2014 II частина

«Нобелівська премія: історія і сучасність»

25 листопада співробітники відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК провели для студентів 2 та 3 курсів, які навчаються за спеціальністю «Правознавство», інформаційно-пізнавальну годину «Нобелівська премія: історія і сучасність».

На зустрічі присутні дізнались про найвідоміші досягнення винахідницької діяльності шведського вченого А. Нобеля, ознайомились з його біографією, цікавими фактами особистого життя та історією виникнення заповіту, згідно якого заснована Нобелівська премія. Крім того, студенти дізнались про організацію та проведення церемонії нагородження лауреатів Нобелівської премії, а також про існування незвичайного Музею Нобеля у Стокгольмі. Вся представлена інформація супроводжувалась переглядом:

- слайд-презентацій: «Як заповідав А. Нобель», «Нобелівська Неділя»;
- слайд-екскурсії: «Музей Нобеля у Стокгольмі»;
- відеосюжету: «Особистість у світовій історії. А. Нобель»;
- фільму: «Нобель і нафта».

Студенти з зацікавленістю прослухали інформацію та були вражені досягненнями А. Нобеля.

Домашева І.Л., завідуюча відділом наукової,
іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК

Фоторепортаж

Науково-практичний семінар "Функції бібліотеки ВНЗ в умовах розвитку науковокомунікаційної сфери".

19 листопада 2014 року на базі Наукової бібліотеки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відбувся науково-практичний семінар "Функції бібліотеки ВНЗ в умовах розвитку науковокомунікаційної сфери".

У науково-практичному семінарі взяли участь керівники та провідні фахівці бібліотек ВНЗ м.Миколаєва, що входять до складу Методичного об’єднання.

У ході семінару обговорювались сучасні напрямки інноваційного розвитку бібліотек вишів, а саме: використання методів бібліометричного аналізу наукових публікацій як інструменту аналізу і управління дослідженнями, місця бібліотеки у системі наукових комунікацій, створення репозитаріїв, організації відкритого доступу до електронних ресурсів тощо.

Також, учасники професійного форуму ознайомилися з підсумками моніторингу "Інформаційні потреби наукових працівників вишу на електронні ресурси НБ НУК, аналіз ефективності їх використання".

Крім того, до уваги учасників семінару було презентовано дайджест "Бібліометрія як метод інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек ВНЗ" та представлено виставку професійних видань, присвячених темі семінару.

Жваве спілкування колег сприяло обміну досвідом роботи, зміцненню професійних зв'язків, надало імпульс подальшій взаємодії та співпраці.

Детальніше з матеріалами семінару можна ознайомитися на сайті бібліотеки у розділі "Наукова діяльність".

Бєлодєд О.В., зав.відділом бібліотечного маркетингу,
інноваційної та методичної роботи Наукової бібліотеки НУК.

Фоторепортаж

«Михайло Грушевський – видатний громадський діяч»

25 листопада виповнюється 80 років з дня смерті Михайла Сергійовича Грушевського – визначного історика і патріота свого народу, який створив перше найбільш повне, узагальнююче дослідження з історії України. З цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів ГІ Наукової бібліотеки НУК відбувся вечір пам’яті «Михайло Грушевський – видатний громадський діяч».

Про вченого-історика, що вперше ґрунтовно проаналізував основні віхи вітчизняної історії, розробив концепцію історичного розвитку українського народу розповів директор Гуманітарного інституту О. В. Бобіна.

Студентами Гліщинським Євгенієм (гр.3511) та Максимчук Мариною (гр.2511) були підготовлені доповіді про М. Грушевського як політичного, громадського і державного діяча.

Викладач кафедри «Облік і економічний аналіз» О. Г. Баланенко познайомила слухачів з книгою М. Кучеренка «Я був їх старший син», яка розповідає про родовід Грушевських. Книга була видана за ініціативи Київського Музею історії м. Києва і подарована її тітці (Н. Л. Караджі), нащадкові славного роду.

До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка «Творець історії і літописець», яка познайомила читачів з історичним надбанням вченого-історика: багатотомним виданням «Твори», працями «Ілюстрована історія України з додатками та доповненнями», «Нарис історії Київської землі від смерті Ярослава до кінця ХІV сторіччя», «Історія України», «Хто такі українці і чого вони хочуть» та ін. Цікавим доповненням до книжкової виставки стали прижиттєві видання М. Грушевського і книжка з автографом та штампом його бібліотеки з особистої колекції І. Б. Марцінковського, кандидата медичних наук, доцента ГІ, голови правління Миколаївського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.

Слід зазначити, що книжкова виставка буде експонуватись до 5 грудня у відділі обслуговування користувачів ГІ Наукової бібліотеки НУК. Тож запрошуємо всіх бажаючих доторкнутись до сторінок історичного минулого.

Підводячи підсумок, хотілося б сказати, що великий син України, історик і державотворець М. С. Грушевський належить до тих громадських діячів, які сповна пізнали велич тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя – самоствердженню свого народу. Пам’ять про нього – вічна, а його наукові праці – невичерпне джерело мудрості.

Кузнецова І. В.,
зав. відділом обслуговування НБ в ГІ

Фоторепортаж