Цифрова грамотність – важлива навичка людства у 21 столітті. Особливо це стало актуальним в умовах сучасних викликів, коли багато людей перейшли на дистанційну роботу або навчання.

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України https://thedigital.gov.ua/  – Центральний орган виконавчої влади, який відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інтероперабельності – взаємодії мережевих систем на базі уніфікованих інтерфейсів або протоколів, впровадження електронних послуг та розвиток цифрової грамотності громадян.

Проєкти Мінцифри:

·        Дія – державні послуи онлайн https://diia.gov.ua/ Проєкт «Цифрова держава» повинен згодом об’єднати всі відомства в єдину зручну й дієву онлайн-систему.

·        Дія. Бізнес https://business.diia.gov.ua/ Онлайн-платформа для майбутніх та досвідчених підприємців.

·        Дія. Безпека дітей в Інтернеті https://stop-sexting.in.ua/ #НЕ_ВЕДИСЬ. Національна інформаційна кампанія. Захист дітейвід загроз онлайн

·        Дія. Е-резидентство https://thedigital.gov.ua/projects/e-residency  Е-резидентство – це онлайн-сервіси для іноземців, що надають їм можливість отримати дистанційний доступ до державних послуг та вести бізнес в Україні з-за кордону.

·        Дія City. Правовий режим для розвитку українських IT-компаній https://city.diia.gov.ua/ Дія City – це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі.

·        Дія.Євроінтеграція https://thedigital.gov.ua/projects/yevrointegraciya Забезпечення сталості євроінтеграційного курсу держави на шляху поступової інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС

·        Дія. Цифрова освіта. Онлайн-платформа цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/ Проєкт має онлайн-складову – платформу, де розміщені безкоштовні курси з цифрової грамотності, і офлайн-складову – мережу партнерських хабів цифрової освіти по всій країні, де можна отримати доступ до інтернету та цифрових гаджетів.

У 2023 році Дія. Цифрова освіта масштабовано та перетворено на Дія.Освіта. Тепер на платформі можна буде не тільки розвинути цифрові навички, а й опанувати популярну професію: від запуску стартапів до баристи, від PR-менеджера до пекаря, від монтажера відео до пакувальника. На Дія.Освіта українці безоплатно навчатимуться в інноваційному й інклюзивному форматі.

Що таке Дія.Освіта:

  • 150+ освітніх продуктів
  • 50 актуальних професій — від пекаря до аналітика
  • цікавий контент: вебінари, подкасти, гайди та квізи
  • всі матеріали безоплатні
  • сертифікат після успішного завершення навчання
  • рескілінг, апскілінг та працевлаштування

Освітні серіали https://osvita.diia.gov.ua/courses

Тест для пошуку професії http://surl.li/huxrt

Профорієнтаційний тест http://surl.li/huxsg

Цифрограм https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Мережа хабів цифрової освіти https://osvita.diia.gov.ua/hubs

Для усіх, хто хоче створити у своїй бібліотеці Хаб цифрової освіти або удосконалити його діяльність, зробити це швидко та якісно, з оптимальним використанням ресурсів, врахувавши досвід, успіхи та помилки тих бібліотек, які вже пройшли цей шлях, підготовлено практичний посібник “Бібліотеки – Хаби цифрової освіти”.  

Словник нових термінів https://osvita.diia.gov.ua/vocabulary   Дослідження https://osvita.diia.gov.ua/research  

Опис рамки цифрової компетентності  

Національний репозитарій академічних текстів
ПОСІБНИК ІЗ ЦИФРОВИХ НАВИЧОК ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ
Європейська виконавча агенція з освіти та культури оприлюднила «Посібник із цифрових навичок для викладачів». У ньому розглядаються стратегії, які можуть використовувати науково-педагогічні працівники для удосконалення цифрових навичок студентів. Рекомендації побудовані на матеріалах аналізу контексту цифрових навичок у країнах Європейського Союзу і поточних викликів. Представлені відомості про цифрові навички, їх етику та стійкість, дорожню карту European DigComp Framework. Описано методи удосконалення цифрових навичок для різних вікових груп і різних вихідних рівнів навичок. Продемонстровано цілісне бачення середовища підтримки цифрових навичок ЄС, включаючи професійний розвиток і роль лідерів.
Детальніше: http://surl.li/smpnw , http://surl.li/smpog