4 грудня 2020 р. підписанням договору між ДНТБ України та компанією Elsevier завершилися важливі процедури перемовин між Міністерством освіти та науки України та Elsevier щодо доступу до електронних наукових баз та аналітичних ресурсів.
Усі державні та комунальні ЗВО і наукові установи України незалежно від відомчої підпорядкованості отримали однорічний доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect https://www.sciencedirect.com/ (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019 – 2020 рр.).
Доступ до платформи ScienceDirect https://www.sciencedirect.com/ з 01.01.2021 р. до 31.12.2021 р. здійснюється за IP-адресами у всіх корпусах, а також у Херсонській та Первомайській філіях Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
ScienceDirect https://www.sciencedirect.com/ – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів.
На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.
Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.
Для користувачів, які мають і користуються корпоративною електронною поштою домену @nuos.edu.ua інструкція для налаштування віддаленого доступу – за посиланням https://bit.ly/3dXCmPT.
Вебінари про роботу з базою даних ScienceDirect:
Перші кроки у ScienceDirect;
Читання – це навчання;
Цікавій Варварі на базарі носа не відірвали;
ScienceDirect – можливості у відкритому доступі.