Щороку, 6 червня, у день, коли у 1992 році Національну спілку журналістів України було прийнято до Міжнародної федерації журналістів, в Україні святкують День журналіста. У 2024 році це свято відзначає свій 30-річний ювілей.

Журналіст – дуже відповідальна і небезпечна професія навіть у мирний час. Під час війни багато журналістів ризикують життям, щоб показати світу правду про бойові дії. Не лише сміливість стоїть за цими словами, а передусім – це відданість своєму покликанню, справжній пошук правди, необхідність оперативно і чесно донести її до читачів чи глядачів.

До професійного свята працівників засобів масової інформації співробітники відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова підготували книжкову виставку «Журналістська освіта та наука». На виставці представлені документи й публікації з фонду НБ НУК. Пропонуємо вашій увазі добірку видань, представлених на даній виставці:

Безсмертний, В.

Українська журналістика та її воєнний сегмент учора, сьогодні, завтра / В. Безсмертний. — Київ : Ліра-К, 2020. — 200 с.

Книга присвячена 27 річниці журналістики незалежної України. Це перший твір такого жанру, написаний українською мовою. Потреба у ньому назріла вже давно. Молоду генерацію українців цікавить звідки походить журналістика, які виклики долає, чим може пишатися, у якому напрямку рухається.

Зюсс, Д.

Медіапедагогіка: вступ до спеціальності : навч. посібник / Д. Зюсс, К. Ламперт, К. Трюльцш-Війнен ; пер. з нім. В. Климченко, В. Олійник ; за заг. ред. В. Іванова. — Київ : Академія української преси, Центр вільної преси, 2023. — 300 с.

авчальний посібник Даніеля Зюсса, Клаудії Ламперт та Крістіни Трюльцш-Війнен «Медіапедагогіка» призначений для тих, хто тільки знайомиться з цією спеціальністю. Тому він охоплює величезне коло проблем та питань, пов’язаних з медіапедагогікою, медіаосвітою, медіакомпетентностями, медіаграмотністю. Книга має комплексний характер, вона дає достатньо повну картину стану цієї особливо важливої на сьогодні спеціальності. Посібник створений у німецькомовному європейському світі, над ним працювали дослідники з Німеччини, Австрії, Швейцарії, але він є актуальним і корисним для всіх, хто вивчає медіа, їхні впливи та методи роботи з ними.

Маєр, К.

Журналістика : підручник / К. Маєр ; пер. з нім. В. Климченка, В. Олійника ; за заг. ред. В. Іванова. — Київ : Академія української преси, Центр вільної преси, 2022. — 300 с.

Клаус Маєр з 2011 року працює професором журналістики в Католицькому університеті Айхштетт-Інгольштадт, до цього працював у Інституті журналістики Дортмундського технічного університету та в Дармштадтському університеті прикладних наук. Він є лауреатом премії Ars legendi 2017 року за відмінне викладання в університеті. Підручник Клауса Маєра «Журналістика» є своєрідним вступом у професію, адже охоплює загальні важливі моменти історії, теорії та практики журналістики. Це видання може стати в нагоді студентам, аспірантам, викладачам факультетів та інститутів журналістики, усім, кого цікавить журналістський фах.

Михайлин, І. Л.
Журналістська освіта і наука : підручник / І. Л. Михайлин. — Суми : Унів. кн., 2020. — 336 с

Підручник висвітлює такі теми, як роль університету в розвитку журналістики та журналістської освіти; викладач журналістики як педагогічна особистість; історія журналістської освіти та її найважливіші уроки; університет, його завдання і функції; модель навчання й виховання журналіста у вищій школі. Для студентів і викладачів напрямку “Журналістика та інформація”.

Для пошуку інших видань за даною темою радимо скористатися електронним каталогом Наукової бібліотеки НУК.

Також на сайті бібліотеки (https://lib.nuos.edu.ua/), у розділі «Електронні ресурси», можна переглянути тематичні віртуальні виставки:

Вітаємо зі святом вас, журналісти та інформаційники! Успіхів у реалізації найсміливіших задумів та планів! Доносьте правду, інформуйте про події, новини та життя людей! Чекаємо найскоріше почути головну новину про нашу Перемогу! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.