Наукова бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, в рамках заходів системи підвищення професійної компетенції бібліотечних фахівців, 15 листопада організувала та провела науково-практичний семінар «Бібліотеки ЗВО в реаліях сьогодення: нові вимоги, нові можливості, нові виклики».

У роботі семінару взяли участь 35 учасників, це – керівники та провідні фахівці бібліотек закладів вищої освіти Миколаєва, зокрема Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова, Наукової бібліотеки МНУ ім. В. Сухомлинського, бібліотеки Миколаївського національного аграрного університету, бібліотеки Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, бібліотеки Миколаївського інституту права НУ “ОЮА”. До обговорення нагальних питань бібліотечної практики долучились і колеги з Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.

Відкрила семінар Т.М. Костирко, директор Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова, кандидат наук із соціальних комунікацій. Вона привітала учасників зібрання та акцентувала увагу на питаннях роботи бібліотек ЗВО в сучасних умовах.

У доповіді «Принципи управління дослідницькими даними в сучасних академічних бібліотеках» Т.М. Костирко окреслила основні напрямки роботи академічних бібліотек з управління дослідними даними, що сприяють досягненню цілей відкритої науки, представила національні безкоштовні онлайн-інструменти планування управління даними.

У виступі заступника директора з автоматизації Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова С.В. Ларенкової «Аналітичний моніторинг за допомогою Google Analitics як інстумент аналізу діяльності бібліотек» були розглянуті принципи роботи Google Analitics, цілі та завдання застосування отриманих даних Google Analitics для покращення обслуговування користувачів.

Доповідь директора бібліотеки Миколаївського національного аграрного університету О.О. Цокало «Комплектування бібліотеки університету: баланс між традиційними та електронними ресурсами» була присвячена роботі з інформаційно-документними ресурсами бібліотеки, аналізу причин зниження обсягів комплектування та сучасним підходам до комплектування бібліотечних фондів.

Заступник директора з основної діяльності Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Л.М. Варюхіна презентувала доповідь «Миколаїв. Публічна бібліотека. Сучасний контекст діяльності: з досвіду роботи Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького». Доповідачка розповіла про трансформацію діяльності бібліотеки під час війни, нові акценти в роботі, започатковані бібліотечні проєкти, навчальні курси та гуртки, які успішно функціонують у бібліотеці.

У виступі «Перспективи застосування штучного інтелекту в науковій бібліотеці» вчений секретар Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова І.В. Бондар акцентувала увагу на особливостях використання штучного інтелекту в бібліотеках, новітні платформи для презентацій, познайомила з безкоштовними продуктами, які можна використовувати у бібліотечній роботі.

Бібліотекар І категорії Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова К.С. Білоножко поділилася результатами дослідження «Аналіз використання бібліотечних ресурсів аспірантами ЗВО». Доповідачка розглянула основні інформаційні потреби здобувачів освітнього ступеня «доктор філософії» у використанні бібліотечних послуг та ознайомила з рівнем цифрової підготовки аспірантів для роботи з інформаційними ресурсами.  

Завідуюча відділом бібліотечного маркетингу, інноваційної та методичної роботи Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова О.Л. Могильна у доповіді «Підвищення професійної компетентності бібліотечного фахівця як запорука успішної діяльності бібліотеки» обгрунтувала необхідність нових професійних знань, формування цифрових компетентностей бібліотечних фахівців та представила результати тестування співробітників «Цифрограм для бібліотекарів».

У виступі «Викладач – бібліотека: співпраця, перевірена роками. До 100-річчя Машинобудівного навчально-наукового інституту НУК» завідуюча відділом обслуговування Наукової бібліотеки НУК ім. адм. Макарова Н. Є. Сімоненко поділилася досвідом співробітництва між бібліотекою та науковцями в напрямках формування та популяризації фондів, проведення спільних соціокультурних заходів.

Виступ К.С. Диндеренко «Інституційний репозитарій НУК як інструмент підтримки відкритої науки» був присвячений важливим аспектам функціонування Електронного інституційного репозитарію НУК ім адм. Макарова, його ролі у формуванні цифрового архіву досягнень вчених, поширення і передачі наукових знань.

Представлені виступи учасників семінару були цікавими, інформаційно насиченими та актуальними для діяльності бібліотек у сучасних умовах. Обмін думками, професійне спілкування колег збагатили учасників семінару практичним досвідом, новими ідеями. Семінар пройшов насичено та плідно, а приємна та дружня атмосфера стала підтвердженням того, що завжди корисно зустрічатись та працювати разом в єдиному ритмі – ритмі розвитку та позитивних змін.

Фотозвіт: https://1drv.ms/a/c/eb53982cbbf80785/EsYUQz8e_FRHoD48X_EwWSEB5P6zwTbRX4MgkUD6rhO_Eg?e=uWQMhN

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.