Scientific and practical seminar "Libraries of higher education institutions in today's realities: new requirements, new opportunities, new challenges".

Scientific Library of the Admiral Makarov National University of Shipbuilding, в рамках заходів системи підвищення професійної компетенції бібліотечних фахівців, 15 листопада організувала та провела науково-практичний семінар «Бібліотеки ЗВО в реаліях сьогодення: new requirements, new opportunities, new challenges".

They took part in the seminar 35 participants, these are heads and leading experts of libraries of institutions of higher education of Nikolaev, in particular the Scientific Library of NUS named after. adm. Makarova, Scientific Library of MNU. IN. Sukhomlinsky, library of Mykolaiv National Agrarian University, бібліотеки Чорноморського національного університету ім. Petra Mogili, бібліотеки Миколаївського інституту права НУ “ОЮА”. До обговорення нагальних питань бібліотечної практики долучились і колеги з Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Kropyvnytskyi.

Відкрила семінар Т.М. Skeleton, Director of the Scientific Library of NUS named after. adm. Makarova, Candidate of Sciences in Social Communications. Вона привітала учасників зібрання та акцентувала увагу на питаннях роботи бібліотек ЗВО в сучасних умовах.

У доповіді «Принципи управління дослідницькими даними в сучасних академічних бібліотеках» Т.М. Костирко окреслила основні напрямки роботи академічних бібліотек з управління дослідними даними, що сприяють досягненню цілей відкритої науки, представила національні безкоштовні онлайн-інструменти планування управління даними.

У виступі заступника директора з автоматизації Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Макарова С.В. Ларенкової «Аналітичний моніторинг за допомогою Google Analitics як інстумент аналізу діяльності бібліотек» були розглянуті принципи роботи Google Analitics, цілі та завдання застосування отриманих даних Google Analitics для покращення обслуговування користувачів.

Доповідь директора бібліотеки Миколаївського національного аграрного університету О.О. Цокало «Комплектування бібліотеки університету: баланс між традиційними та електронними ресурсами» була присвячена роботі з інформаційно-документними ресурсами бібліотеки, аналізу причин зниження обсягів комплектування та сучасним підходам до комплектування бібліотечних фондів.

Заступник директора з основної діяльності Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Л.М. Варюхіна презентувала доповідь «Миколаїв. Публічна бібліотека. Сучасний контекст діяльності: з досвіду роботи Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького». Доповідачка розповіла про трансформацію діяльності бібліотеки під час війни, нові акценти в роботі, започатковані бібліотечні проєкти, навчальні курси та гуртки, які успішно функціонують у бібліотеці.

У виступі «Перспективи застосування штучного інтелекту в науковій бібліотеці» вчений секретар Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Makarova

І.V.. Бондар акцентувала увагу на особливостях використання штучного інтелекту в бібліотеках, новітні платформи для презентацій, познайомила з безкоштовними продуктами, які можна використовувати у бібліотечній роботі.

Бібліотекар І категорії Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Макарова К.С. Білоножко поділилася результатами дослідження «Аналіз використання бібліотечних ресурсів аспірантами ЗВО». Доповідачка розглянула основні інформаційні потреби здобувачів освітнього ступеня «доктор філософії» у використанні бібліотечних послуг та ознайомила з рівнем цифрової підготовки аспірантів для роботи з інформаційними ресурсами.  

Завідуюча відділом бібліотечного маркетингу, інноваційної та методичної роботи Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Макарова О.Л. Могильна у доповіді «Підвищення професійної компетентності бібліотечного фахівця як запорука успішної діяльності бібліотеки» обгрунтувала необхідність нових професійних знань, формування цифрових компетентностей бібліотечних фахівців та представила результати тестування співробітників «Цифрограм для бібліотекарів».

У виступі «Викладач – бібліотека: співпраця, перевірена роками. До 100-річчя Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК» завідуюча відділом обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Макарова Н. IS. Сімоненко поділилася досвідом співробітництва між бібліотекою та науковцями в напрямках формування та популяризації фондів, проведення спільних соціокультурних заходів.

Виступ К.С. Диндеренко «Інституційний репозитарій НУК як інструмент підтримки відкритої науки» був присвячений важливим аспектам функціонування Електронного інституційного репозитарію НУК ім адм. Makarova, його ролі у формуванні цифрового архіву досягнень вчених, поширення і передачі наукових знань.

The presented speeches of the seminar participants were interesting, information-rich and relevant for the activities of libraries in modern conditions. Exchange of views, професійне спілкування колег збагатили учасників семінару практичним досвідом, new ideas. Семінар пройшов насичено та плідно, а приємна та дружня атмосфера стала підтвердженням того, що завжди корисно зустрічатись та працювати разом в єдиному ритмі – ритмі розвитку та позитивних змін.


Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/EsYUQz8e_FRHoD48X_EwWSEB5P6zwTbRX4MgkUD6rhO_Eg?e=uWQMhN

An informative meeting with students in the Scientific Library

Students visited the Scientific Library of Admiral Makarov National University of Science and Technology to familiarize themselves with new arrivals in foreign languages 1 and 2 course (city. 1311, 1361, 2361, 2311) Educational and Scientific Institute of Automation and Electrical Engineering of the University.

                  During the meeting, a presentation of the book exhibition "New arrivals in foreign languages" took place. Перший розділ виставки знайомив з книгами видавництв Канади, USA, Austria, Британії, які бібліотека отримала в дар. Переважно це видання з математики, business, economy, marketing, management, права та суспільних відносин. Другий розділ представляв видання англійською та сербською мовами. Ці видання бібліотека отримала у подарунок від професора культурології, керівника центру досліджень релігії та культури факультету соціальних наук Люблянського університету (Slovenia) Миті Великоня, який завітав з лекцією до НУК імені адмірала Макарова у жовтні поточного року. Було наголошено, що це цікаві та незвичайні видання з релігії, географії та історії Балкан, субкультури та культури графіті.

Програмою зустрічі було передбачено також перегляд віртуальних виставок, завдяки яким у користувачів є можливість ознайомитися з цікавими і корисними виданнями англійською мовою. Це граматики (вид-в Oxford, Cambridge), тлумачні та перекладні словники, три унікальні енциклопедії: «Popular Science», «World Book» та найавторитетніша енциклопедія у світі «Britannica». Віртуальні виставки з різноманітних тем представлено на сайті бібліотеки у розділі «Електронні ресурси».

Присутнім на зустрічі представили сайт Наукової бібліотеки, який є провідником в інформаційному просторі, служить для просування бібліотечної діяльності 24/7 та запропонували частіше звертатись до його ресурсів.

Директор Наукової бібліотеки Т.М. Костирко детально розповіла про наявність освітніх ресурсів на сайті бібліотеки, зробила акцент на розділ сайту «Студенту», який містить багато корисної інформації, однією з яких є висвітлення питань академічної доброчесності, розповіла про можливість розміщення робіт у репозитарії університету та можливості використання його матеріалів упродовж навчання.

Студентам також сподобалась виставка-інсталяція «Welcome to our Library». Вони з захопленням торкалися енциклопедій «Britannica», «World Book» і були в захваті від оформленням обкладинок цих унікальних видань.

Пізнавально-ознайомча зустріч виявилася дуже цікавою, корисною та переконала студентів, що Наукова бібліотека – це дійсно невичерпне джерело різноманітних навчальних ресурсів для успішного навчання.

Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/Eo178q02DK1FtrgONfBzwocBP-fzk9NH67AeFv3cbKMc-Q?e=lhnTcj

Thank you for the good work

The scientific library sincerely thanks Volodymyr Stepanovich Blintsov, doctor of technical sciences, to the professor, Professor of the Department of Automation and Electrical Equipment of the Kherson Educational and Scientific Institute of the National Technical University named after. adm. Makarova, for a donated scientific publication:

Основи автоматичного керування групою автономних ненаселених підводних апаратів : monograph / IN. FROM. Pancakes, L. T. Alaba, IN. AND. Superfine, AND. IN. Super accurate; for order. IN. FROM. Pancake. - 2nd type., доп. – Рига, Latvia : Baltija Publishing, 2024. – 192 from.

Видання буде корисним для науковців, фахівців та студентів, які досліджують, проєктують та вивчають засоби підводної робототехніки.

У монографії викладені загальні відомості про автономні ненаселені підводні апарати, які призначені для групового застосування при виконанні спільних підводних місій пошукового та природоохоронного спрямування. Розглянуті задачі автоматизації керування безекіпажним надводним судном як носієм групи автоматичних ненаселених підводних апаратів.

Висловлюємо подяку авторському колективу за цей книжковий дарунок, що сприяє поповненню фонду наукової літератури, і – за підтримку, яка зігріває наші серця!

Познайомитися з виданнями можна в читальному залі НБ НУК імені адмірала Макарова (etc. Central, 3, aud. 109).


Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/EvhCQS11__xGlCleCrfQdz0BWPi1CbbGwM0lVsihfxqsNA?e=rybrtg

Триває Тиждень медіаграмотності

Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності триває. Фахівці Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова організовують різноманітні заходи, спрямовані на формування у користувачів навичок критично мислити та оцінювати інформацію. So, 25 жовтня співробітники інформаційно-бібліографічного відділу провели для студентів 2 курсу спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» (city. 2387ст.3 та 2381) цікавий захід – інфосесію «Що означає бути медіаграмотним».

На зустрічі студенти дізнались про те, how to recognize fakes, уникати маніпуляцій та захищатися від інформаційних загроз у цифровому середовищі. Вони із зацікавленням переглянули відеоматеріали «Корисні звички інформаційної гігієни на кожен день», які допомагають зрозуміти, як працює дезінформація. А перевірити свої знання учасники заходу змогли, взявши участь у вікторині з медіаграмотності.

Also, співробітники бібліотеки ознайомили студентів із літературою, що допоможе глибше опанувати навички критичного сприйняття інформації та запросили їх до читальної зали Наукової бібліотеки переглянути тематичну книжково-ілюстративну виставку з медіаграмотності. So., read, думайте, аналізуйте!

#НауковаБібліотека #НУК #ГлобальнийТижденьМедіаграмотності #Медіаграмотність #КритичнеМислення

Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/EiJuutJsieNKnSXrYLDAutYBRduXGro138vCtHla_pEwbQ?e=HNKWxR

РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Today, 25 October, напередодні Дня української писемності та мови, співробітники Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова долучилася до написання наймасштабнішого всеукраїнського флешмобу – радіодиктанту національної єдності. Радіодиктант – це чудова можливість перевірити та удосконалити свої знання з української мови.Текст диктанту «Магія голосу» написала українська письменниця Оксана Забужко, а читав його захисник України та поет Павло Вишебаба.

Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/Es8_q0LRWOZCtOIj_Th3X4IBIXTkl5lzt31SMr4X18hOAQ?e=k5MzGH

Презентація книги миколаївського історика та краєзнавця Євгена Горбурова «Свідки минулого»

Dear friends, раді повідомити вам гарну новину! Книжковий фонд Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова поповнився новими виданнями: книгою нарисів «Свідки минулого» Євгена Горбурова та біобібліографічним покажчиком «Євген Горбуров: діалоги з історією».

Горбуров Євген Григорович – член Національної спілки краєзнавців України, лауреат Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса, кавалер орденів Данила Галицького та «За заслуги» ІІІ ступеня, почесний краєзнавець України, candidate of historical sciences, docent,  депутат Миколаївської обласної ради VІІІ скликання, голова постійної комісії обласної ради з питань науки і освіти, innovation, young people, family and sports, culture and spirituality.

15 October, у ювілейний день народження Євгена Григоровича, in Mykolayiv Regional Universal Scientific Library відбулася презентація його науково-популярного видання «Свідки минулого», що вийшла друком у 2024 році у миколаївському видавництві «Іліон». Привітати Євгена Григоровича з ювілеєм, висловити вдячність за співробітництво, вагомий внесок у збереження історичної пам’яті Миколаївщини прийшли Т. M. Костирко директор Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова, кандидат наук із соціальних комунікацій та О.В. Бөлодэд, заступник директора з наукової роботи.

Свою нову книгу «Свідки минулого» Євген Григорович присвятив рідним, близьким, знайомим людям, з якими в різні роки йому довелося вчитися, працювати, займатись улюбленими справами, писати та видавати книжки, досліджувати історію рідного краю. До неї увійшли 15 нарисів про події минулого, здебільшого пов’язані з Миколаївщиною, де автор подає забуті або невідомі історичні факти, згадує героїв минулих часів, описує їх нагороди. Видання ілюстроване понад 100 фотографіями орденів і медалей, знаків, жетонів та інших артефактів із музейних і приватних колекцій.

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова висловлює щиру вдячність Євгену Григоровичу Горбурову та колегам з Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки за подаровані видання книгу «Свідки минулого» з дарчим написом та біобібліографічний покажчик «Євген Горбуров: діалоги з історією».

So., dear users, всі, хто бажає поповнити знання з історії рідного краю, запрошуємо до ознайомлення! Чекаємо на вас у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова (etc. Central,3, aud. 109).

Photo report: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/EoJsBa_ff-NLmVPGSD3iTnQBzk-yfkNrJMq4unLUFB8rNQ?e=gGDHv8

Presentation of "Books of memory of those who died for the Motherland"

The presentation of "Books of memory of those who died for the Motherland" was dedicated to honoring the most loyal sons and daughters of our Motherland., which took place 3 October in the reading room of the Scientific Library of the Admiral Makarov National Shipbuilding University.

This important and emotional event was organized by the joint efforts of the staff of the Scientific Library and the authors and participants of the "Heroes Don't Die" project: doctor of pedagogical sciences, Professor S.I. Yakymenko, teachers and students of the Department of Primary and Preschool Education of the Faculty of Pedagogy of the Mykolaiv National University named after V.O. Sukhomlinsky. The project participants set the goal of collecting and publishing the life stories of military men - residents of the Mykolaiv region, who gave their lives in the fight against the Russian aggressor.

Moderators of the presentation - K.A. Shapochka is a Candidate of Pedagogical Sciences, assistant professor and S.O. Teslenko is a Candidate of Pedagogical Sciences, Senior Lecturer. The presenters of the event are students of MNU named after. IN. Sukhomlynskyi Anastasia Shpylyova (418 group) and Olesya Avsyannikova (248 group).

Emotional speeches were made by N.V. Mykhalchenko - vice-rector for scientific and pedagogical work of V.O. MNU. Sukhomlinsky, Doctor of Philosophy in Social and Behavioral Sciences, docent; O.V. Bobina is the director of the Educational and Scientific Humanitarian Institute of the Admiral Makarov National University, candidate of historical sciences, docent. Dean of the Faculty of Pedagogy O.M. Oleksiuk, barely holding back tears, remembered her students, who left a peaceful life and stood up for their country and now remain young forever...

Teachers were present at the event, students of Admiral Makarov National Shipbuilding University, employees of the Scientific Library.

Poignant poems, penetrating melodies, photos and videos of fighters, personal stories and memories left none of the participants and spectators indifferent. And books are presented at the exhibition, the remnants of exploding shells and the signal of an air raid outside the window reminded me once again, what terrible times the Ukrainian people are going through now.

Such events are our small contribution to preserving the memory of those, who gave his life for Ukraine, for his city, his family, for a free and peaceful future. This is a sign of our boundless gratitude and respect.

Eternal glory to the Heroes! you can use the following electronic information resources!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnXtiAGUy3kbq7dYE?e=E9BDdp

Formation of information culture and academic integrity: практика Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова 📚

With the beginning of the academic year, first-year students are actively involved in lectures on the basics of information culture and academic integrity at the Admiral Makarov National Technical University. Organization of information events, aimed at popularizing the use of information resources for learning and the principles of academic integrity, is an important area of ​​work of the Scientific Library of the university. The moderator of the event is Kateryna Bilonozhko, coordinator of the Group for the Promotion of Academic Integrity at NUK named after. adm. Makarova, category I librarian.

So, протягом вересня лекції прослухали студенти 1 курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту (гр.1511, city. 1521, гр.1541, гр.1551, гр.1561), Факультету економіки та екології моря (гр.1441, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», city. 1431, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування», «Менеджмент транспортних систем і логістика»), Educational and Scientific Institute of Computer Science and Project Management (city. 1122, спеціальністьКомп’ютерні науки”, city. 1124, спеціальністьСистемний аналіз”). Лекції відбувались у форматах офлайн та онлайн.

Під час викладення матеріалу були висвітлені питання визначення поняття «академічна доброчесність», важливості її дотримання для кожного студента, її вплив на якість освіти та майбутню професійну діяльність, а також як інформаційна грамотність допомагає ефективно використовувати інформаційні бібліотечні ресурси для навчання. Адже дотримання академічної доброчесності є запорукою якісної освіти та успішної кар’єри

#АкадемічнаДоброчесність #ІнформаційнаГрамотність #Навчання #БібліотечніРесурси

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnWVNcvkF5wo6E75T?e=TUt4W0

Celebrations on the occasion of All-Ukrainian Library Day

Traditionally, on the last day of the first autumn month - 30 September, celebrate the All-Ukrainian Library Day, and librarians have their own professional holiday. On this occasion, in the Scientific Library of the National Academy of Sciences named after the admiral. Makarov, a solemn meeting of the team took place. The vice-rector for scientific work of the university came to congratulate the library employees on the holiday, Doctor of Engineering, professor Павлов Генадій Вікторович.

У своїй промові він висловив вдячність колективу Наукової бібліотеки за високопрофесійну роботу зі студентською молоддю, сприяння публікаційній активності вчених університету, активний розвиток нових інноваційних напрямків своєї діяльності. Урочистою та хвилюючою частиною зборів стало відзначення співробітників Наукової бібліотеки університету грамотами.

За вагомий внесок співробітників Наукової бібліотеки НУК в інноваційний розвиток університету, ефективне, кваліфіковане та оперативне бібліотечно-інформаційне обслуговування, якісне навчання користувачів роботі з електронними ресурсами, вивчення та задоволення їх інформаційних потреб, впровадження сучасних сервісів та форм роботи в діяльність бібліотеки, високу професійну компетентність, відповідальне ставлення до роботи та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек грамотами було нагороджено:

Білоножко Катерину Сергіївну, librarian of the 1st category;

Бондар Ольгу Анатоліївну, lead librarian;

Dynderenko Kateryna Sergiivna, leading bibliographer.

На завершення урочистостей Генадій Вікторович побажав усім присутнім невичерпної енергії, заряду творчості та креативу, good health, гармонії, wisdom in solving complex issues, світлих мрій та сподівань, віри у Перемогу.

Незважаючи на складні воєнні часи та постійні тривоги, такі зустрічі об’єднують, inspire, надають сил для втілення та реалізації нових професійних задумів, життевої наснаги.

So., тримаємо стрій та працюємо задля Перемоги!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnUnKvRfW9QehPKNZ?e=Od4vS7

"Library - together we can do more" (continuation)

The All-Ukrainian Library Day was celebrated interestingly and creatively in all service departments of the Scientific Library of Admiral Makarov National University.

Open day "Opening a book - opening the world" was held in the user service department of the Educational and Scientific Humanitarian Institute and the Faculty of Maritime Law. Students visited the library 2531, 1541, 1541-Art. groups. Вони ознайомилися з інформаційними ресурсами та сучасним цифровим середовищем Наукової бібліотеки. Зацікавила гостей книжково-ілюстративна виставка «З книгою через століття». До відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова на свято завітали студенти-психологи (city. 1551) та першокурсники Кораблебудівного навчально-наукового інституту. Вони дізнались про бібліотечні послуги, as traditional, and remote, ознайомилися з новинками літератури. Привернула увагу студентів виставка-інсталяція «Крокуй стежкою знань до книжкових скарбів», яка символізує постійне прагнення людини до вдосконалення та пізнання нового. А бібліотека завжди була і є надійним помічником у здобутті знань.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnUJioU5H5ZZ3YEW8?e=z9P3rP

"Library - together we can do more"

Своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек – Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова традиційно святкує разом зі своїми користувачами, підтверджуючи цьогорічний девіз Української бібліотечної асоціації "Library - together we can do more". Святкові заходи мали єдину мету – зробити все, щоб кожен присутній у бібліотеці відчув, that the All-Ukrainian Day of Libraries is his holiday.

Напередодні свята до нас завітали представники студентського активу університету. Гостям був запропонований бібліотечний nonstop «Бібліотека та книга – forever», куди увійшли: захоплююча відеоподорож «Найбільш незвичайні бібліотеки світу», вікторина «Світ книги» та документальний фільм «Університетська бібліотека: boundless world of knowledge ". Студентів зацікавила інформація про історію та сьогодення нашої бібліотеки. Неабиякий інтерес викликала книга «Університетська бібліотека: from traditional to digital ", яка була підготовлена співробітниками бібліотеки та присвячена 100-річчю заснування Наукової бібліотеки.

З можливостями книгозбірні в умовах сьогодення та її електронними ресурсами ознайомила наших гостей Т. M. Skeleton, директорка НБ НУК, Candidate of Sciences in Social Communications.

Однією з родзинок свята стали тематичні книжкові інсталяції: «Welcome to our Library», «ШІ та бібліотека: місія здійснима», «Літера «Ї» символ українського спротиву та очікування свободи», «Осінь ще чарівніша з горнятком кави та цікавою книгою» Цікавий світ скарбниць книгозбірні був представлений на виставці-інсталяції «Будь в тренді – читай українською». Зустріч пройшла в теплій, friendly atmosphere.

Свято продовжується і ми завжди раді бачити читачів в нашій бібліотеці.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnTLzVFy6hGHjKmd1?e=GeNGEr

Участь у XIV Львівському міжнародному бібліотечному форумі

WITH 18 by 21 вересня фахівці Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова в онлайн форматі взяли участь у роботі XIV Львівського міжнародного бібліотечного форуму – наймасштабнішого щорічного заходу для професійного середовища. Головна тема форуму – «Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін».

Захід став ключовою платформою для зустрічі керівників та провідних фахівців бібліотек, scientists, викладачів закладів вищої освіти, publishers, авторів і читачів, провайдерів інформаційних послуг, членів та партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Програма форуму була зосереджена на важливих питаннях, що стосуються місії бібліотек у захисті та популяризації вічних цінностей, а також у протистоянні сучасним викликам. Важливими аспектами дискусій стали новітні підходи щодо популяризації читання серед людей різного віку,  реалізація принципів безбар’єрності в бібліотеках, здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти, питання бібліотечного лідерства у викликах війни тощо.

Scientific Library of NUS named after. adm. Макарова – партнер ВГО «Українська бібліотечна асоціація», висловлює щиру подяку організаторам за цікаве професійне спілкування, обмін досвідом, можливість дізнатися про нові досягнення бібліотечної спільноти та отримати заряд натхнення для реалізації нових творчих планів.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnQJyU8nwCmIyg09l?e=PHdRyt

He served his people, aching with his soul (to the 160th anniversary of the birth of M. Kotsyubinsky)

Нещодавно виповнилось 160 років від дня народження майстра психологічної прози Михайла Коцюбинського. З цієї нагоди працівники відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права (NNGI and FMP) запросили студентів-дизайнерів до читальної зали на літературну годину «Він слугував народові своєму, боліючи душею разом з ним».

Завідуюча відділом обслуговування користувачів І.В. Кузнецова розповіла присутнім про маловідомі факти біографії та творчості письменника, літературний доробок якого становить більше 50 творів.

Director of NNGI, candidate of historical sciences, доцент О.В. Бобіна доповнив розповідь інформацією про громадську діяльність видатного українського письменника, який займає одне з найпочесніших місць в українській літературі.

Співробітник бібліотеки С.Ю. Гординець ознайомила присутніх з виставкою «Людина. Share. Art", на якій представлені твори ювіляра з фонду Наукової бібліотеки. Найбільш відомими серед читачів стали твори: «Дорогою ціною», «Intermezzo», «Тіні забутих предків».

Учасники заходу ще раз переконались у тому, що надзвичайний талант письменника вражає глибиною осягнення людської душі, живописністю, музичністю слова, що дає можливість і сьогодні насолоджуватися його творами.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnGgl6wTDbyhWoCbh?e=8kk4mj

Mykolayiv: від минувшини до сьогодення

В рамках святкування Дня міста, Scientific Library of NUS named after. adm. Макарова запросила студентів-першокурсників (гр.1122 та 1124) на краєзнавчо-пізнавальну мандрівку «Миколаїв: від минувшини до сьогодення». Студенти з радістю долучились до віртуальної подорожі містом, відкриваючи для себе сторінки історії та героїчного сьогодення Миколаєва.

Родзинкою зустрічі стала інтерактивна гра-головоломка та цікава вікторина з історії міста, які допомогли поглибити знання студентів. Також учасникам заходу була презентована настільна гра «Миколаївський магнат», яка сприяє вивченню історії міста в режимі краєзнавчого квесту. Яскравим інформаційним доповненням до заходу стала книжково-ілюстративна виставка «Літопис рідного міста», де крім книг були представлені зображення краєвидів старого міста, виконаних в техніці живопису гризайль випускниці кафедри «Дизайн» Ксенії Книш.

Friends! Запрошуємо завітати до бібліотеки та ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою, яка демонструється в читальному залі відділу обслуговування користувачів у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки (etc. Central, 3, aud. 109).

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnE0rg_CNm87ItYS4?e=HjvnSF

Місто на хвилі – місто незламне

Напередодні святкування дня міста Миколаєва до відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права завітали студенти-дизайнери групи 1531. Для них співробітники бібліотеки підготували історичний екскурс «Місто на хвилі – місто незламне». В межах заходу студенти дізналися про визначні пам’ятки міста від часів заснування до сучасності, а книжково-ілюстративна виставка «Край мій – гордість моя» допомогла здійснити віртуальну подорож затишними вуличками міста. Цікавимося, пізнаємо історію міста разом з бібліотекою!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrnETfiW7KawoUtEdc?e=waGbqx

Creative meeting in the Scientific Library

10 In June, a meeting with Mitya Velikonya took place in the humanitarian department of the Scientific Library of the Admiral Makarov National University of Science and Technology (Myth the Great), Doctor of Philosophy, professor of cultural studies, Head of the Center for Cultural and Religious Studies of the University of Ljubljana (Slovenia). The main area of ​​his research is modern Central European and Balkan political ideologies, subcultures and graffiti culture, collective memory and post-socialist nostalgia.

Professor Mitya Velikonya presented and presented his books to the library “Titostalgia. A study of nostalgia according to Joseph Broz” and “Image of disagreement. Political graffiti and street art of the post-socialist transition”, which were published by the publishing house “Helvetica” in Ukrainian translation. These books have been translated and printed in six languages ​​of the world.

The meeting was organized with the assistance of Oleg Dubinsky, vice-rector for scientific and pedagogical work, economic, of legal and social issues of the National Technical University named after. adm. Makarova, doctor of legal sciences, professor and Oleh Golovko, candidate of economic sciences, founder and director of the Publishing House “Helvetica”, with whom our university and library have many years of fruitful cooperation.

The interesting and meaningful meeting was relaxed and warm. Professor M.. Velikonya talked about his research, creative searches and stories of creating their books, answered the questions of those present. Very nice, that students, present at the event, communicated with the professor in English, asked questions and were interested in the publications presented.

Presented books, and 70 English-language editions of various topics Mitya Velikonya gave as a gift to the Scientific Library.

We thank the professor and the organizers of the meeting for the interesting communication and gifts.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmxozqOE6FSHU3mEA?e=L1wpKA

#NBNUK#a gift to the library#works together

We expand professional horizons

Specialists of the Scientific Library of the Admiral Makarov National University of Applied Sciences studied at the 13th All-Ukrainian Online School of Library Journalists on the topic “Library journalist and accessibility: we expand our horizons”. The speakers discussed the issue of creating a barrier-free space in libraries, implementation of information technologies and digital accessibility for people with disabilities, the role of a library journalist in promoting accessibility, etc.

Передовими практиками та досвідом своєї роботи ділилися фахівці з Харківської державної наукової бібліотеки ім В.Г. Короленка, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Kharkiv State Academy of Culture, Київського національного університету культури і мистецтв.

Дякуємо організаторам і спікерам за змістовну, інформаційно насичену програму, можливість удосконалити знання і навички та підвищити професійні компетенції.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmwHBpeJ6zDncQ1fQ?e=mtwqBR

Scientific library - in honor of the memory of the scientist

Commemorative events in honor of the scientist continued at the Machine-Building Educational and Scientific Institute of the Admiral Makarov National Technical University, teacher, the long-term head of the institute - Viktor Mykhailovych Gorbov, in which the Scientific Library took an active part. 28 In May, a ceremonial opening of the memorial plaque took place, which was attended by the management of the university, family, colleagues, учні та добрі знайомі цієї дуже щирої та талановитої людини. Співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у МННІ НУК підготували дві виставки літератури, на яких була представлена наукова та педагогічна спадщина шановного професора.

У холі корпусу відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися з останніми виданнями В.М. Gorbova, including, навчальний посібник «Стандарти компетентності персоналу морських суден та захист його прав», який побачив світ, коли вже Віктор Михайлович пішов від нас. Привернуло до себе увагу і науково-інформаційне видання «Науковці України – еліта держави» 2022 року випуску. Його люб’язно передала Науковій бібліотеці дружина Віктора Михайловича – Тетяна Олександрівна Горбова.

В аудиторії, яка носить ім’я професора Горбова, серед представленої на виставці літератури більшу зацікавленість викликали автобіографічні, філософські видання та книга кулінарних рецептів.

Кажуть, що людина жива, доки про неї пам’ятають… Пам’ять про Віктора Михайловича буде довго жити на сторінках його підручників, на бібліотечних полицях, у зеленому куточку Старого корпусу та у серцях його рідних, колег та учнів.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmmgVE8-GvMx6OXF5?e=qcJk0r

Літературно-художня експозиція «Науковець. Викладач. Man"

The scientific library presents літературно-художню експозицію «Науковець. Викладач. Man: 80-річчю від дня народження професора Віктора Михайловича Горбова присвячується…», яка експонується в читальній залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова.

В.М. Gorbov (1944 – 2022 рр.) – професор, candidate of technical sciences, академік Академії наук суднобудування України, академік Академії технологічних наук України, Honored Education Worker of Ukraine, дійсний член Англійського Королівського товариства корабельних інженерів, чартерний інженер Морської ради Великобританії, дійсний член Інституту морської техніки, науки і технології Великобританії. Тридцять років очолював кафедру експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики, двадцять три роки працював деканом/директором Машинобудівного інституту.

Виставкові матеріали всебічно розкривають неординарність особистості шановного пана професора. Унікальність науково-технічної та педагогічної діяльності професора В.М. Горбова знайшла своє відображення у наукових, training, довідкових матеріалах, виданих як в Україні, так і за кордоном.

Публіцистичні видання розкривають його як зацікавленого дослідника історії університету, кафедри, біографій людей, життя яких пов’язане з МКІ-НУК.

Рубрика «Науково-творче життя вченого» показує Віктора Михайловича як талановиту людину, яка любила життя у всіх його проявах та захоплювала своїми ідеями. Цей розділ виставки проілюстровано фотоматеріалами, серед яких – зображення зеленого куточка у інститутському дворику, що був створений за ініціативи Віктора Михайловича та став улюбленим місцем відпочинку співробітників.

В окрему локацію виділені видання, які В.М. Горбов подарував Науковій бібліотеці та супроводив дарчими написами.

Перші відвідувачі виставки – С.І. Serb, director of MNNI, Doctor of Engineering, professor, Б.М. Личко, head's assistant, candidate of technical sciences, docent, В.М. Patlaychuk, head of the turbine department, candidate of technical sciences, docent, M.S. Bondarenko, candidate of technical sciences, доцент кафедри ЕСЕУ та ТІ – згадали свого колегу як справжнього патріота університету та машинобудівного інституту, талановиту людину, мудрого викладача, наполегливого організатора.

Виставка експонується у читальній залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК за адресою вул. Kuznetsk, 5, aud.56 (The old building of NUS)

Запрошуємо усіх бажаючих!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmlX1raytt2tn1P_Y?e=Hi1FyW

Тематична зустріч «Прості слова слов’ян простих єднають нас навіки»

Символічно, що саме у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія в Україні та в інших східноєвропейських країнах відзначається День слов’янської писемності і культури. Напередодні свята співробітники відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту (НН ГІ) провели тематичну зустріч «Прості слова слов’ян простих єднають нас навіки».

На захід завітали: O.V. Bobbin, Director of the Educational and Scientific Humanities Institute, candidate of historical sciences, docent; students 1531, 2531 груп НН ГІ та студенти 2-го курсу Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки. Співробітники бібліотеки розповіли присутнім про засновників писемності – святих рівноапостольних братів-просвітителів Кирила та Мефодія, познайомили з історією виникнення свята, традиціями та цікавими фактами. Читачі бібліотеки мали змогу погортати сторінки книжок, які були представлені на книжковій виставці «Народ і мова – вічні і єдині».

Це свято об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до неоціненного культурного надбання.

So., шануймо рідну мову та бережімо культурну спадщину!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmksVn7Wjhm8xWHVh?e=EED62T

Потужна робота чудової КОМАНДИ!

Dear friends!

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова презентує навчальний посібник «Digitalization of economics: interdisciplinary and interbranch approach» (Zhytomyr : Book-Druk, 2023. – 540 p.), підготовлений українськими університетами-партнерами проекту #DigEco. Співавторами видання, зокрема розділу 8. «Design thinking for digital transformation», став колектив науковців та викладачів Факультету економіки моря НУК імені адмірала Макарова, which entered: Ганна Єфімова, Doctor of Economics, professor, завідувач кафедри економічної політики та безпеки, Вячеслав Івата, PhD in Economics, docent, in. about. декана Факультету економіки моря, Лілія Філіпішина,  Doctor of Economics, professor, професор кафедри економіки, обліку та підприємництва Первомайського навчально-наукового інституту НУК імені адмірала Макарова, Світлана Марущак, PhD in Economics, docent, Валерій Комишник, доцент кафедри інтелектуальної цифрової економіки, керівник Навчально-наукового центру цифрової комунікації та Олексій Пащенко, PhD in Economics, docent.

У посібнику розкрито сутність економічного розвитку в цифрову епоху, зміст залучення країн до глобальної цифрової економіки. Досліджено процеси трансформації в новій цифровій реальності та показники ефективного розвитку цифрової економіки країни, з особливою увагою на інклюзію. Зі слів Вячеслава Івати: «Проєкт#DigEco завершився. Це були незабутні 3 роки потужної роботи у чудовій Команді! Результати нашої сумісної роботи назавжди будуть відображені у бібліотеках та репозитаріях наших Університетів».

Дякуємо Вячеславу Іваті за цінний подарунок!

Для ознайомлення з виданням запрошуємо до відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК імені адмірала Макарова! (etc. Central, 3, aud. 109).

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmjSkuSBchZU0_bgn?e=JM6Gkq

Ethno – flash mob "Vyshyvanok beauty is amazing"

There are things in the culture of every nation, which vividly reflect its special national tradition. In Ukraine, such a symbol is vyshyvanka. Саме їй було присвячено етно-флешмоб «Вишиванок краса дивовижна», який провела Наукова бібліотека до Дня вишиванки.

Активними учасниками заходу стали читачі бібліотеки, її друзі, співробітники університету та бібліотеки, залюбки одягнувши вишиванки – символ єдності українського народу та його нескореності. Кожна з витворів українського мистецтва, яким вважається вишиванка, мала диво-кольори та розмаїття візерунків.

Всі разом вони довели, що коли одягаєш вишиванку, відчуваєш зв’язок із рідною землею, її багатою історією, виявляєш любов до України. Сьогодні вишиванка стала нагадуванням про те, що українці мають бути єдиними як ніколи.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам свята чарівних вишиванок !
Наукова бібліотека завжди рада співпраці з вами!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmiZARzR1SI-l0ZZ-?e=KOaxMA

Презентація експозиції «Магія української вишивки»

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова вітає всіх із самобутнім, неповторним, барвистим, унікальним святом – Днем вишиванки. Бажаємо всім носити вишиванку з гордістю і любов’ю, пам’ятаючи про велике культурне багатство, яке ми маємо.

З нагоди свята в читальному залі відділу обслуговування користувачів у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки організовано розгорнуту експозицію «Магія української вишивки». On the eve of the holiday, 15 May, співробітники бібліотеки у вишитому вбранні презентували експозицію представникам студентського активу НУК імені адмірала Макарова. Студенти познайомилися з тематичною літературою, а також з вишиванками, барвистими рушниками, вишитими картинами, ляльками-мотанками та іншими виробами декоративно-прикладного мистецтва. Експозицію органічно доповнювала віртуальна презентація «Чарівний світ вишиванки» та українські пісні.

Гості заходу послухали цікаву розповідь про історію виникнення свята, дізналися про особливості вишивки південного регіону України, із задоволенням робили яскраві світлини на фоні експозиції.

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова висловлює щиру вдячність Моісеєнко Катерині – голові Первинної профспілкової організації студентів НУК та Савун Іллі – голові Студентської ради за сприяння в організації заходу.

Чекаємо на наступні цікаві зустрічі!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmhlkez_usdsHMzRU?e=Z3pCyL

#NBNUK#день_вишиванки_2024#святкуємо_разом

Before the solemn meeting of the Rectorate, dedicated to Science Day

14 In May, a solemn meeting of the Rectorate of Admiral Makarov National Shipbuilding University took place, присвячене Дню науки. The meeting was attended: Кім В.О. – голова Миколаївської обласної військової адміністрації, Трайтлі О.О. – заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації, Табунщик А.В. - Chairman of the Mykolaiv Regional Council, Velikhovska A.B. – директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, scientists, студенти та співробітники університету.

До цієї події співробітники Наукової бібліотеки підготували розгорнуту експозицію «Наука та освіта НУК імені адмірала Макарова: modern achievements are investments in the future", яку із зацікавленістю переглянули гості, викладачі та студенти університету.

На експозиції були представленінаукові та навчальні видання, in particular:monographs, наукові періодичні видання НУК імені адмірала Макарова, conference materials, textbooks, literature in foreign languages ​​and publications - winners of various competitions, the authors of which are both world-renowned scientists, так і молоді вчені університету.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmgZCKSA73BtVVwks?e=9YjglJ

Meeting of the Council of Heads of Library Institutions of Mykolaiv Oblast

Director of the Scientific Library of the National University named after. adm. Makarova, Candidate of Sciences in Social Communications Tamara Mykolaivna Kostyrko took part in the meeting of the Council of Heads of Library Institutions of the Mykolaiv Oblast, which happened 30 April on the basis of the Mykolaiv Regional Universal Scientific Library. The topic of the meeting is "Transformation of public libraries during the war".

У своїй доповіді «Університетська бібліотека: адаптація до функціонування в умовах війни» Тамара Миколаївна окреслила основні напрямки роботи Наукової бібліотеки у військовий час та зробила акцент на тому, як бібліотека змогла швидковідреагувати на кризові події, активізувати свою діяльність, confirming, що вона є інформаційним та комунікаційним центром ЗВО.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmU0WeBAQ9e6Nvf8O?e=y66PP0

Participation in the presentation of the book

Employees of the service departments of the Scientific Library of the NUK named after. adm. Makarov took part in the online presentation of Liza Moskalenko's book “In a vortex of thoughts”, which was conducted by the Central City Library named after. M. L. Kropyvnytskyi. Thanks to the author, to the meeting organizers and guests for an interesting and meaningful event. We admire and are proud of the talent of the young author. We are waiting for new meetings.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmUmiIKjGFnYSgXUl?e=UcZWqK

Meeting of the active section of the UBA university libraries

Scientific Library of NUS named after. adm. Makarova took part in the active meeting of the Section of University Libraries of the Ukrainian Academy of Sciences. They discussed urgent aspects of the activities of libraries of higher education institutions, namely:

  • updating information about anti-plagiarism systems;

  • a new indicator in the Science Report of the Ministry of Education and Science (Addition. 2.7.6) for FAIR datasets, that have a DOI;

  • organization of the May Anti-school of university librarians.


We thank the organizers and colleagues for meaningful professional communication.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmUHbeYUuYu1UZxUA?e=388Zb1

A culture of academic integrity is the key to quality knowledge

Training of students of higher education of the National Technical University named after. adm. Makarov's adherence to the principles of academic integrity is systematic, planned activity of the Scientific Library of the University. It is within its framework 26 In April of this year, the online lecture "Academic Integrity: course for students ".

The listeners were students of the first year of higher education of the Educational and Scientific Institute of Computer Sciences and Project Management of the National University of. adm. Makarova, who study by specialties: 122 “Комп’ютерні науки”, 124 “Системний аналіз”, 126 “Інформаційні системи та технології”. Модератор заходу – координатор групи сприяння академічної доброчесності в університеті К. White-legged, librarian 1 категорії Наукової бібліотеки. Вона ознайомила першокурсників з правилами академічної доброчесності та складовими її порушення, зробила акцент на необхідності формування глибокого розуміння важливості дотримання основ академічної доброчесності в освітній діяльності. Студентів детально ознайомили з нормативними документи НУК ім. adm. Makarova, які регламентують дотримання правил академічної доброчесності в університеті. Також при активній участі першокурсників було проаналізовано існуючі засоби боротьби з плагіатом, розглянуто питання для кого і з якою метою це є важливим. Наприкінці лекції модератор заходу ще раз підкреслила, що академічна доброчесність – це моральна засада інтелектуальної чесності і співпраці, яка допомагає зберігати і розвивати цінності академічної спільноти. Її основний принцип полягає у відсутності плагіату та обману в науковій, навчальній та дослідницькій діяльності.

На завершення лекції здобувачі освіти були ознайомлені зі структурою вебсайту Наукової бібліотеки, який відзеркалює всю її діяльність, послугами бібліотеки, можливостями використання електронних інформаційних ресурсів для успішного навчання. Вони також отримали консультацію щодо правильності оформлення списків використаної літератури та описів електронного ресурсу.

Проведена онлайн-лекція є підтвердженням того, що Наукова бібліотека університету, як осередок доступу до інформаційних ресурсів, розповсюджує та популяризує серед здобувачів вищої освіти принципи академічної доброчесності та спонукає дотримуватися їх.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmT4riz90Bd4OW2_l?e=m0GBGM

Професійна співпраця

Нещодавно співробітники відділів обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. adm. Макарова взяли участь у заходах, організованих колегами з Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. In particular, вони були учасниками VІ читацької конференціїНові імена в сучасній українській літературі”, де прослухали виступи щодо стану сучасної української літератури та актуальних подій, які відбуваються у літературному процесі.

Також фахівці долучилися до онлайн-зустрічі з циклуЛітСвіт: про літературу і не тільки…з Тетяною П’янковою – авторкою поетичних збірок, романів, співзасновницею та креативною директоркою Літературної агенціїЗілля”, лауреаткою Міжнародного літературного конкурсуКоронація слова”. На зустрічі вони мали можливість поспілкуватися з письменницею, більше дізнатися про її творчість. Відвідування таких заходів сприяє обміну професійним досвідом з популяризації книг та читання.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmTLcalGk2jy_r7lz?e=3aoVfb

День розпочинається з подарунків!

   Наукова бібліотека отримала черговий подарунок від авторів – викладачів кафедри економічної політики та безпеки Факультету економіки моря НУК ім. Admiral Makarov. Фонд бібліотеки примножився новим навчальним посібником «Міжнародна економіка» (за заг. ред. D. IN. Єфімової. – Миколаїв : NUK, 2024. – 324 from.), який охоплює широке коло питань становлення та розвитку світової економіки, проблеми економічної глобалізації та інтеграції. Вітаємо з виходом нового видання авторський колектив: Єфімову Г. IN., доктора економічних наук, professor, завідувача кафедри; Марущак С. M., candidate of economic sciences, associate professor; Вдовиченко Д. YU., candidate of economic sciences; Пащенка О. IN., candidate of economic sciences, доцента кафедри фінансів; Майстренко О. M., candidate of economic sciences, доцента кафедри економіки та організації виробництва; Павлову М. D., teacher. В часи війни це особливо важлива і знакова подія.

Щиро дякуємо за щедрість і увагу до бібліотеки! Наша бібліотека завжди відкрита для нових подарунків!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmQzzIkpCHwAQYOTL?e=7GAY7K

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення»

Specialists of the Scientific Library of the National University named after. adm. Makarova, within the framework of the continuous library education system, constantly pay attention to increasing the level of their professional competence: беруть участь в конференціях, вебінарах, курсах у форматах онлайн та офлайн. So., Monday - Friday: 9 by 13 квітня співробітники бібліотеки долучились до ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», яка відбулася в освітньому просторі Clust Space офлайн та онлайн на YouTub, та була присвячена «Стратегічному управлінню в умовах війни». Конференція була організована Науково-технічною бібліотекою ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Дякуємо організаторам та доповідачам за ґрунтовні доповіді та цікаве професійне обговорення!

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmH_hJB2QEOJDuE0W?e=RV30Qm

"Line the road with flowers – fighters, that brought peace to our land"

28 March is the day of memory of the sons of Ukraine, who gave their lives for the liberation of Mykolaiv from the Nazi invaders. On the occasion of the eightieth anniversary of the liberation of Mykolaiv from the Nazi occupation, an hour of remembrance was organized in the Scientific Library of the Admiral Makarov National Academy of Sciences "Lay the road with flowers - for the soldiers, that brought peace to our land". To the west, to the reading room of the Scientific Library at the Educational and Scientific Institute of Automation and Electrical Engineering, students of the Educational and Scientific Humanitarian Institute visited, groups 1531 and 1551.

The meeting began with a speech by the head of the user service department of the Educational and Scientific Humanitarian Institute and the Faculty of Maritime Law I. IN. Kuznetsova about the heroic liberation of Mykolaiv in March 1944 year.

With the help of the electronic presentation "History is stored not only in books", library employee S. YU. Gordynets familiarized those present with an interactive map of the location of memorial signs, which preserve the memory of the exploits of the soldiers who liberated Mykolaiv in the spring 1944 year, and also with the history of the creation of some of them.

During the meeting O. IN. Bobbin, Director of the Educational and Scientific Humanities Institute, candidate of historical sciences, the associate professor drew a historical parallel between the events of the Second World War and that, what Ukraine and Mykolaiv in particular is experiencing now.

The director of the Admiral Makarov Scientific Library T. M. Kostyrko also talked about the great work in preserving the fund, which was performed by the library staff after the rocket attack on the university.

The informative addition of the event was the thematic exhibition of literature "Honor for a feat, gratitude for peace", with which everyone who wants to get acquainted.

Photo report: http://surl.li/rzmai

The scientific library invites!

Dear friends! WITH 20 March in the reading room of the user service department of the Scientific Library at the Mechanical Engineering Educational and Scientific Institute of the National University of. adm. Makarov's literature exhibition is on display "Professional specialized publications".

Monographs, textbooks, reference literature on theoretical and practical issues of engine construction, alternative energy, metrology and standardization and many others will help you in your educational and scientific activities. The purpose of the exhibition is to acquaint users with the research of scientists of leading educational and scientific institutions of Ukraine.

The first visitors to the exhibition were the associate professor of the department of technical thermal physics and ship steam generating units, candidate of technical sciences P.A. Patsurkovskyi with first-year students.

In the reading room, you can also familiarize yourself with the exhibitions "Scientific and educational publications of scientists of the MNNI NUK named after. adm. Makarov ", "Improving English", "Professional periodicals in English" and others.

Students and teachers, we are waiting for you in the reading room of the Old building of the NUK named after. adm. Makarova, at the address of st. Kuznetsk, 5

Photo report: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrmDiN3HT_soDUH2Re?e=2XGYIf

Scientific library - to the 145th anniversary of the birth of Albert Einstein

On the occasion of the anniversary of the outstanding scientist of the 20th century in the Scientific Library of the NUK named after. adm. Makarov held an interesting event - historical retrospective "Genius, that changed the world", organized for groups seeking higher education 2341, 2381 and 1387-st. by employees of the user service department of the Educational and Scientific Institute of Automation and Electrical Engineering.

During the event, students got acquainted not only with the scientific achievements of the Nobel laureate in the field of physics, the author of the theory of relativity, philosopher, public figure, and also with interesting stories, cases and even anecdotes from the life of Albert Einstein.

The presentation "Genius, who changed the world", as well as the films “Albert Einstein. History and facts" and "Little known facts about Einstein", which successfully supplemented the information palette of the event.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmB1z09P83laRvJco?e=Z6zYx7

The formation of a student's information competence is the key to successful learning

Formation of the information culture of students of higher education is one of the vectors of the activity of the Scientific Library of the university, which promotes awareness of resources and services, which it provides.

This was the purpose of the meeting with the second-year students, studying in specialties 125 "Cyber ​​security" and 151 “Automation and computer-integrated technologies”. In the reading room of the user service department at the Educational and Scientific Institute of Automation and Electrical Engineering Kateryna Bilonozho, librarian of the 1st category conducted a lecture on the topic "Basics of information culture".

Those seeking higher education listened with interest, what electronic resources does the Scientific Library have, using them in the learning process, namely: library website, electronic catalog and access to it 24/7, using a mobile application, which can be downloaded using a QR code. Students also received information about open access resources, electronic databases, where thousands of journals and scientific articles are presented. At the lecture, those present learned about the materials of the educational courses, which can be studied independently at any time convenient for them.

Kateryna Bilonozhko also provided advice and explained the content of the Regulation "On graduation qualification work at Admiral Makarov National University of Shipbuilding", which establishes rules and requirements for the performance and protection of qualification works.

The informativeness of the event and the interesting presentation of the material aroused lively interest among students.

Photo report: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrl2cZ_OLcw4ICyoyU?e=AyFjyp

Scientific Library of NUS named after. adm. Makarova is an information intermediary in the development of the principles of academic integrity

One of the priority areas of activity of the Scientific Library of the National University named after. adm. Makarov is to popularize the principles of academic integrity among students of higher education of various levels. So, recently for students of the Educational and Scientific Institute of Automation and Electrical Engineering, specialties 125 Cybersecurity ( city. 2381, 1387) and 151 “Automation and computer-integrated technologies” ( city. 2341) a thematic lecture "Academic Integrity: course for students ".

The moderator of the event is Kateryna Bilonozhko, coordinator of the Group for the Promotion of Academic Integrity at NUK named after. adm. Makarova, category I librarian.

At the lecture, students got acquainted with the main criteria for observing the ethical principles of education, learned to independently detect and identify types of violations of academic integrity during practical test tasks, according to their results, they received a certificate of completion of the course “Academic integrity”.

Honest acquisition of quality education is the key to Ukraine's success and happy future. 💙💛

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrl2aO4K-kXff2a22-?e=c6KKYh

Scientific library - for the 85th anniversary of the Department of Technical Thermophysics and ship steam generating units

Literature exhibition "Technical thermodynamics and heat transfer: to help engineering and technical students" and review on the topic "Scientific works of teachers of the department of technical thermal physics and ship steam generating units" department of service for users of the Scientific Library at the Mechanical Engineering Educational and Scientific Institute of the National Technical University named after. adm. Makarova started a series of events to the 85th anniversary of the department of technical thermophysics and ship steam generating units (TT and SPU).

The exhibition presents monographs, textbooks, materials of scientific and technical conferences, methodological literature, articles from periodicals on relevant subjects as teachers of the department, as well as their colleagues - scientists from leading universities of Ukraine. The exhibition has already been visited by V.V. Kuznetsov, associate professor of the Department of Technical and Technical Sciences, candidate of technical sciences with his students.

We are waiting for everyone, who is interested in this issue, in the Old Building of the National Academy of Sciences at the address: street. Kuznetsk, 5, aud. 56.

Photo report: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrl1P8z3LttNrM6YWx?e=fgZUxR

Dear friends!

Donating books in our library is an old and good tradition. Our beloved users continue to participate in the promotion on the occasion of the International Book Giving Day! We are very grateful to the old friend of the library V. D. Rogov, candidate of economic sciences, the teacher of the department of intellectual digital economy, and O.Yu. Kravchuk, candidate of political sciences, Associate Professor of the Department of Psychology, of philosophy and social and humanitarian disciplines for donated books! So visit the Science Library, to be able to get acquainted with new products!

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlz49yK_XEoTeCazo?e=m0Wk7k

The library is for the student: introduction to mechanical engineering specialty

Employees of the User Service Department of the Scientific Library at the Machine-Building Educational and Scientific Institute of the Ukrainian National University named after. adm. Makarov together with S.A. Kuznetsova, Associate Professor of the Department of Operation of Ship Power Plants and Thermal Power Engineering, Cand. tech. of Sciences, an introductory lecture on the topic "Encyclopedia of ship power engineering" was held for first-year students. Specialists of the department prepared a review of the literature on the relevant topic, provided information on traditional and remote library services, introduced new arrivals to the library. Contemporary Ukrainian and English-language periodicals, as always, aroused considerable interest among visitors.

Students' interest in acquiring knowledge, striving for a common goal, promotes cooperation in the "student-teacher-librarian" system in today's difficult times.

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlzL8X4-Q1qIW29tI?e=TUOOUC

Dear friends and fans of the library!

Scientific Library of NUS named after. Admiral Makarov expresses his sincere gratitude for participating in the campaign on the occasion of the International Book Donation Day - E.B. Khachaturov, to the head of the NSC "Technopark NUK", Doctor of Law. Science; O.Yu. Dubinsky, vice-rector for scientific and pedagogical work, economic, legal and social issues, Doctor of Law. Science, to the professor; І.О.. Zhuvaginius, dean of the Faculty of Engineering and Economics of the Pervomaiskyi Educational and Scientific Institute of the Ukrainian National University named after. Admiral Makarov, Cand. econ. Science, associate professor; N.O.. Nikolayenko, head of the Educational and Scientific Analytical Center for the Study of Hybrid Threats to National Security in the South of Ukraine of the National Technical University named after. Admiral Makarov, flight doctor. Science, professors; В.М. Ryabenko, to the head of the Department of Programmable Electronics, electrical engineering and telecommunications, Dr. Tech. Science, to the professor; SI. Serbia, to the director of the Machine-Building Educational and Scientific Institute, Dr. Tech. Science, to the professor; V.S.. Pour it on, Professor of Internal Combustion Engines, installation and operation, Cand. tech. Science; OK. Cherednichenko, Professor of the Department of Operation of Ship Power Plants and Heat Power Engineering, Dr. Tech. Science. Thank you for your concern, warmth of hearts, understanding and support of library traditions, because the formation of library funds is our joint business.

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlyySSnqj3CvAusPa?e=MhePsn

New publications on journalism - for students

The journalistic profession is multifaceted. Man, who works in the media must be able to analyze and draw conclusions, to be curious, observant, persistent, sociable, sociable, tactful, attentive to people. And also - to have an excellent command of the word, it's good to put your thoughts on paper - and this is not even a complete list... Reliable assistants in the development of most of these skills are educational and practical guides on journalism. So, 9 of February in the Scientific Library of the NUK named after Adm. Makarov for students of the group 1551, who study "Journalism" by I.V. Kuznetsova, head of the user service department of the Educational and Scientific Humanitarian Institute and the Faculty of Maritime Law, conducted a literature review on the topic "New Journalism Publications". Textbooks and practical guides on journalism were brought to the students' attention, media education of the publishing house "Academy of the Ukrainian Press".

The scientific library sincerely thanks S. IN. Guzenko, candidate of philological sciences, Associate Professor of the Department of Journalism for his help in organizing the event and hopes for further cooperation.

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlxinB5Ljxcan03OV?e=A9GMhi

Read, to be in trend!

Despite difficult times, the fund of our library is replenished with new literature, and we continue to introduce it to our readers. So, for review “Books, that deserve attention” students of the group visited 4411 together with V. D. Rogovym is a candidate of economic sciences, teacher of the department of intellectual digital economy. At the event, leading librarian N. ABOUT. Makhmutova and librarian I. L. Domashev, readers were presented with new works of fiction by modern Ukrainian authors. But our library also has real book gems - reference editions in English. Employees of the department familiarized library guests with encyclopedias “Britannica”, “World book” and “Popular science”, the history of their creation and interesting facts, associated with these publications. Readers had the opportunity to view books, express your thoughts and wishes regarding new incomes. The event took place in a warm and cozy atmosphere. We hope for new interesting meetings!

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlxS4dYYqaWUU5Q9r?e=dQhW22

Professional development - motivation for self-improvement

Specialists of the Scientific Library of the National University named after. adm. Makarov are sure of that, what to be a professional, it is necessary to constantly improve one's competences and skills. This was facilitated by the workshop "Updated version of ABIS "UFD/Library", which was conducted 7 in February as part of measures to improve the level of professional qualifications. Moderator - Bondar I. IN., academic secretary of the university library, introduced the present to the functionality of the updated version of ABIS "UFD/Library", which will increase the productivity and efficiency of the librarian's work, to improve the quality of user service and the satisfaction of their information needs. The acquired knowledge will be applied in the further practical work of library specialists.

Photo report https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlwyL3YcqVxHSpfmg?e=6xCalm

Methodical Council of the Scientific Library

26 January 2024 the first meeting of the Methodological Council took place, which was attended by the staff of the Scientific Library of the National University named after. adm. Makarov and employees of the Scientific Library of MNU named after. IN. ABOUT. Sukhomlinsky. Director of NB Kostirko T. M. reported on the work of the library at 2023 year and outlined the main areas of work for 2024 year. Tamara Mykolaivna noted, that the library team was able to reformat its work in accordance with the challenges of the times.

Beloded O., Deputy Director of the National Academy of Sciences of the National Academy of Sciences for Scientific Work. IN. she familiarized those present with the plan of measures to increase the professional competence of specialists of libraries of higher education institutions and the plan of socio-cultural work.

The solemn part of the meeting was the recognition of the employees of the Scientific Library of the NUK Simonenko N. IS. and Mohylna O. L. Certificates for many years of work in the library industry, responsible attitude to the chosen cause and on the occasion of anniversaries.

The library team sincerely thanks the loyal readers, virtual users and the entire university community for their support and understanding.

There are many plans for the coming year, therefore, we continue to work and implement the plan.

Photo report: http://surl.li/pujrv

The Scientific Library is grateful

Scientific library of the National University of Shipbuilding named after. adm. Makarova expresses her sincere gratitude to the Academy of the Ukrainian Press for the donated publications - practical guides on journalism, media education, which will be useful to those seeking education, students majoring in Journalism, teachers, as well as all, who is interested in journalism, who wants to be an educated participant in any media process,

In particular, it:

study guide by Daniel Suess, "Media pedagogy" by Claudia Lampert and Kristina Trültzsch-Wijnen, published in the series "Textbooks on communication and media studies", intended for those, who gets acquainted with this specialty and covers a huge range of issues, related to media pedagogy, media education, media competences, media literacy;

Klaus Mayer's textbook "Journalism", which is a kind of introduction to the profession, covers the general important points of the story, theories and practices of journalism;

Tetyana Ivanova's tutorial "How not to become a gamifier" on the methodology of media literacy training for media trainers and teachers of higher education institutions of Ukraine, which introduce into the educational process of media education and skills of critical consumption of information;

Bjorn Stashen's practical guide "Mobile Journalism", dedicated to the practical problems of the transition of traditional journalism to the use of the latest equipment and the latest applications in television- and radio journalism.

So., we invite you to visit the Scientific Library and familiarize yourself with the publications.

Photo report: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrlk1ZOnQmjKjHyPXs?e=6AYb77