Шановні науковці, співробітники та студенти НУК ім. адм. Макарова!
Запрошуємо взяти участь у новому онлайн курсі «Наукова комунікація в цифрову епоху». Він розпочався 2 березня 2020 р. Щотижня додаються нові теми, підключитися можна будь-якої миті, але не варто відкладати. Курс складається з відео-лекцій і тестових завдань, які слухачі проходять у зручний для них час з будь-якого комп’ютера, планшета чи смартфону. Розрахований на 13 тижнів, відповідає двом кредитам.
Курс призначений для молодих дослідників: здобувачів ступеня PhD, викладачів університетів, всіх, хто прагне дізнатися більше про наукову комунікацію, її основні складники, новітні тренди та технології, секрети ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, а також отримати відповідні навички.
Курс розроблено викладачами та співробітниками Національного університету «Києво-Могилянська академія» у співпраці з компанією «CLARIVATE ANALYTICS»,
ГО «ЕЛІБУКР» та проєктом «FOSTER».
Реєстрація
Більше інформації
Структура курсу:
Тиждень 1. Вступ. Наукова комунікація: історія, сучасність, майбутні тренди.
Тиждень 2. Основи інформаційного пошуку. Пошукові системи. Структура наукової інформації. Бази даних. Основи роботи з БД EBSCO.
Тиждень 3.Наукометрія. Impactfactor. h-index. Абсолютні та нормалізовані показники. Звіти науковців. Звіти установ.
Тиждень 4. Платформа Web of Science.
Тиждень 5. Основи роботи з БД Scopus. Перевірка індексації видання у Scopus.
Тиждень 6. Профілі науковців. Publons. ORCID. Research Gate. Scopus Author ID, Google Scholar Citations та ін.
Тиждень 7. Робота з референс-менеджерами. EndNote. Mendeley.
Тиждень 8. Дослідницька етика та академічна доброчесність. Академічна доброчесність та види її порушень. Засоби уникнення плагіату. Етика роботи з даними та корисні ресурси для перевірки наукових джерел інформації.
Тиждень 9. Публікація. Критерії якості наукових видань. Публікаційний процес. Елементи статті. Вибір видання. Рецензування. Поширення публікацій.
Тиждень 10. Авторське право для науковців.
Тиждень 11. Відкрита наука.
Тиждень 12. RDM (Research Data Management). Управління даними досліджень та життєвий цикл даних. Де зберігати та як цитувати дані дослідження.
Тиждень 13. Публікація дисертації.
Після завершення курсу ви зможете:
Зрозуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація, яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на життєвий цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів вашого дослідження.
Застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження і не тільки.
По закінченню курсу тим хто набрав більше 60 зі 100 балів видається сертифікат про проходження курсу.