Творча зустріч у Науковій бібліотеці

10 червня в гуманітарному відділі Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова відбулася зустріч з Митєю Великонєю (Mitja Velikonja), доктором філософії, професором культурології, керівником Центру культурологічних і релігійних досліджень Люблянського університету (Словенія). Основна сфера його досліджень – сучасні центральноєвропейські та балканські політичні ідеології, субкультури та культура графіті, колективна пам’ять і постсоціалістична ностальгія.

Професор Митя Великоня презентував та подарував бібліотеці свої книги “Тітостальгія. Дослідження ностальгії за Йосипом Брозом” і “Зображення незгоди. Політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу”, які вийшли друком у видавництві “Гельветика” в українському перекладі. Ці книги перекладені та надруковані шістьма мовами світу.

Зустріч було організовано за сприянням Олега Дубинського, проректора з науково-педагогічної роботи, економічних, юридичних та соціальних питань НУК ім. адм. Макарова, доктора юридичних наук, професора та Олега Головко, кандидата економічних наук, засновника та директора Видавничого дому “Гельветика”, з яким наш університет та бібліотеку пов’язує багато років плідної співпраці.

Цікава та змістовна зустріч пройшла невимушено та тепло. Професор М. Великоня розповів про свої дослідження, творчі пошуки та історії створення своїх книг, відповів на питання присутніх. Дуже приємно, що студенти, присутні на заході, спілкувались с професором англійською мовою, задавали питання і були зацікавлені презентованими виданнями.

Презентовані книги, а також 70 англомовних видань різногалузевої тематики Митя Великоня передав у дарунок Науковій бібліотеці.

Дякуємо професору та організаторам зустрічі за цікаве спілкування та подарунки.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmxozqOE6FSHU3mEA?e=L1wpKA

#НБНУК#дарунокбібліотеці#працюєморазом

Розширюємо професійні горизонти

Фахівці Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова проходили навчання у ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста за темою “Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти”. Спікерами були розглянуті питання створення безбар’єрного простору у бібліотеках, впровадження інформаційних технологій та цифрової доступності для людей з інвалідністю, ролі бібліотечного журналіста в популяризації безбар’єрності тощо.

Передовими практиками та досвідом своєї роботи ділилися фахівці з Харківської державної наукової бібліотеки ім В.Г. Короленка, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Харківської державної академії культури, Київського національного університету культури і мистецтв.

Дякуємо організаторам і спікерам за змістовну, інформаційно насичену програму, можливість удосконалити знання і навички та підвищити професійні компетенції.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmwHBpeJ6zDncQ1fQ?e=mtwqBR

Наукова бібліотека – на вшанування пам’яті вченого

У Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова продовжилися пам’ятні заходи на честь вченого, викладача, багаторічного керівника інституту – Віктора Михайловича Горбова, у яких активну участь взяла і Наукова бібліотека. 28 травня відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки, на якому були присутні керівництво університету, родина, колеги, учні та добрі знайомі цієї дуже щирої та талановитої людини. Співробітники відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у МННІ НУК підготували дві виставки літератури, на яких була представлена наукова та педагогічна спадщина шановного професора.

У холі корпусу відвідувачі заходу мали змогу ознайомитися з останніми виданнями В.М. Горбова, серед яких, навчальний посібник «Стандарти компетентності персоналу морських суден та захист його прав», який побачив світ, коли вже Віктор Михайлович пішов від нас. Привернуло до себе увагу і науково-інформаційне видання «Науковці України – еліта держави» 2022 року випуску. Його люб’язно передала Науковій бібліотеці дружина Віктора Михайловича – Тетяна Олександрівна Горбова.

В аудиторії, яка носить ім’я професора Горбова, серед представленої на виставці літератури більшу зацікавленість викликали автобіографічні, філософські видання та книга кулінарних рецептів.

Кажуть, що людина жива, доки про неї пам’ятають… Пам’ять про Віктора Михайловича буде довго жити на сторінках його підручників, на бібліотечних полицях, у зеленому куточку Старого корпусу та у серцях його рідних, колег та учнів.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmmgVE8-GvMx6OXF5?e=qcJk0r

Літературно-художня експозиція «Науковець. Викладач. Людина»

Наукова бібліотека презентує літературно-художню експозицію «Науковець. Викладач. Людина: 80-річчю від дня народження професора Віктора Михайловича Горбова присвячується…», яка експонується в читальній залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК імені адмірала Макарова.

В.М. Горбов (1944 – 2022 рр.) – професор, кандидат технічних наук, академік Академії наук суднобудування України, академік Академії технологічних наук України, Заслужений працівник освіти України, дійсний член Англійського Королівського товариства корабельних інженерів, чартерний інженер Морської ради Великобританії, дійсний член Інституту морської техніки, науки і технології Великобританії. Тридцять років очолював кафедру експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики, двадцять три роки працював деканом/директором Машинобудівного інституту.

Виставкові матеріали всебічно розкривають неординарність особистості шановного пана професора. Унікальність науково-технічної та педагогічної діяльності професора В.М. Горбова знайшла своє відображення у наукових, навчальних, довідкових матеріалах, виданих як в Україні, так і за кордоном.

Публіцистичні видання розкривають його як зацікавленого дослідника історії університету, кафедри, біографій людей, життя яких пов’язане з МКІ-НУК.

Рубрика «Науково-творче життя вченого» показує Віктора Михайловича як талановиту людину, яка любила життя у всіх його проявах та захоплювала своїми ідеями. Цей розділ виставки проілюстровано фотоматеріалами, серед яких – зображення зеленого куточка у інститутському дворику, що був створений за ініціативи Віктора Михайловича та став улюбленим місцем відпочинку співробітників.

В окрему локацію виділені видання, які В.М. Горбов подарував Науковій бібліотеці та супроводив дарчими написами.

Перші відвідувачі виставки – С.І. Сербін, директор МННІ, доктор технічних наук, професор, Б.М. Личко, заступник директора, кандидат технічних наук, доцент, В.М. Патлайчук, завідувач кафедри турбін, кандидат технічних наук, доцент, М.С. Бондаренко, кандидат технічних наук, доцент кафедри ЕСЕУ та ТІ – згадали свого колегу як справжнього патріота університету та машинобудівного інституту, талановиту людину, мудрого викладача, наполегливого організатора.

Виставка експонується у читальній залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК за адресою вул. Кузнецька, 5, ауд.56 (Старий корпус НУК)

Запрошуємо усіх бажаючих!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmlX1raytt2tn1P_Y?e=Hi1FyW

Тематична зустріч «Прості слова слов’ян простих єднають нас навіки»

Символічно, що саме у день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила та Мефодія в Україні та в інших східноєвропейських країнах відзначається День слов’янської писемності і культури. Напередодні свята співробітники відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту (НН ГІ) провели тематичну зустріч «Прості слова слов’ян простих єднають нас навіки».

На захід завітали: О.В. Бобіна, директор Навчально-наукового гуманітарного інституту, кандидат історичних наук, доцент; студенти 1531, 2531 груп НН ГІ та студенти 2-го курсу Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки. Співробітники бібліотеки розповіли присутнім про засновників писемності – святих рівноапостольних братів-просвітителів Кирила та Мефодія, познайомили з історією виникнення свята, традиціями та цікавими фактами. Читачі бібліотеки мали змогу погортати сторінки книжок, які були представлені на книжковій виставці «Народ і мова – вічні і єдині».

Це свято об’єднує суспільство та долучає кожного з нас до неоціненного культурного надбання.

Тож, шануймо рідну мову та бережімо культурну спадщину!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmksVn7Wjhm8xWHVh?e=EED62T

Потужна робота чудової КОМАНДИ!

Шановні друзі!

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова презентує навчальний посібник «Digitalization of economics: interdisciplinary and interbranch approach» (Zhytomyr : Book-Druk, 2023. – 540 p.), підготовлений українськими університетами-партнерами проекту #DigEco. Співавторами видання, зокрема розділу 8. «Design thinking for digital transformation», став колектив науковців та викладачів Факультету економіки моря НУК імені адмірала Макарова, до якого увійшли: Ганна Єфімова, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної політики та безпеки, Вячеслав Івата, кандидат економічних наук, доцент, в. о. декана Факультету економіки моря, Лілія Філіпішина,  доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки, обліку та підприємництва Первомайського навчально-наукового інституту НУК імені адмірала Макарова, Світлана Марущак, кандидат економічних наук, доцент, Валерій Комишник, доцент кафедри інтелектуальної цифрової економіки, керівник Навчально-наукового центру цифрової комунікації та Олексій Пащенко, кандидат економічних наук, доцент.

У посібнику розкрито сутність економічного розвитку в цифрову епоху, зміст залучення країн до глобальної цифрової економіки. Досліджено процеси трансформації в новій цифровій реальності та показники ефективного розвитку цифрової економіки країни, з особливою увагою на інклюзію. Зі слів Вячеслава Івати: «Проєкт #DigEco завершився. Це були незабутні 3 роки потужної роботи у чудовій Команді! Результати нашої сумісної роботи назавжди будуть відображені у бібліотеках та репозитаріях наших Університетів».

Дякуємо Вячеславу Іваті за цінний подарунок!

Для ознайомлення з виданням запрошуємо до відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки НУК імені адмірала Макарова! (пр. Центральний, 3, ауд. 109).

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmjSkuSBchZU0_bgn?e=JM6Gkq

Етно – флешмоб «Вишиванок краса дивовижна»

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка. Саме їй було присвячено етно-флешмоб «Вишиванок краса дивовижна», який  провела Наукова бібліотека до Дня вишиванки.

Активними учасниками заходу стали  читачі бібліотеки, її друзі, співробітники університету та бібліотеки, залюбки одягнувши вишиванки – символ єдності українського народу та його нескореності. Кожна з витворів українського мистецтва, яким вважається вишиванка, мала диво-кольори та розмаїття візерунків.

Всі разом вони довели, що коли одягаєш вишиванку, відчуваєш зв’язок із рідною землею, її багатою історією, виявляєш любов до України. Сьогодні вишиванка стала нагадуванням про те, що українці мають бути єдиними як ніколи.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам свята чарівних вишиванок !
Наукова бібліотека завжди рада співпраці з вами!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmiZARzR1SI-l0ZZ-?e=KOaxMA

Презентація експозиції «Магія української вишивки»

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова вітає всіх із самобутнім, неповторним, барвистим, унікальним святом – Днем вишиванки. Бажаємо всім носити вишиванку з гордістю і любов’ю, пам’ятаючи про велике культурне багатство, яке ми маємо.

З нагоди свята в читальному залі відділу обслуговування користувачів у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки організовано розгорнуту експозицію «Магія української вишивки». Напередодні свята, 15 травня, співробітники бібліотеки у вишитому вбранні презентували експозицію представникам студентського активу НУК імені адмірала Макарова. Студенти познайомилися з тематичною літературою, а також з вишиванками, барвистими рушниками, вишитими картинами, ляльками-мотанками та іншими виробами декоративно-прикладного мистецтва. Експозицію органічно доповнювала віртуальна презентація «Чарівний світ вишиванки» та українські пісні.

Гості заходу послухали цікаву розповідь про історію виникнення свята, дізналися про особливості вишивки південного регіону України, із задоволенням робили яскраві світлини на фоні експозиції.

Наукова бібліотека НУК імені адмірала Макарова висловлює щиру вдячність Моісеєнко Катерині – голові Первинної профспілкової організації студентів НУК та Савун Іллі – голові Студентської ради за сприяння в організації заходу.

Чекаємо на наступні цікаві зустрічі!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmhlkez_usdsHMzRU?e=Z3pCyL

#НБНУК#день_вишиванки_2024#святкуємо_разом

До урочистого засідання Ректорату, присвяченого Дню науки

14 травня відбулося урочисте засідання Ректорату Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, присвячене Дню науки. На засіданні були присутні: Кім В.О. – голова Миколаївської обласної військової адміністрації, Трайтлі О.О. – заступник голови Миколаївської обласної військової адміністрації, Табунщик А.В. – голова Миколаївської обласної ради, Веліховська А.Б. – директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, науковці, студенти та співробітники університету.

До цієї події співробітники Наукової бібліотеки підготували розгорнуту експозицію «Наука та освіта НУК імені адмірала Макарова: сучасні досягнення – інвестиції в майбутнє», яку із зацікавленістю переглянули гості, викладачі та студенти університету.

На експозиції були представленінаукові та навчальні видання, зокрема:монографії, наукові періодичні видання НУК імені адмірала Макарова, матеріали конференцій, підручники, література іноземними мовами та видання – переможці різних конкурсів, авторами яких є як науковці зі світовим ім’ям, так і молоді вчені університету.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmgZCKSA73BtVVwks?e=9YjglJ

Засідання Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області

Директор Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова, кандидат наук із соціальних комунікацій Тамара Миколаївна Костирко взяла участь у засіданні Ради керівників бібліотечних закладів Миколаївської області, яке відбулося 30 квітня на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. Тема засідання – «Трансформація діяльності публічних бібліотек під час війни».

У своїй доповіді «Університетська бібліотека: адаптація до функціонування в умовах війни» Тамара Миколаївна окреслила основні напрямки роботи Наукової бібліотеки у військовий час та зробила акцент на тому, як бібліотека змогла швидковідреагувати на кризові події, активізувати свою діяльність, підтверджуючи, що вона є інформаційним та комунікаційним центром ЗВО.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmU0WeBAQ9e6Nvf8O?e=y66PP0

Участь у презентації книги

Співробітники відділів обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова взяли участь у онлайн-презентації книги Лізи Москаленко “У вирі думок”, яку провела Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького. Дякуємо авторці, організаторам зустрічі та гостям за цікавий та змістовний захід. Захоплюємось та пишаємось талантом юної авторки. Чекаємо на нові зустрічі.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmUmiIKjGFnYSgXUl?e=UcZWqK

Засідання активу Секції університетських бібліотек УБА

Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова взяла участь у засіданні активу Секції університетських бібліотек УБА. Обговорили нагальні аспекти діяльності бібліотек ЗВО, а саме:

  • оновлення інформації про антиплагіатні системи;

  • новий показник у Звіті МОН з науки (Додаток. 2.7.6) щодо наборів FAIR-даних, що мають DOI;

  • організацію травневої Антишколи університетських бібліотекарів.


Дякуємо організаторам та колегам за змістовне професійне спілкування.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmUHbeYUuYu1UZxUA?e=388Zb1

Культура академічної доброчесністі – запорука якісних знань

Навчання здобувачів вищої освіти НУК ім. адм. Макарова дотриманню принципів академічної доброчесносі – систематична, планова діяльність Наукової бібліотеки університету. Саме в її рамках 26 квітня поточного року була проведена онлайн-лекція «Академічна доброчесність: курс для здобувачів освіти».

Слухачами стали здобувачі вищої освітипершого курсуНавчально-наукового інституту комп’ютерних наук та управління проєктами НУК ім. адм. Макарова, які навчаються за спеціальностями: 122 “Комп’ютерні науки”, 124 “Системний аналіз”, 126 “Інформаційні системи та технології”. Модератор заходу – координатор групи сприяння академічної доброчесності в університеті К. Білоножко, бібліотекар 1 категорії Наукової бібліотеки. Вона ознайомила першокурсників з правилами академічної доброчесності та складовими її порушення, зробила акцент на необхідності формування глибокого розуміння важливості дотримання основ академічної доброчесності в освітній діяльності. Студентів детально ознайомили з нормативними документи НУК ім. адм. Макарова, які регламентують дотримання правил академічної доброчесності в університеті. Також при активній участі першокурсників було проаналізовано існуючі засоби боротьби з плагіатом, розглянуто питання для кого і з якою метою це є важливим. Наприкінці лекції модератор заходу ще раз підкреслила, що академічна доброчесність – це моральна засада інтелектуальної чесності і співпраці, яка допомагає зберігати і розвивати цінності академічної спільноти. Її основний принцип полягає у відсутності плагіату та обману в науковій, навчальній та дослідницькій діяльності.

На завершення лекції здобувачі освіти були ознайомлені зі структурою вебсайту Наукової бібліотеки, який відзеркалює всю її діяльність, послугами бібліотеки, можливостями використання електронних  інформаційних ресурсів для успішного навчання. Вони також отримали консультацію щодо правильності оформлення списків використаної літератури та описів електронного ресурсу.

Проведена онлайн-лекція є підтвердженням того, що Наукова бібліотека університету, як осередок доступу до інформаційних ресурсів, розповсюджує та популяризує серед здобувачів вищої освіти принципи академічної доброчесності та спонукає дотримуватися їх.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmT4riz90Bd4OW2_l?e=m0GBGM

Професійна співпраця

Нещодавно співробітники відділів обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова взяли участь у заходах, організованих колегами з Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. Зокрема, вони були учасниками VІ читацької конференції “Нові імена в сучасній українській літературі”, де прослухали виступи щодо стану сучасної української літератури та актуальних подій, які відбуваються у літературному процесі.

Також фахівці долучилися до онлайн-зустрічі з циклу “ЛітСвіт: про літературу і не тільки…” з Тетяною П’янковою – авторкою поетичних збірок, романів, співзасновницею та креативною директоркою Літературної агенції “Зілля”, лауреаткою Міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”. На зустрічі вони мали можливість поспілкуватися з письменницею, більше дізнатися про її творчість. Відвідування таких заходів сприяє обміну професійним досвідом з популяризації книг та читання.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmTLcalGk2jy_r7lz?e=3aoVfb

День розпочинається з подарунків!

   Наукова бібліотека отримала черговий подарунок від авторів – викладачів кафедри економічної політики та безпеки  Факультету економіки моря НУК ім. адмірала Макарова. Фонд бібліотеки примножився  новим навчальним посібником «Міжнародна економіка» (за заг. ред. Г. В. Єфімової. – Миколаїв : НУК, 2024. – 324 с.), який охоплює широке коло питань становлення та розвитку світової економіки, проблеми економічної глобалізації та інтеграції. Вітаємо з виходом нового видання авторський колектив: Єфімову Г. В., доктора економічних наук, професора, завідувача кафедри; Марущак С. М., кандидата економічних наук, доцента; Вдовиченко Д. Ю., кандидата економічних наук; Пащенка О. В., кандидата економічних наук, доцента кафедри фінансів; Майстренко О. М., кандидата економічних наук, доцента кафедри економіки та організації виробництва; Павлову М. Д., викладача. В часи війни це особливо важлива і знакова подія.

Щиро дякуємо за щедрість і увагу до бібліотеки! Наша бібліотека завжди відкрита для нових подарунків!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmQzzIkpCHwAQYOTL?e=7GAY7K

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення»

Фахівці Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова, в рамках системи безперервної бібліотечної освіти, постійно приділяють увагу підвищенню рівня своєї професійної компетентності: беруть участь в конференціях, вебінарах, курсах у форматах онлайн та офлайн. Тож, з 9 по 13 квітня співробітники бібліотеки долучились до ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», яка відбулася в освітньому просторі Clust Space офлайн та онлайн на YouTub, та була присвячена «Стратегічному управлінню в умовах війни». Конференція була організована Науково-технічною бібліотекою ім. Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Дякуємо організаторам та доповідачам за ґрунтовні доповіді та цікаве професійне обговорення!

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmH_hJB2QEOJDuE0W?e=RV30Qm

«Встеляйте квітами дороги – бійцям, що мир несли в наш край»

28 березня – день пам’яті синів України, які віддали своє життя за визволення Миколаєва від нацистських загарбників. З нагоди вісімдесятиріччя визволення Миколаєва від нацистської окупації в Науковій бібліотеці НУК імені адмірала Макарова було організовано годину пам’яті «Встеляйте квітами дороги – бійцям, що мир несли в наш край». На захід, до читальної зали Наукової бібліотеки у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки, завітали студенти Навчально-наукового гуманітарного інституту, груп 1531 та 1551.

Зустріч розпочалася із розповіді завідуючої відділом обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права І. В. Кузнецової про героїчне визволення Миколаєва у березні 1944 року.

За допомогою електронної презентації «Історія зберігається не тільки в книгах» співробітник бібліотеки С. Ю. Гординець ознайомила присутніх із інтерактивною мапою розташування пам’ятних знаків, які зберігають пам’ять про подвиги воїнів-визволителів Миколаєва навесні 1944 року, а також з історією створення деяких з них.

У ході зустрічі О. В. Бобіна, директор Навчально-наукового гуманітарного інституту, кандидат історичних наук, доцент провів історичну паралель між подіями Другої Світової війни і тим, що зараз переживає Україна та  Миколаїв зокрема.

Із заключним словом виступила директор Наукової бібліотеки НУК імені адмірала Макарова Т. М. Костирко і розповіла про велику роботу зі збереження фонду, яку виконали співробітники бібліотеки після ракетного удару по університету.

Інформаційним доповненням заходу стала тематична виставка літератури “Шана за подвиг, вдячність за мир”, з якою ознайомились усі бажаючі.

Фотозвіт: http://surl.li/rzmai

Наукова бібліотека запрошує!

Шановні друзі! З 20 березня в читальному залі відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова демонструється виставка літератури «Професійні спеціалізовані видання».

Монографії, навчальні посібники, довідкова література з теоретичних та практичних питань двигунобудування, альтернативної енергетики, метрології та стандартизації і багатьох інших допоможуть Вам у навчальній та науковій діяльності. Мета виставки – ознайомити користувачів з дослідженнями вчених  провідних навчальних та наукових закладів України.

Першими відвідувачами виставки стали доцент кафедри технічної теплофізики і суднових паровиробних установок, кандидат технічних наук П.А. Пацурковський зі студентами-першокурсниками.

У читальному залі також можна ознайомитися з виставками «Наукові та навчальні видання вчених МННІ НУК ім. адм. Макарова», «Вдосконалюємо англійську», «Професійні періодичні видання англійською мовою» та ін.

Студенти та викладачі, ми чекаємо на Вас у читальній залі Старого корпусу НУК ім. адм. Макарова, за адресою вул. Кузнецька, 5

Фотозвіт: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrmDiN3HT_soDUH2Re?e=2XGYIf

Наукова бібліотека – до 145-річчя від дня народження Альберта Ейнштейна

З нагоди ювілею видатного вченого XX століття в Науковій бібліотеці НУК ім. адм. Макарова відбувся цікавий захід – історична ретроспектива «Геній, що змінив світ», організований для здобувачів вищої освіти груп 2341, 2381 та 1387-ст. співробітниками відділу обслуговування користувачів Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки.

Під час заходу студенти ознайомились не тільки з науковими досягненнями лауреата Нобелівської премії у галузі фізики, автора теорії відносності, філософа, громадського діяча, а також з цікавими історіями, випадками і навіть анекдотами з життя Альберта Ейнштейна.

Велику зацікавленість у присутніх викликала презентація «Геній, який змінив світ», а також фільми «Альберт Ейнштейн. Історія та факти» та «Маловідомі факти про Ейнштейна», які вдало доповнили інформаційну палітру заходу.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrmB1z09P83laRvJco?e=Z6zYx7

Формування інформаційної компетентності студента – запорука успішного навчання

Формування інформаційної культури здобувачів вищої освіти – один із векторів діяльності Наукової бібліотеки університету, який сприяє підвищенню рівня обізнаності щодо ресурсів та послуг, які вона надає.

Саме таку мету мала зустріч зі студентам другого курсу, що навчаються за спеціальностями 125 «Кібербезпека» та 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”. В читальному залі відділу обслуговування користувачів у Навчально-науковому інституті автоматики та електротехніки Катерина Білоножко, бібліотекар І категорії провела лекцію на тему «Основи інформаційної культури».

Здобувачі вищої освіти із зацікавленістю слухали про те, які електронні ресурси має Наукова бібліотека, використання їх у процесі навчання, а саме: сайт бібліотеки, електронний каталог та можливість доступу до нього 24/7, застосування мобільного додатку, який можна завантажити за допомогою QR коду. Студенти також отримали інформацію про ресурси відкритого доступу, електронні бази даних, де представлені тисячі журналів та наукових статей. На лекції присутні дізнались і про матеріали освітніх курсів, які можна вивчати самостійно в будь-який зручний для них час.

Катерина Білоножко надала також консультацію та пояснила зміст Положення «Про випускну кваліфікаційну роботу в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова», яке встановлює правила та вимоги до виконання та захисту кваліфікаційних робіт.

Інформаційна насиченість заходу та цікаве подання матеріалу викликали жвавий інтерес серед студентів.

Фотозвіт: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrl2cZ_OLcw4ICyoyU?e=AyFjyp

Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова – інформаційний посередник у розвитку засад академічної доброчесності

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Наукової бібліотеки НУК ім. адм.Макарова є популяризації засад академічної доброчесності серед здобувачів вищої освіти різного рівня. Так, нещодавно для студентів Навчально-наукового інституту автоматики та електротехніки, спеціальностей 125 «Кібербезпека» ( гр. 2381, 1387) та 151 “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології” ( гр. 2341) було проведено тематичну лекцію «Академічна доброчесність: курс для здобувачів освіти».

Модератор заходу – Катерина Білоножко, координатор Групи сприяння академічної доброчесності у НУК ім. адм. Макарова, бібліотекар І категорії.

На лекції студенти знайомилися з основними критеріями дотримання етичних принципів навчання, вчилися самостійно виявляти й ідентифікувати види порушень академічної доброчесності під час практичних тестових завдань, за їх результатами отримали сертифікат про проходження курсу “Академічна доброчесність”.

Чесне здобуття якісної освіти є ключем до успіху та щасливого майбутнього України. 💙💛

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrl2aO4K-kXff2a22-?e=c6KKYh

Наукова бібліотека – до 85-річчя кафедри технічної теплофізики і суднових паровиробних установок

Виставкою літератури «Технічна термодинаміка та теплопередача: на допомогу студентам інженерно-технічного напрямку» та оглядом на тему «Наукові праці викладачів кафедри технічної теплофізики і суднових паровиробних установок» відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова розпочав цикл заходів до 85-річчя кафедри технічної теплофізики і суднових паровиробних установок (ТТ і СПУ).

На виставці представлені монографії, навчальні посібники, матеріали науково-технічних конференцій, методична література, статті з періодичних видань відповідної тематики як викладачів кафедри, так і їх колег – науковців з провідних університетів України. Виставку вже відвідали В.В. Кузнецов, доцент кафедри ТТ і СПУ, кандидат технічних наук зі своїми студентами.

Чекаємо всіх, кого цікавить дана проблематика, у Старому корпусі НУК за адресою: вул. Кузнецька, 5, ауд. 56.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrl1P8z3LttNrM6YWx?e=fgZUxR

Шановні друзі!

Дарування книг в нашій бібліотеці це давня та добра традиція. Наші любі користувачі продовжують брати участь в акції з нагоди Міжнародного дня дарування книги! Ми дуже вдячні давньому другу бібліотеки В. Г. Рогову, кандидату економічних наук, викладачу кафедри інтелектуальної цифрової економіки, та О.Ю. Кравчук, кандидату політичних наук, доценту кафедри психології, філософії та соціально-гуманітарних дисциплін за подаровані книги! Тож завітайте до Наукової бібліотеки, щоб мати змогу ознайомитись з новинками!

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlz49yK_XEoTeCazo?e=m0Wk7k

Бібліотека – студенту: введення у машинобудівну спеціальність

Співробітниками відділу обслуговування користувачів Наукової бібліотеки у Машинобудівному навчально-науковому інституті НУК ім. адм. Макарова спільно із С.А. Кузнецовою, доценткою кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики, канд. техн. наук для студентів-першокурсників було проведено ознайомчу лекцію на тему «Енциклопедія суднової енергетики». Фахівці відділу підготували огляд літератури відповідної тематики, надали інформацію щодо традиційних та дистанційних бібліотечних послуг, ознайомили з новими надходженнями до бібліотеки. Сучасні періодичні україно-та англомовні видання, як завжди, викликали неабиякий інтерес у відвідувачів.

Зацікавленість студентів у отриманні знань, прагнення до спільної мети, сприяє співпраці у системі «студент-викладач-бібліотекар» у сучасні складні часи.

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlzL8X4-Q1qIW29tI?e=TUOOUC

Дорогі друзі та шанувальники бібліотеки!

Наукова бібліотека НУК ім. адмірала Макарова висловлює щиру вдячність за участь в акції з нагоди Міжнародного дня дарування книг – Е.Б Хачатурову, керівнику ННЦ «Технопарк НУК», д-ру юрид. наук; О.Ю. Дубинському, проректору з науково-педагогічної роботи, економічних, юридичних та соціальних питань, д-ру юрид. наук, професору; І.О. Жувагіній, декану Інженерно-економічного факультету Первомайського навчально-наукового інституту НУК ім. адмірала Макарова, канд. екон. наук, доценту; Н.О. Ніколаєнко, керівниці Навчально-наукового аналітичного центру дослідження гібридних загроз національної безпеки на Півдні України НУК ім. адмірала Макарова, д-ру політ. наук, професорці; В.М. Рябенькому, завідувачу кафедри програмованої електроніки, електротехніки і телекомунікацій, д-ру техн. наук, професору; С.І. Сербіну, директору Машинобудівного навчально-наукового інституту, д-ру техн. наук, професору; В.С. Наливайку, професору кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установки та експлуатації, канд. техн. наук; О.К. Чередніченку, професору кафедри експлуатації суднових енергетичних установок та теплоенергетики, д-ру техн. наук. Дякуємо за вашу небайдужість, тепло сердець, розуміння та підтримку традицій бібліотеки, адже формування бібліотечних фондів – це наша спільна справа.

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlyySSnqj3CvAusPa?e=MhePsn

Нові видання з журналістики – студентам

Журналістська професія — багатогранна. Людина, яка працює в медіа повинна вміти аналізувати і робити висновки, бути допитливою, спостережливою, наполегливою, комунікабельною, товариською, тактовною, уважною до людей. А також – відмінно володіти словом, добре викладати свої думки на папері – і це навіть не повний список… Надійними помічниками у розвитку більшості із цих навичок є навчальні та практичні посібники з журналістики. Тому, 9 лютого в Науковій бібліотеці НУК ім.адм. Макарова для студентів групи 1551, які навчаються за спеціальністю «Журналістика» І.В. Кузнецова, завідуюча відділом обслуговування користувачів Навчально-наукового гуманітарного інституту та Факультету морського права, провела огляд літератури за темою «Нові видання з журналістики». До уваги студентів було представлено підручники та практичні посібники з журналістики, медіаосвіти видавництва «Академія української преси».

Наукова бібліотека щиро дякує С. В. Гузенко, кандидату філологічних наук, доценту кафедри журналістики за допомогу в організації заходу та сподівається на подальшу співпрацю.

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlxinB5Ljxcan03OV?e=A9GMhi

Читати, щоб бути у тренді!

Попри складні часи, фонд нашої бібліотеки поповнюється новою літературою, і ми продовжуємо знайомити з нею наших читачів. Так, на огляд “Книги, що заслуговують на увагу” завітали студенти групи 4411 разом з В. Г. Роговим – кандидатом економічних наук, викладачем кафедри інтелектуальної цифрової економіки. На заході провідний бібліотекар Н. О. Махмутова та бібліотекар І. Л. Домашева представили читачам нові надходження художньої літератури сучасних українських авторів. Але в фонді нашої бібліотеки є і справжні книжкові перлини – довідкові видання англійською. Співробітники відділу ознайомили гостей бібліотеки з енциклопедіями “Britannica”, “World book” та “Popular science”, історією їх створення та цікавими фактами, пов’язаними з цими виданнями. Читачі мали змогу переглянути книжки, висловити свої думки та побажання щодо нових надходжень. Захід пройшов в теплій та затишній обстановці. Сподіваємося на нові цікаві зустрічі!

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlxS4dYYqaWUU5Q9r?e=dQhW22

Професійний розвиток – мотивація самовдосконалення

Фахівці Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова впевнені в тому, що аби бути професіоналом, необхідно постійно вдосконалювати свої компетентності та навички. Саме цьому сприяло заняття-практикум «Оновлена версія АБІС «УФД/Бібліотека», яке було проведено 7 лютого в рамках заходів з підвищення рівня професійної кваліфікації. Модератор – Бондар І. В., вчений секретар університетської книгозбірні, познайомила присутніх з функціональними можливостями оновленої версії АБІС «УФД/Бібліотека», яка дозволить підвищити продуктивність і ефективність роботи бібліотечного працівника, поліпшити якість обслуговування користувачів та задоволення їх інформаційних потреб. Здобуті знання будуть застосовавані у подальшій практичній роботі фахівців бібліотеки.

Фотозвіт https://1drv.ms/a/s!AoUH-LssmFPrlwyL3YcqVxHSpfmg?e=6xCalm

Методична рада Наукової бібліотеки

26 січня 2024 року відбулося перше засідання Методичної ради, в якій взяли участь колектив Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова та співробітники Наукової бібліотеки МНУ ім. В. О. Сухомлинського. Директор НБ Костирко Т. М. звітувала про роботу бібліотеки у 2023 році та окреслила основні напрямки роботи на 2024 рік. Тамара Миколаївна зазначила, що колектив бібліотеки зміг переформатувати свою роботу відповідно до викликів часу.

Заступник директора НБ НУК з наукової роботи Бєлодєд О. В. ознайомила присутніх із планом заходів з підвищення професійної компетентності фахівців бібліотек ЗВО та планом соціокультурної роботи.

Урочистою частиною наради стало відзначення співробітників Наукової бібліотеки НУК Сімоненко Н. Є. та Могильної О. Л. Грамотами за багаторічну працю в бібліотечній галузі, відповідальне ставлення до обраної справи та з нагоди ювілеїв.

Колектив бібліотеки щиро дякує відданим читачам, віртуальним користувачам та всій університетській спільноті за підтримку і розуміння.

Планів на прийдешній рік багато, тому продовжуємо працювати і втілювати заплановане в життя.

Фотозвіт: http://surl.li/pujrv

Наукова бібліотека висловлює вдячність

Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова висловлює щиру вдячність Академії української преси за подаровані  видання –  практичні посібники з журналістики, медіаосвіти, які стануть у нагоді здобувачам освіти, які навчаються за спеціальністю «Журналістика», викладачам, а також всім, кого цікавить журналістський фах, хто бажає бути освіченим учасником будь-якого медійного процесу,

Зокрема, це:

навчальний посібник Даніеля Зюсса, Клаудії Ламперт та Крістіни Трюльцш-Війнен «Медіапедагогіка», виданий у серії «Підручники з комунікації та медіазнавства», призначений для тих, хто знайомиться з цією спеціальністю та охоплює величезне коло питань, пов’язаних з медіапедагогікою, медіаосвітою, медіакомпетентностями, медіаграмотністю;

підручник Клауса Маєра «Журналістика», який є своєрідним вступом у професію, охоплює загальні важливі моменти історії, теорії та практики журналістики;

навчальний посібник Тетяни Іванової «Як не стати гейміфікатором» із методики проведення тренінгів із медіаграмотності для медіатренерів та викладачів закладів вищої освіти України, які впроваджують у навчальний процес медіаосвіту та навички критичного споживання інформації;

практичний посібник Бйорна Сташена «Мобільна журналістика», присвячений практичним проблемам переходу традиційної журналістики до використання новітнього обладнання та новітніх застосунків у теле- та радіожурналістиці.

Тож, запрошуємо завітати до Наукової бібліотеки й ознайомитися з виданнями.

Фотозвіт: https://1drv.ms/f/s!AoUH-LssmFPrlk1ZOnQmjKjHyPXs?e=6AYb77