Бібліографічний менеджер – це програма, розроблена для зберігання бібліографічних даних, повних текстів і оформлення посилань та списків літератури. Програма дозволяє користувачеві створювати і підтримувати особисту (колективну) бібліотеку посилань на наукову літературу з можливістю завантаження першоджерел, автоматизувати підготовку списків літератури для своїх публікацій. Бібліографічний менеджер може працювати як в онлайн режимі, так і в універсальному (оффлайн-онлайн) режимі. Універсальні бібліографічні менеджери Mendeley, EndNote, Zotero підходять для використання як індивідуальними користувачами, так і науковими колективами.

Референс-менеджери

ONAFT4Ref Manager – сервіс для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань та бібліографічного опису за повним переліком наукових робіт, завдяки зручному інструментарію та адаптивності під будь-які пристрої.
Оформлення списку використаних джерел https://4ref.onaft.edu.ua/
Інструкція https://www.youtube.com/watch?v=n0v2UzeAUwo

Zotero – безкоштовна програма з відкритим програмним кодом. Дозволяє користувачеві збирати, упорядковувати та організовувати інформацію для власної дослідницької роботи з усіх типів джерел, що показані в браузері (статті в форматі PDF, вебсторінки, текстові файли, музичні, відеофайли тощо).
Офіційний сайт https://www.zotero.org/
Навчальні матеріали на офіційному сайті Zotero https://www.zotero.org/support/ru/start
Керівництво користувача Zotero
https://www.zotero.org/support/_media/quick_start_russian.pdf

Mendeley – безкоштовне програмне забезпечення для керування бібліографічною інформацією, яке дозволяє зберігати та переглядати дослідницькі праці у форматі PDF. Mendeley є продуктом компанії Elsevier (Scopus) і використовується як соціальна мережа для вчених.
Mendeley Reference Manager https://www.mendeley.com/reference-management/reference-manager

Навчальні матеріали https://www.mendeley.com/guides
Інструкція з використання референс-менеджера Mendeley (укр.) http://library.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/biblio/PDF/mendeley.pdf
Інструкція https://lit-review.ru/guides/Mendeley_guide.pdf

EndNote (Платформа EndNote Online) – система управління бібліографічною інформацією, що застосовується для управління посиланнями і бібліографією. Безкоштовний пакет надається в онлайн версії програми – EndNote Online.
Інструкція http://wokinfo.com/media/mtrp/enw_qrc_ru.pdf