Про проєкт

Тепер, коли ми навчилися літати у повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди. Бернард Шоу

Сьогодні досить гострою проблемою є екологічний стан планети Земля. Серед найбільш актуальних проблем України – неякісна вода, забруднення повітря, деградація земельних ресурсів, знищення лісів, небезпечні екологічні процеси, побутові відходи, об’єкти та екологічні наслідки військової діяльності, наслідки Чорнобильської катастрофи.

В 2020 році благодійний фонд “Бібліотечна країна” ініціював Всеукраїнську інформаційну кампанію щодо впровадження екологічної складової в діяльність бібліотек України з метою посилення потенціалу екологічної дієвості та лідерства бібліотек як провайдерів екологічної освіти. В рамках цієї кампанії Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова започатковує реалізацію протягом 2021 – 2023 рр. екопроєкту “Зелене світло нашого життя”.

Цілі проєкту:

  • Популяризація дбайливого ставлення до довкілля.
  • Ековиховання та екоосвіта.
  • Дослідження про бачення способів вирішення проблем покращення стану навколишнього середовища.

Складові проєкту:

  • Створення екосторінки на сайті Наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
  • Проведення дослідження “Життя в екосистемі: ставлення здобувачів освіти до питань охорони довкілля”.
  • Організація заходів, що популяризують життя в стилі eco-friendly.
  • Організація та участь в екоакціях.
Ми щиро сподіваємось, що реалізація нашого проєкту допоможе кожному налаштувати своє життя на “зелене світло” та бути екологічно свідомим. Запрошуємо до участі в реалізації “зелених” ініціатив бібліотеки, бо наше довкілля – це світ, в якому нам жити. Щоб змінити світ, почнемо із себе!