Наукова бібліотека НУК приймає участь у наступних проектах:


  • Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»

Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України»(http://www.elibukr.org) – інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України.
Засновники: Громадська організація Асоціація «Інформатіо-Консорціум» (Україна), Центр Технологій та Інноваційного Менеджменту Нортвестерн університету (США).

Мета проекту – забезпечення доступу до світової наукової інформації, створення власних академічних ресурсів, а також інтеграція української науки та бібліотечної справи у світову наукову комунікацію.

Проект передбачає передплату ліцензованих інформаційних продуктів для кожного університету – електронних журналів, електронних книг, баз даних – найважливішого ядра світових інформаційних ресурсів, що покривають усі галузі знань (наука, техніка, медицина, соціальні та гуманітарні науки).  • «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»

«Культура академічної доброчесності: роль бібліотек» (https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotek) – проект, започаткований Українською бібліотечною асоціацією у 2016 році, за підтримки Посольства США в Україні.

Засновники: Американська рада з міжнародної освіти за участі Міністерства освіти і науки України, за підтримки Посольства США в Україні, Українська бібліотечна асоціація, Секція університетських бібліотек УБА.

Проект «Культура академічної доброчесності: роль бібліотек», є частиною загального проекту «Сприяння академічній доброчесності в Україні».

 

Проект спрямований на:

  • включення бібліотек різних типів, видів підпорядкування у процес формування в суспільстві культури академічної доброчесності;
  • запобігання проявам шахрайства, плагіату, корупції у сфері освіти та науки, зокрема, в школах і університетах.

Мета бібліотек ВНЗ у цьому проекті ― інформаційна підтримка з розповсюдження правил академічної доброчесності, а також організація та проведення кампаній щодо попередження проявів недобросовісних запозичень.


  • «БібліоСинергія: підтримка наукових досліджень»

«БібліоСинергія: підтримка наукових досліджень» (http://bibliosynergy.ula.org.ua/index.php)
– це партнерський проект бібліотек вишів, спрямований на створення професійного середовища (сайту) для спілкування однодумців та втілення нових практик у напрямку підтримки наукових досліджень.

Філософія проекту: «Ділимося досвідом, набуваємо знання, зростаємо разом!»

Місія «БібліоСинергії» – сприяння зростанню успіху наукової складової кожного ВНЗ і розвитку української науки в цілому, її інтеграції в міжнародний науковий інфопростір, посилення рівня її впливовості у світі.

Учасники проекту – бібліотеки ВНЗ, бібліотеки академій наук. Визначено бібліотеки, які на добровільних засадах курують окремі сегменти (блоки) інформації.
Наукова бібліотека НУК відповідає за сегмент «Компетентності бібліотекарів». В рамках адміністрування сегменту проводиться пошук інформаційних ресурсів за напрямками:

  • Регламенти. Методики. Рекомендації;
  • Статті;
  • Презентації;
  • Відео;
  • Корисні посилання.

Координаційна рада «БібліоСинергії» складається з кураторів окремих сегментів (блоків).