Вже третій рік поспіль 16 лютого Україна відзначає День єднання. Головна мета цього свята – довести, що українці сильні у єднанні на тлі російської агресії, пишаються своєю нацією та бажають жити в незалежній країні.

History of the holiday. Взимку 2022 року лунало багато застережень щодо дати початку російського вторгнення. Тоді росія вже стягла багатотисячні війська до українських кордонів під приводом так званих навчань. У західних ЗМІ лунали попередження, що вторгнення станеться саме 16 February. Українці намагалися не піддаватися паніці та жити звичайними щоденними турботами. Саме в цей період Указом Президента №53/2022 було встановлено нове свято – День єднання. Це було зроблено з метою консолідації суспільства, стійкості духу та зменшення психологічного тиску, адже, як ми пам’ятаємо, у лютому 2022 всі стрічки новин майоріли страшними заголовками про наближення війни.

Традиції. День єднання – молоде свято, тож у нього немає сформованих роками традицій. Він передбачає проведення низку урочистих заходів, including:

  • підняття Державного прапора України на будинках і спорудах в населених пунктах;
  • виконання о 10:00 Державного гімну України;
  • проведення закордонними дипломатичними установами України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.

В цей день можна згадати про народні звичаї, одягнути вишиванку чи прикріпити до одягу синьо-жовту стрічку. В умовах війни – обстрілів, блекаутів та щоденних трагедій – День єднання набув особливого сенсу. Українці показали всьому світові, що вони сьогодні, як ніколи, єдині та попри все будуть відстоювати свою незалежність і національну ідентичність. Єдність українського народу – це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії росії.

Тож єднаймося – бо Україна у нас одна! Україна – це ми! Разом до Перемоги!

Leave a Reply

Your email address will not be published.