Національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова надано безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life.
Доступ надається до кінця 2023 року через єдиний портал Research4Life або спеціальні портали AGORA або ARDI.
Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців. У межах платформи Research4Life забезпечується доступ для фахівців закладів вищої освіти та наукових установ України до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.
Також, через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.
Платформа складається з 5 колекцій літератури:
Hinari – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі біомедицини та охорони здоров’я;
AGORA – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі сільського господарства;
OARE – колекція, в якій представлені інформаційні ресурси з навколишнього середовища, включаючи екологію, географію, енергетику та ін.
ARDI – колекція, що надає доступ до науково-технічної інформації;
GOALI – колекція, яка об’єднує дослідження в галузі права та суспільних наук, включаючи політичні науки, економіку, філософію, історію та ін.
Щоб розпочати сеанс Research4Life, потрібно перейти на єдиний портал Research4Life або спеціальні портали AGORA або ARDI.
Доступ до контенту платформи надається студентам, викладачам та співробітникам НУК ім. адм. Макарова за інституційним логіном та паролем, щоб його отримати, просимо звертатися на електронну пошту Світлана Ларенкова
svitlana.larenkova@nuos.edu.ua .
Відеоінструкція про реєстрацію від Research4Life за посиланням: https://youtu.be/D86H2RTff1k .
Ліцензійні умови доступу:
матеріали можна завантажувати та друкувати в розмірі не більше 15% вмісту журналу чи книг;
не дозволяється завантажувати та друкувати повні випуски журналів або книг;
не дозволяється робити загальнодоступним завантажений матеріал;
не дозволяється робити загальнодоступним інституційний логін і пароль;
не дозволяється використовувати інституційний логін і пароль за межами України.
Міжнародне видавництво Springer Nature продовжує просувати відкриття та відстоювати важливі проблеми, публікуючи надійні та глибокі дослідження, тому пропонує тріал-доступ до вибраних статей та розділів книг, що мали суттєвий вплив на вирішення глобальних світових тем, які перебувають в центрі уваги наукової спільноти, зокрема клінічна медицина, імунологія, зміни клімату, технологічні інновації. Загалом матеріали охоплюють понад 60 предметних областей.
Доступ до ресурсів надано з січня 2020 р. за IP-адресами в усіх корпусах та філіях університету за посиланням https://bit.ly/36lhHpH .
Bentham Science – видавець рецензованої наукової літератури в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. На сьогодні Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних.
Підтримуючи наукову спільноту України в умовах війни, видавництво Bentham Science продовжило українським закладам вищої освіти та науковим установам безкоштовний тестовий доступ до своїх електронних ресурсів до 31 грудня 2023 р.
Bentham Science https://benthamscience.com/
/p>
Національному університету кораблебудування імені адмірала Макарова надано можливість безкоштовного доступу до ресурсів ACM Digital Library, в рамках проекту доступу до ліцензійних ресурсів Міжнародної фундації eIFL.net. Тривалість підключення до 31.12.2024.
Проектом передбачено також умови публікації статей в журналах відкритого доступу видавництва ACM для учасників проекту.
Фундація eIFL.net та координатор її програм в Україні – Асоціація «Інформатіо-Консорціум» повідомляють про відновлення діючої угоди з JSTOR та надання безкоштовного доступу до журналів JSTOR Archive Journals, включаючи 2500 журналів з гуманітарних, соціальних та природничих наук для 36 країн-партнерів EIFL.
Доступ до колекції JSTOR Archive Journals здійснюється в усіх корпусах НУК ім. адм. Макарова за контролем IP-адрес (з комп’ютерів та WI-FI мережі) за посиланням: https://www.jstor.org/ (без логіну і паролю). Доступ триває до 31 грудня 2022 року.
Electronic Information for Libraries (EIFL) працює з бібліотеками по всьому світу, щоб забезпечити доступ до наукової інформації у країнах, що розвиваються та країнах з перехідною економікою. Україна входить в число країн-партнерів EIFL.
Усі архівні випуски, починаючи з 1-го випуску кожного журналу можна читати та завантажувати за винятком останніх випусків (останні 3-5 років). Тематично журнали належать до таких колекцій: Arts & Sciences; Life Sciences; Business; Ecology & Botany; Ireland; Hebrew Journals; Jewish Studies.
Тематично колекція JSTOR Archive Journals охоплює широке коло предметів, включаючи бізнес, економіку, історію, політологію, мову та літературу, мистецтво та історію мистецтва, музику, математику та статистику, освіту, науки про життя, екологію та ботаніку.
Більш детальна інформація на сайті Electronic Information for Libraries (EIFL)