемам присвячений віртуальний нарис “Екологічні проблеми Чорного моря”, який підготовлено співробітниками відділу обслуговування Науковоі бібліотеки НУК ім. адм. Макарова.
Більше цікавої інформації про Чорне море можна дізнатися за посиланнями:
- Такі як ми! Історія мешканців Чорного моря http://surl.li/dmesv
- Цікаві факти про Чорне море http://surl.li/dmeta
- Чорне море / проект Emblas http://surl.li/dmetb
Приємного перегляду!
Шановні друзі!
Пропонуємо Вашій увазі презентацію «Над героїзмом непідвладний час…». , присвячену Дню захисників і захисниць України. У кожному рядку Поезії Вільних закарбована повага до сили й мужності наших захисників, ненависть до ворога та віра в Перемогу! Презентацію підготували співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у машинобудівному навчально-науковому інституті.
Приємного перегляду!
Запрошуємо Вас перегорнути сторінки унікальної енциклопедії «Britannica», переглянувши віртуальну виставку «Мудрість століть».
Виставку підготовлено співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК.
Приємного перегляду!
Запрошуємо вас до перегляду віртуальної виставки:“Вдосконалюємо англійську: фахові видання англійською мовою”
2021
Шановні студенти, які навчаються за спеціальностями «Фізична культура і спорт», «Олімпійський і професійний спорт», а також всі, хто цікавиться водними видами спорту! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова пропонує Вашій увазі віртуальну виставку «Водні види спорту».
На виставці представлено книги, присвячені історії Олімпійських ігор, а також навчальні, науково-популярні видання з плавання, вітрильного і веслувального спорту, акванавтики, тощо. Запрошуємо до перегляду!
Сьогодні, 21 грудня, свій день народження відзначає цікава та корисна розвага — кросворд. Розгадування кросвордів тренує пам’ять, розвиває інтелект, допомагає перевірити свої знання, розширити кругозір.
Водні види спорту
Чому саме у цей день відзначається день народження цієї найпоширенішої гри, хто був творцем першого кросворду, які існують його різновиди – про це Ви дізнаєтесь, переглянувши віртуальну виставку «Магічні квадрати», створену співробітниками абонементу Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря. Тож запрошуємо Вас до перегляду та бажаємо змістовно проводити своє дозвілля. А знайти необхідну інформацію і здобути побільше знань Вам допоможе Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова.
Якщо напередодні заліків та екзаменів Ви шукаєте нову книгу за фахом – пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Новинки з книжкової полиці», яка ознайомить Вас із новими навчальними виданнями з різних галузей знань та надасть вичерпну інформацію про них.
Представлені книги можна отримати у читальному залі Наукової бібліотеки у Головному корпусі (ауд. 645). Нові книги – нові знання!
Пропонуємо до Вашої уваги Ч. 2 «Сучасні проблеми двигунобудування» віртуальної виставки, присвяченої 90-річчю з дня створення кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установок та технічної експлуатації Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова.
Представлені видання можна отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова за адресою: вул. Кузнецька, 5 за умови застосування протиепідемічних засобів індивідуального захисту.
Для пошуку інших видань цієї тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки за адресою: http://ufd.nuos.edu.ua/DocSearchForm, або мобільним застосунком LibClient «УФД/Бібліотека» для мобільних пристроїв на ОС Android (інструкція – за посиланням: https://cutt.ly/gWKOPmK).
Запрошуємо до перегляду!
Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку, присвячену славетному ювілею: 90-річчю з дня створення кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установок та технічної експлуатації Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова, яка забезпечувала викладання всіх дисциплін машинобудівного і теплотехнічного профілів. Виставка підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у МННІ НУК ім. адм. Макарова. Виставка складається з двох частин (Ч.1 «Становлення та розвиток двигунобудування» та Ч. 2 «Сучасні проблеми двигунобудування»), ознайомить Вас із монографіями, навчальними посібниками, які були видані науковцями кафедри.
Представлені видання можна отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова за адресою: вул. Кузнецька, 5 за умови застосування протиепідемічних засобів індивідуального захисту.
Для пошуку інших видань цієї тематики радимо скористатися електронним каталогом бібліотеки за адресою: http://ufd.nuos.edu.ua/DocSearchForm, або мобільним застосунком LibClient «УФД/Бібліотека» для мобільних пристроїв на ОС Android (інструкція – за посиланням: https://cutt.ly/gWKOPmK). Запрошуємо до перегляду Ч.1 «Становлення та розвиток двигунобудування».
Віртуальна виставка «Екологія і організація природоохоронної діяльності» ознайомить Вас із підручниками, навчальними посібниками, монографіями, які висвітлюють теми, що стосуються закономірностей співіснування людини і природи, проблем природокористування та управління екосередовищем в умовах глобалізації, а також охорони навколишнього середовища. Запрошуємо до перегляду!
Приємного перегляду!
Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль. Одним із основних центрів інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до цієї інформації користувачам, особливо науковцям, здобувачам освіти, фахівцям.
З нагоди Всесвітнього дня інформації пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Штучні нейронні мережі».
Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку, присвячену відомому українському письменнику, поету, режисеру, актору, сценаристу, лауреату Національної премії України ім. Т. Шевченка, якому 7 листопада 2021 року виповнилось би 85 років.
До уваги здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Системний аналіз» пропонуємо віртуальну виставку «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ – ТВІЙ КРОК ДО УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО». Сподіваємось, що представлені видання стануть вам у пригоді для удосконалення знань.
Після закінчення карантинних обмежень чекаємо на вас у Науковій бібліотеці – в ауд. 549 Головного корпусу. Приємного перегляду!
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку «Навігаційні системи та прилади», на якій представлені книги, присвячені теорії та принципам роботи суднових навігаційних приладів і систем, за допомогою яких морська навігація стає точною і безпечною. Запрошуємо до перегляду!
Усі видання, запропоновані Вашій увазі, Ви зможете отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Будемо вдячні за дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Чекаємо на Вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3).
(присвячено 220-річчю від дня народження К. Х. Кнорре,
першого директора Миколаївської обсерваторії)»
Карл Кнорре (1801–1883) – астроном, директор Миколаївської астрономічної обсерваторії, перший астроном Чорноморського флоту, член-кореспондент Петербурзької академії наук, віце-адмірал – був людиною, яка присвятила вивченню зірок усе своє життя, його доля була тісно пов’язана з Миколаєвом. Саме про його внесок в історію світової астрономічної науки та історію становлення і розвитку міста Миколаєва наша віртуальна виставка.
Літо… Є щось прекрасне в цьому, і це прекрасне – відпочинок. Кожен з нас поспішає насолодитися літечком сповна. Літні дні чудово підходять для подорожей, і зовсім необов’язково – закордонних. Спадщину прекрасних спогадів може залишити відвідування одного з семи чудес Миколаївщини. Бібліотека допоможе вивчити їх віртуально завдяки матеріалу виставки “Рідного краю одвічна краса”.
Долучайтесь до перегляду і подорожуйте в реальному житті!
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адмірала Макарова презентує віртуальну виставку “Електричні системи та мережі”, в якій представлено видання, присвячені таким питанням, як комп’ютерне проєктування електричних систем і мереж, електротехнічне обладнання машин, вивчення питань створення сучасних відновлювальних джерел енергії, застосування енергоефективних технологій.
Усі видання, запропоновані вашій увазі, ви зможете отримати у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки. Будемо вдячні за дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Чекаємо на вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3).
З нагоди Міжнародного дня пам’яток та визначних місць, а також Дня пам’яток історії та культури працівники абонементу Кораблебудівного навчально-наукового інституту та Факультету економіки моря Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова підготували для вас віртуальну подорож «Пам’ять через століття: замки та фортеці України», яка ознайомить вас із найцікавішими пам’ятками архітектури України. Тож, мандруємо Україною, бо мандри – це завжди відкриття!
З нагоди відзначення Дня екологічних знань, в рамках екологічного проєкту “Зелене світло нашого життя”, пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку “Ecology. Human Being. Society.” (монографії з екології англійською) https://olgabondar0.wixsite.com/ecologymonographs, створену співробітниками відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду.
Вода складає більшу частину організму людини і необхідна для задоволення її фізіологічних, санітарно-гігієнічних та господарських потреб. На жаль, 2,2 мільярди людей на планеті не мають постійного доступу до чистої питної води.
22 березня за ініціативою ООН щорічно, починаючи з 1993 року, відзначається Всесвітній день водних ресурсів.
Світовий океан – безперервний водний простір, що покриває 71% поверхні Землі. Запобігання його забрудненню має величезне значення для життєдіяльності людей.
Віртуальна виставка «Світовий океан та суднова енергетика» знайомить з літературою, в якій приділяється увага методам і техніці запобігання забрудненню Світового океану.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку “Електричні вимірювання”.
Представлені видання містять сучасну інформацію стосовно вимірювальних перетворювачів і сенсорів різних видів, а також дані про мікросенсори, уніфіковані перетворювачі та актуатори, які використовуються для побудови вимірювальних інформаційних систем різного призначення. Ця література може застосовуватися студентами електротехнічних спеціальностей у навчальному процесі, для підготовки до лабораторних занять та самоосвіти, а також буде корисною для інженерно-технічних і наукових працівників.
Усі видання, представлені вашій увазі, ви можете отримати при умові застосування засобів індивідуального захисту у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки в НН ІАЕ НУК ім. адм. Макарова. Чекаємо на вас в ауд. 109 (пр. Центральний, 3)!
Запрошуємо до перегляду!
А що ж таке кохання?! Мабуть, існує безліч відповідей на це запитання.
Віртуальна виставка «Історії кохання відомих людей» відкриває світ вулканічних почуттів та дає зрозуміти, що кожна історія кохання неповторна.
Приємного перегляду!
З нагоди відзначення Міжнародного дня дарування книг співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова підготували віртуальну виставку, яка ознайомить Вас із виданнями, які є справжньою родзинкою фонду, тому що їх сторінки прикрашають добрі побажання бібліотеці та її читачам, спогади випускників або прості слова “Науковій бібліотеці від …” Запрошуємо до перегляду!
До цієї дати співробітники Читального залу відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Головному корпусі НУК ім. адм. Макарова підготували віртуальну виставку «Поезії одвічна висота», присвячену поету. Запрошуємо до перегляду
Запрошуємо до перегляду віртуальної виставки “І обнялися береги одного вічного народу”
Якщо Ви бажаєте поглибити та систематизувати свої знання з історії української літератури, сучасної української мови, оволодіти мистецтвом красномовства, то ця новина – саме для Вас! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова презентує віртуальну виставку «Українська література та мова: історія, теорія, практика».
Запрошуємо до перегляду!
2020
Запрошуємо до перегляду.
Відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті презентує віртуальну виставку «Сучасний стан та перспективи розвитку суднової енергетики (за виданнями вчених кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК ім. адм. Макарова), присвячену 80-річчю кафедри та 100-річчю НУК ім. адм. Макарова. Запрошуємо до перегляду!.
Запрошуємо до перегляду: https://tetyanakorolova.wixsite.com/aleksandrov
«Національний університет кораблебудування. Історія. Люди. Факти»
Співробітниками Електронного читального залу додано інформацію про нові книги і бібліографічні покажчики, що надійшли до фондів НБ НУК ім адм. Макарова протягом 2019-2020 рр., до віртуальної виставки «Національний університет кораблебудування. Історія. Люди. Факти», яку підготовлено до 100-річного ювілею МКІ-УДМТУ-НУК і представлено на сайті бібліотеки.
Запрошуємо до перегляду.
Бажаєте отримати нові враження та приємно провести час – тоді ця новина саме для Вас! Відділ обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права представляє віртуальну виставку «Сучасна українська проза».Знайомтесь з інформацією та поспішайте отримати книгу!
2019
Запрошуємо до перегляду.
Віртуальна виставка “ Композиційні матеріали” підготовлена співробітниками відділу обслуговування користувачів НБ НУК ім. адм. Макарова в ННІАЕ. Запрошуємо до перегляду.
Запрошуємо до перегляду: https://tetyanakorolova.wixsite.com/makarov-s-o .
Запрошуємо до перегляду.
2018
Запрошуємо до перегляду. https://svetlanaborschevsk1.wixsite.com/nus-makarov
НБ НУК імені адмірала Макарова презентує виставку “ Нарисна геометрія та інженерна графіка”. Запрошуємо до перегляду.
«Життя як константа успіху»
Запрошуємо до перегляду.
2017
На «Ікарі» – навколо світу
2016
У рамках відзначення Року ювілеїв літераторів-краян на Миколаївщині, співробітники відділу бібліотечного маркетингу, інноваційної та методичної роботи НБ НУК підготували віртуальну виставку-персоналію «По праву великого таланту», присвячену творчості поетеси. Щиро вітаємо Катерину Олександрівну зі славетним ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, музи і творчого натхнення для написання її неповторної поезії! Запрошуємо до перегляду.

https://photopeach.com/album/18u6acp?ref=est#spiral
Історія світової культури
Історія української культури
Культурологія
2015
Дивитися виставку
2014
Віртуальна виставка «Зварювання в суднобудуванн» підготовлена абонементом Кораблебудівного інституту, Інституту комп’ютерних та інженерно-технологічних наук, Факультету економіки моря
2013
2012
2011
Віртуальна виставка «Герой свого часу» підготовлена до 100-річчя від дня народження А. Б. Ганькевича (15.01.1912 р. – 11.09.86 р.) – державного діяча, директора суднобудівного заводу імені 61 комунара та Чорноморського суднобудівного заводу, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Державної премії СРСР.
«Вся жизнь в работе» (розділ з книги Бугаенко, Б. А. Николаевский кораблестроительный. Судьбы выдающихся выпускников и ученых НКИ-УГМТУ / Б. А. Бугаенко, А. Ф. Галь. – Николаев : УГМТУ, 2002. – 204 с.)
Віртуальна виставка «Історія в особах та подіях» підготовлена відділом обслуговування Наукової бібліотеки в Інституті автоматики та електротехніки НУК.
“Грошима треба управляти, а не служити їм”
Луцій Анней Сенека
Віртуальна виставка “Грошова система України” підготовлена до II Міжнародного фестивалю грошей, який 08.09.2011 р. провів Інженерно-економічний факультет НУК ім. адмірала Макарова в рамках святкування 222-річчя міста Миколаєва.
До виставки був складений список літератури, наявної у фонді Наукової бібліотеки НУК.
Повний пошук видань з фондів Наукової бібліотеки НУК пропонуємо здійснити в електронному каталозі за ключовими словами: “гроші”, “грошова система”, “грошова одиниця”, “грошовий обіг”, “фінанси”, а також у традиційних читацьких каталогах бібліотеки. Ви можете також скористатися базою даних “Економіка. Фінанси” для пошуку інформації даної тематики.
Розкриваються теоретичні засади з питань грошей, їх функцій, грошової системи, фінансової політики, кредиту та їх ролі в розбудові ринкової економіки в Україні.
Відповідно до програми дисципліни розглядаються проблеми організації та методики обліку основних господарських операцій з виконання кошторису доходів і видатків бюджетних установ, наводиться характеристика нового плану рахунків, форм облікових регістрів і балансу, порядок закриття рахунків і визначення результатів виконання кошторису. Розраховано на студентів спеціальності “Облік і аудит”, може бути корисним бухгалтерам бюджетних установ і організацій.
Главная цель пособия – предоставление информации, которую можно использовать при самостоятельном освоении материала. Изложение материала в виде вопросов и ответов, включаемых в билеты, позволяет подготовиться к экзамену или зачету в предельно короткий срок.
У посібнику подається система загальнотеоретичних і прикладних знань з грошових і валютно-фінансових відносин, механізму їх функціонування, впливу на розвиток макроекономічних процесів, змісту і суті грошової, кредитної та валютної політики. Для студентів економічних факультетів, університетів та інститутів з усього спектру економічних спеціальностей, у т.ч. фінансів, грошового обігу і кредиту, банківської справи.
У навчальному посібнику висвітлюється суть, функції та роль грошей, закономірності їх обігу та механізм використання в ринкових умовах господарювання. Розкриваються суть і функції кредиту, структура банківської системи, основи міжнародних кредитно-розрахункових відносин.
Підручник повністю відповідає типовій програмі навчальної дисципліни “Гроші та кредит”. Висвітлюються основи функціонування грошей та кредиту в умовах ринкової економіки. Значна увага приділяється аналізу практики грошового обігу та операцій установ кредитної системи. Для студентів, слухачів центрів магістерської підготовки та перепідготовки кадрів, викладачів, наукових і практичних працівників.
У підручнику висвітлені теоретичні аспекти функціонування в ринковій економіці таких економічних категорій, як гроші, кредит, грошовий та валютний ринки, визначені на цій основі методологічні засади формування, розвитку та діяльності банків, банківської, грошової та валютної систем. Для студентів економічних спеціальностей вищих закладів освіти III та IV рівнів акредитації, аспірантів, викладачів, наукових і практичних працівників.
У роботі вперше у вітчизняній науковій літературі аналізуються основні засади формування та розвитку грошово-кредитної політики України як незалежної держави. Розкриваються особливості використання в Україні кейнсіанських і монетаристських методів грошово-кредитного регулювання. Розраховано на працівників банківських та кредитно-фінансових установ, науковців, економістів, аспірантів, студентів економічних спеціальностей, усіх, кого цікавлять проблеми грошово-кредитної політики України.
У навчальному посібнику розглянуто базові концепції, поняття, категорії та принципи побудови системи національних рахунків (СНР) – міжнародного стандарту в галузі сучасної економічної статистики. Для ґрунтовнішого засвоєння теоретичного матеріалу додаються вправи, задачі та завдання для тестування, а також глосарій.
Для студентів, які навчаються за спеціальностями: статистика, макроекономіка, міжнародні економічні відносини, менеджмент, маркетинг, облік, фінанси.
Петровська І. О. Фінанси (з елементами статистики фінансів) : навч. посібник / І. О. Петровська, Д. В. Клиновий. – 2-е вид., переробл. і допов. – К. : ЦУЛ, 2002. – 300 с.
Навчальний посібник охоплює ключові аспекти становлення та розвитку фінансово-кредитної системи та її особливостей в українській практиці функціонування. Видання орієнтовано для підготовки навчального матеріалу викладачами, а також на самостійну роботу студентів.
Маршалл, Джон Ф. Финансовая инженерия: полное руководство по финансовым нововведениям : пер. с англ. / Джон Ф. Маршалл, Випул К. Бансал. – М. : Инфра-М, 1998. – 784 с.
В настоящей книге последовательно изложена новая финансовая инженерия. Книга адресована тем читателям, которые захотят изучить достаточно продвинутый курс по финансовой инженерии.