Наукова бібліотека НУК ім. адм. Макарова запрошує користувачів долучитися до Глобального тижня медіа- та інформаційної грамотності «Медіа- та інформаційна грамотність у цифровому просторі, колективний глобальний порядок денний», який буде проходити 24–31 жовтня 2023 року.
Запрошуємо вас взяти участь у заходах, які пропонує Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України «Фільтр» :
- 25 жовтня долучайтесь до щорічного національного тесту з медіаграмотності на платформі «Typeform» о 10:00, 13:00, 17:00 та 21:00. Покликання на тест буде опубліковано напередодні на офіційній сторінці проєкту в мережі Фейсбук та на сайті проєкту;
- розвинути нові медіаосвітні компетентності допоможуть безоплатні відеокурси «Медіаграмотність для освітян», «Медіаграмотність: практичні навички», підготовлені разом із платформою онлайн-освіти Prometheus, які розміщені на сайті “Фільтра”;
- пропонуємо всім, хто не зміг підключитися до «Всеукраїнського уроку єдності: як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими», подивитися запис цього заходу у будь-який зручний для вас час за посиланням.
- крім того, на сайті «Фільтра» у розділі «Викладачам та студентам» можна ознайомитися з посібниками з медіаграмотності, методичними матеріалами онлайн-курсу Very Verified від IREX, плакатами та стендами.
Також не пропустіть можливість приєднатися до YouTube-ефірів з цікавими медіаекспертами та актуальними темами, які підготували фахівці Академії української преси:
- 24 жовтня 2023 року о 14.00 – зустріч з Тетяною КОВТУН, кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Т. Шевченка. Тема зустрічі – чому люди досить легко сприймають неправдиву інформацію, в чому секрет привабливості фейків і як з цим боротися?
- Як розпізнати ІПСО, як діяти, щоби не стати учасником масифікації емоцій в інформаційному просторі? Ця тема буде обговорюватися26 жовтня 2023 року о 14.00 з Алевтиною ДЕМУЦЬКОЮ, кандидаткою наук із соціальних комунікацій, доценткою кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Т. Шевченка.
- Новини, онлайн-ігри, реклама, телебачення, соцмережі, можуть містити багато шкідливої інформації, яка перенасичує мозок та призводить до інформаційного перенавантаження. Як зробити детокс свого медіараціону та залишитися продуктивним? Про це розповість 27 жовтня 2023 року о 14.00 Максим ЗАПОРОЖЧЕНКО,менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО.
Рекомендуємо скористатися ресурсами репозитарію НБ НУК ім. адм. Макарова https://eir.nuos.edu.ua/home, в якому розміщені наукові доробки професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів університету з даної тематики.
Тож підвищуйте свою медіаграмотність, вчіться критично аналізувати інформацію, відділяти реальність від її віртуальної симуляції,