2014 I часть

 

Вечір - присвята «У величі слави»

4 жовтня відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК в Машинобудівному інституті прийняв активну участь у проведенні святкового заходу, присвяченого 100-річчю від дня народження видатного вченого, ректора Миколаївського кораблебудівного інституту (1965 – 1968 рр.), члена-кореспондента АН УРСР – Віктора Михайловича Бузника.

Під час урочистостей до уваги присутніх було представлено розгорнутий тематичний перегляд «Наукова спадщина професора В. М. Бузника», матеріали якого висвітлили наукову діяльність видатного вченого-теплотехніка та відобразили його основні досягнення. Основу експозиції склали більш ніж 120 наукових праць, підручників, монографій.

Поряд з експозицією було організовано фотовиставку з архіву кафедри технічної теплофізики і суднових паровиробних установок, яка познайомила з окремими сторінками наукової та педагогічної діяльності вченого. Доповненням до експозиції послужили науково-популярні видання, до яких увійшли статті, нариси сучасників, спогади очевидців подій, пов’язаних з життям і діяльністю видатного вченого в історії НУК.

Глушко Г. Г.,
зав. відділом обслуговування НБ
в Машинобудівному інституті

Фоторепортаж

«Тиждень активації» в Науковій бібліотеці НУК

12 вересня співробітники Електронного читального залу Наукової бібліотеки в рамках акції "Тиждень активації першокурсника" провели медіа-екскурсії-презентації "Ви прийшли навчатися в НУК!" та "Наукова бібліотека НУК: давайте познайомимось". Студенти дізналися багато цікавого про історію та сьогодення нашого університету, віртуально відвідали музей адмірала С.Й. Макарова, ознайомилися з ресурсами Наукової бібліотеки НУК.

Корольова Т.Д., завідуюча ЕЧЗ НБ НУК

Фоторепортаж

Віртуальний сіті-квест "Миколаїв - моє рідне місто"

День народження рідного міста – свято, яке об'єднує всіх миколаївців. Тому, до 225-річниці від дня заснування міста Миколаєва ми вирішили провести сюжетний віртуальний сіті-квест "Миколаїв – моє рідне місто".

Квест – це можливість стати героєм справжньої пригоди, зануритися в світ загадок і таємниць. І ми разом зі студентами шукали, грали і пізнавали своє рідне місто.

Гра почалася з мозкового штурму, присвяченого пам'яткам і видатним особистостям Миколаєва. Великий інтерес викликало розгадування ребусів і питань сіті-квесту, в яких була можливість проявити і розвинути свою ерудицію та інтелект. Потім потрібно було прочитати QR-коди, в яких була зашифрована інформація про історію гербів нашого міста.

Студенти успішно впоралися з усіма завданнями, і винагородою за це стала захоплююча відео-подорож катакомбами Миколаєва.

Корольова Т.Д., завідуюча ЕЧЗ НБ НУК

Фоторепортаж


“Миколаїв: чим більше пізнаю, тим більше дорожу”

18 вересня у відділі обслуговування користувачів в Гуманітарному інституті НБ НУК відбулася історична мандрівка “Миколаїв: чим більше пізнаю, тим більше дорожу”, присвячена ювілею рідного міста. Про історію рідного краю, знаменні події розповів директор Гуманітарного інституту О.В. Бобіна. Цікавим доповненням до виступу стали повідомлення студентів про видатних людей Миколаївщини. На завершенні заходу гості із задоволенням слухали вірші улюблених поетів.

Карташова К.І.,
бібліотекар І категорії
відділу обслуговування НБ в ГІ

Фоторепортаж


"Від лінгвістики мови - до лінгвістики спілкування"

12 вересня працівники відділу наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК провели для студентів-першокурсників, які обрали спеціальність "Прикладна лінгвістика" День інформації "Від лінгвістики мови - до лінгвістики спілкування".

За допомогою слайд-мандрівки присутні дізнались про те, як правильно зробити переклад, які словники, підручники з граматики та видання з мовознавства, соціолінгвістики, міжкультурної комунікації є у фонді відділу.

Про мову жестів та невербальні засоби спілкування студенти отримали інформацію завдяки перегляду відеоролика «Невербальні засоби спілкування», який викликав жваву зацікавленість учасників заходу. Далі, після знайомства з англомовною художньою літературою з фонду відділу, студентам було запропоновано подивитися фільм-портрет "Уільям Шекспір".

Домашева І.Л.,
завідуюча відділом наукової,
іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК

Фоторепортаж

Прес-конференція «Видатний вчений зі світовим ім’ям»

26 травня відділ обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК в Машинобудівному інституті прийняв активну участь у проведенні ювілейного заходу, присвяченого 70-річчю від дня народження видатного вченого, заслуженого працівника освіти України, завідуючого кафедрою ССЕУ – Віктора Михайловича Горбова.

Під час урочистостей до уваги присутніх було представлено експозицію книжково-ілюстративної виставки «Креативна особистість: патріот, освітянин, вчений, педагог», матеріали якої висвітлили наукову та інноваційну діяльність відомого вченого в галузі суднової енергетики. Основу виставки склали 288 наукових праць, підручників, монографій та навчальних посібників, автором яких є ювіляр.

Поряд з експозицією було організовано фотовиставку, яка відобразила наукове та творче життя вченого.

Глушко Г. Г.,
зав. відділом обслуговування НБ НУК в МІ

Фоторепортаж

Прикладна лінгвістика

22 травня відділ наукової, іноземної літератури та періодичних видань НБ НУК прийняв участь у проведенні Х Всеукраїнської науково-методичної конференції молодих науковців "Прикладна лінгвістика 2014: проблеми та рішення", організованої кафедрою Прикладної лінгвістики. До уваги учасників форуму співробітники відділу представили книжкову виставку наукових та довідкових видань за темами: "Словники нового покоління" та "Лінгвістика крізь збільшувальне скло"..

Домашева I.Л.,
завідуюча відділом наукової,
iноземної лiтератури та перiодичних видань НБ НУК

Фоторепортаж

День інформації «Безпека людини на морі»

15 травня відділом обслуговування користувачів Наукової бібліотеки НУК в Машинобудівному інституті було проведено День інформації «Безпека людини на морі» для магістрантів та студентів п’ятого курсу, що навчаються за спеціальністю «Суднові енергетичні установки».

Програмою заходу було передбачено виступ кандидата технічних наук, професора В. П. Шостака. Крім того, до уваги студентів було представлено інформаційну презентацію з питань підвищення безпеки мореплавства з показом відеороликів на задану тему. Змістовним доповненням до презентації стала книжково-ілюстративна виставка наукових та навчальних матеріалів, виданих за останні роки. Її наповнення прокоментувала А. В. Кулагіна, бібліотекар І категорії.

Вона, також, поінформувала присутніх про інші інформаційні ресурси з цієї тематики, що містяться у книжковому фонді НБ НУК. Цей цінний матеріал буде корисним для майбутніх фахівців.

Глушко Г. Г.,
завідуюча відділом обслуговування НБ в
Машинобудівному інституті

Фоторепортаж

День інформації «Застосування холоду в енергетиці»

15 квітня у читальному залі відділу обслуговування НБ НУК в Машинобудівному інституті відбувся науковий семінар магістрантів за темою «Застосування холоду в енергетиці».

Підготовка до семінарського заняття проходила під керівництвом завідуючого кафедрою кондиціонування та рефрижерації, доктора технічних наук, професора М. І. Радченка та, безпосередньо, за підтримки викладача вищезазначеної кафедри, кандидата технічних наук, доцента А. О. Моря.

У роботі семінару активну участь прийняли також співробітники відділу обслуговування НБ НУК в Машинобудівному інституті, які підготували тематичний перегляд друкованих та електронних видань викладачів цього структурного підрозділу вишу за тематикою семінару.

Магістранти Машинобудівного інституту представили на розгляд аудиторії доповіді з аналізом ефективності досліджень за матеріалами, опублікованими у «Збірниках наукових праць НУК», збірниках «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», періодичних виданнях для фахівців холодильної галузі «Холод» та «Холодильна техніка».

Глушко Г. Г.,
завідуюча відділом обслуговування НБ в
Машинобудівному інституті

Фоторепортаж


Творча зустріч з Євгенією Мішанкіною

14 квітня у читальному залі відділу обслуговування Наукової бібліотеки в ІАЕ НУК відбулась зустріч з миколаївською поетесою, артисткою оркестру Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії Євгенією Мішанкіною. На зустрічі гості мали можливість поспілкуватися з автором, дізнатися про історію створення її поетичних збірок. Під час зустрічі у виконанні поетеси лунала поезія, звучали вірші у супроводі гітари. Зал був охоплений тишею і періодично бурхливими оплесками. Адже до її віршів і пісень неможливо бути байдужим, бо вони про саме головне – любов і життя.

Олейниченко В. М., завідуюча відділом обслуговування НБ НУК в ІАЕ

Фоторепортаж


Миколаївський літературний вернісаж

У 2013 році молоді фахівці Наукової бібліотеки НУК взяли активну участь у конкурсі "Миколаївський літературний вернісаж", організованому Радою молодих бібліотечних лідерів за підтримки Миколаївської обласної бібліотечної асоціацієї. Він був присвячений популяризації творів миколаївських письменників та поетів. Конкурс проводився за двома номінаціями: перша номінація – презентація, друга номінація – відеосюжет.

Представляємо конкурсні роботи молодих фахівців НБ НУК які познайомлять з літературним надбанням поетів та письменників Миколаївщини.

Презентації:

"Поетичний струмок рідного краю" (автори : С. Борщевська, провідний бібліотекар, Л. Кожухар, бібліотекар І категорії);

 

"Під парусами мрії" (автори : С. Гординець, бібліотекар І категорії, Н. Коваль, бібліотекар І категорії).

 

Відеосюжети:

"Город сердца моего" (автори : М. Боклаг, бібліотекар І категорії, Н. Константинова, бібліотекар І категорії);

"Сквозь музыку стиха" (автори : М. Жигалкіна, бібліотекар 1 категорії, О. Соловйов, бібліотекар.) Ця конкурсна робота за творчий підхід та інноваційність була визнана переможцем (ІІ місце в номінації "Створення відеосюжету").

Відеосюжети представлені у відкритому доступі для всіх бажаючих у мережі You Tube.

Миколаївщина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.

2 квітня в читальному залі Головного корпусу Наукової бібліотеки НУК відбулася зустріч з М. О. Теряник, науковим співробітником музею «Підпільно-партизанського руху на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.». Зустріч була організована з нагоди 70-річчя з Дня визволення Миколаївської області від німецько-фашистських загарбників.

Відкрила захід завідуюча відділом обслуговування А. М. Захаренко, яка зворушливо нагадала студентам і гостям про цю пам`ятну дату. Також вона зробила змістовний огляд книг, представлених на виставці «Тихі зорі вічної пам`яті», акцентуючи, зокрема, увагу присутніх на виданні В. І. Циганова «…от «Меча» и погибнет», в якому розповідається про 384-й окремий Миколаївський Червонопрапорний батальйон.

Розповідь про героїчний подвиг 68 десантників та підпільно-партизансьний рух на Миколаївщині продовжила М. О. Тереняк, науковий співробітник музею. Її виступ був яскраво доповнений документальною хронікою тих подій. Особливо вразила аудиторію пісня про Велику Вітчизняну війну, яка лунала за кадром.

Зустріч завершила А. М. Захаренко словами: «Читайте про героїв, пам`ятайте, що вони боролись за мир, за наше спокійне життя, не забувайте слів великого поета О. С. Пушкіна: «Гордиться славой предков не только можно, но и должно, забвение оной есть постыдное малодушие».

Борщевська С. В.
провідний бібліотекар НБ НУК

Фоторепортаж

«Захистимо зелену планету»

2–3 квітня в НУК ім. адмірала Макарова в рамках Всеукраїнської ініціативи “Зробимо Україну чистою!” відбувся Обласний молодіжний екологічний форум, метою якого є формування екологічної свідомості студентської молоді Миколаївщини.

До цієї події в актовій залі Інституту автоматики та електротехніки співробітники відділу обслуговування користувачів в ІАЕ НБ НУК підготували тематичний перегляд “Захистимо зелену планету” за розділами: "Альтернативні види енергетики та ресурсозберігаючі технології", "Розвиток екологічного туризму як елемент формування туристичної привабливості регіону". На ньому були представлені наукові публікації, навчальні посібники та періодичні видання з фонду відділу.

Олейниченко В. М.,
завідуюча відділом обслуговування НБ НУК в ІАЕ

Фоторепортаж

«Поэзии любимые страницы»

28 березня в стінах Наукової бібліотеки НУК відбулось чергове засідання у літературно–музичній вітальні, що працює на базі відділу обслуговування в Гуманітарному інституті. Воно було присвячене Всесвітньому дню поезії.

Засідання відкрила завідуюча відділом І. В. Кузнєцова такими словами: «Поезія пройшла довгий шлях, немає і не буде кінця поезії, поки живе на землі людина. У віршах висловлюється все, чим ми живемо і дихаємо, оспівується природа, любов, гама людських почуттів, які не змінюються з часом. Поети допомагають нам бачити прекрасне. Саме вони нам відкривають у своїй творчості всю красу і диво життя…»

Потім слово взяли члени літературного клубу. Їх вірші та виступи припали до душі всім присутнім. Талант писати – це дар, який потрібно нести людям.

Музичне оформлення, під час якого звучали пісні на вірші відомих поетів, робили виступ членів клубу ще більш емоційним.

І, звичайно, всі гості та запрошені уважно і з задоволенням слухали тих, у чиїх руках гітара і сміється, і плаче. Тих, хто під струнні перебори може співати так, що у слухачів завмирає щось у душі, і згадується щось своє, потаємне. Адже кожна пісня – це, насамперед, вірш, і тільки потім, з покладеною на нього музикою, він перетворюється на щось більше.

Яскравим наочним доповненням стала книжково-ілюстративна виставка, на якій були представлені вірші улюблених миколаївських поетів.

Спілкування в літературно-музичній вітальні насправді пройшло дуже цікаво, як-то кажуть, на одному диханні. Адже у віршах ми завжди дивуємося простій силі слова. Тому частіше читайте вірші, поринайте в ажурне сплетіння віршованих рядків, вмійте кожне слово пропускати через своє серце. Нехай вірші з вами будуть завжди, допомагають розділити і печаль, і радість, як ваші самі вірні й надійні друзі.

Карташова К. І.,
бібліотекар І категорії НБ НУК в ГІ

Фоторепортаж

Час памяти «Тайна гибели адмирала С. О. Макарова»

«Желающий побеждать должен решить, что он или победит или погибнет, и только при этих условиях его можно признать достойным победы». Всей своею жизнью, до конца отданной Отечеству, Степан Осипович Макаров получил право сказать эти слова...

В 2014 году исполняется 165 лет (по новому стилю) со дня рождения С. О. Макарова, а также 110 лет со дня его гибели в водах Японского моря.

25 марта Электронный читальный зал НБ НУК организовал и провел Час памяти «Тайна гибели адмирала С. О. Макарова», посвященный светлой памяти выдающегося флотоводца, ученого и вице-адмирала.

О том, что жизнь вице-адмирала С. О. Макарова – прекрасный пример беззаветной любви к морю и самоотверженного служения Отечеству, его военно-морскому флоту и представляет собой яркий образец сочетания научного творчества с боевой деятельностью и неустанным трудом, рассказала заведующая ЭЧЗ Т. Д. Королева. Затем присутствующие просмотрели видеофильм об адмирале Макарове (режиссер Валентина Гуркаленко).

С. О. Макарову принадлежит неоспоримый приоритет в разработке важнейших вопросов кораблестроения, морской тактики, океанографии, морской артиллерии и минного дела. Что же успел сделать вице-адмирал С. О. Макаров в Порт-Артуре за 36 дней своего командования? Мог ли один человек повлиять на ход русско-японской войны? Почему всю свою жизнь С. О. Макаров призывал помнить войну? На эти и многие другие вопросы ответил один из основателей мемориального музея адмирала С. О. Макарова, председатель Николаевского отделения Всеукраинской ассоциации писателей-маринистов, главный метролог Национального университета кораблестроения – Владислав Витольдович Мацкевич.

Труды С. О. Макарова были столь разносторонними, он касался столь многих вопросов стратегии, тактики и повседневной деятельности флота, что нескольким поколениям исследователей пока так и не удалось целиком изучить его огромное наследие. Виртуальная выставка «Тайна гибели адмирала», подготовленная сотрудниками Электронного читального зала познакомила участников мероприятия с материалами о жизни и деятельности выдающегося флотоводца и ученого вице- адмирала Степана Осиповича Макарова. При подготовке выставки были использованы ресурсы как из фонда НБ НУК, библиотек г. Николаева: ОУНБ имени А. Гмырева и ЦБ имени М. Л. Кропивницкого ЦБС для взрослых г. Николаева, так и находящиеся в свободном доступе в сети интернет. Ознакомиться с виртуальной выставкой можно на сайте НБ НУК в разделе «Электронные ресурсы».

В завершении Часа памяти студентам была предложена увлекательная экскурсия по музею адмирала С. О. Макарова, которую любезно согласилась провести его заведующая, Елена Ивановна Фещенко.

Т. Д. Королева,
заведующая ЭЧЗ НБ НУК

Фоторепортаж

Вечір-ретроспектива «Геній, який змінив світ»

У березні 2014 року світова спільнота відзначає 135-річчя від дня народження А. Ейнштейна. 26 березня у відділі іноземної, наукової літератури та періодичних видань НБ НУК відбувся вечір-ретроспектива «Геній, який змінив світ», присвячений видатному вченому.

Присутні на заході студенти та співробітники вишу ознайомились не тільки з науковими досягненнями, а також з цікавими фактами, історіями, випадками і навіть анекдотами з життя А. Ейнштейна. Дізнались про нього не тільки як про геніального вченого, але і як про звичайну людину, з властивими всім достоїнствами і недоліками. Отриману інформацію вдало доповнили слайд-презентації: «Хронологія великого життя», «Етюди про Ейнштейна», «Історія одного фото».

На заході була також представлена розгорнута експозиція книг, фотоматеріалів та періодичних видань «Геній, який змінив світ», яка зацікавила багатьох гостей.

На завершенні присутні переглянули фільми про життя, наукові досягнення та велике кохання А. Ейнштейна.

Домашева I. Л.,
завідуюча відділом наукової, iноземної лiтератури та
перiодичних видань НБ НУК

Фоторепортаж

Вода – це життя

21 березня в Електронному читальному залі відбулась інформаційна година, присвячена Всесвітньому дню водних ресурсів. Тема зустрічі: «Вода – це життя». Мета заходу: привернути увагу молодого покоління до проблем забруднення води та відповідального відношення до водних ресурсів.

Відкрила інформаційну годину бібліотекар I категорії Л. Б. Афанасьєва інформацією про роль води у житті людства. Виступ було проілюстровано презентацією «Вода – це життя».

Про наукові дослідження в галузі водопостачання та якості води в Україні розповів кандидат технічних наук, доцент, декан факультету Морської інфраструктури Ю. М. Харитонов, супроводжуючи свій виступ презентацією.

Співробітниками абонементу було підготовлено віртуальну виставку та книжково-ілюстративну експозицію видань, присвячених темі заходу. Їх представила учасникам зустрічі завідуюча сектором Г. В. Костюк. Цікавим доповненням до заходу були відеоролики: «Зачем нужна вода?», «О воде».

Завершила інформаційну годину Л. Б. Афанасьєва словами М. Пришвіна: «Захищати Природу – це захищати Вітчизну».

Афанасьєва Л. Б.,
бібліотекар I категорії абонементу молодших курсів МІ, ІКІТН

Фоторепортаж


День кафедри суднових стаціонарних та енергетичних установок

20 березня у читальному залі відділу обслуговування користувачів НБ НУК в Машинобудівному інституті відбувся День кафедри суднових стаціонарних та енергетичних установок за темою: «Морські судна: вчора, сьогодні, завтра», який підготували співробітники відділу обслуговування. На заході були присутні студенти, що навчаються за спеціальністю «Суднові енергетичні установки та устаткування» та за спорідненими спеціальностями, а також викладачі та співробітники інституту.

У центрі уваги заходу були презентація книжково-ілюстративної виставки «Судна та судноплавство майбутнього» та виступ завідуючого кафедрою ССЕУ, професора В. М. Горбова. Грунтовно, з глибоким знанням справи В. М. Горбов представив інформацію з питань інноваційної діяльності світового суднобудування, основних типів кораблів та суден. На завершенні заходу студенти мали змогу більш детально ознайомились з добіркою цінних журналів та змістом видань, які увійшли до експозиції.

Глушко Г. Г., завідуюча відділом обслуговування НБ в Машинобудівному інституті

Фоторепортаж

Година пам`яті «На «Ікарі» - навколо Світу»

5 березня в читальному залі Головного корпусу Наукової бібліотеки НУК відбулася Година пам`яті «На «Ікарі» – навколо Світу». Захід було проведено з нагоди 80-річчя з дня народження Почесного громадянина Миколаєва, Заслуженого майстра вітрильного спорту СРСР, капітана яхти «Ікар», яка першою в історії СРСР здійснила навколосвітню подорож, Бориса Степановича Немирова. Відкрила захід завідуюча відділом обслуговування А. М. Захаренко інформацією про те, як була втілена в життя мрія про море славетного капітана. Розповідь про долю «Ікара» та команду сміливців продовжив кандидат технічних наук, доцент кафедри конструкції корпусу корабля Кораблебудівного інституту НУК імені адмірала Макарова, учасник кругосвітнього плавання, яхтовий капітан, Заслужений майстер спорту СРСР Анатолій Іванович Кузнєцов. Свій виступ Анатолій Іванович доповнив слайдами та унікальними документальними кадрами визначних подій того часу, які мали відношення до конструювання яхти та самої подорожі. Присутні були вражені почутим та побаченим. Під час зустрічі студенти активно задавали питання, на які отримували детальні відповіді. До речі, диски з матеріалами про навколосвітню подорож були люб`язно передані Анатолієм Кузнєцовим у дар бібліотеці.

Також, провідний бібліотекар С. В. Борщевська представила учасникам заходу віртуальну виставку «На «Ікарі» – навколо Світу». Змістовною була книжково-ілюстративна виставка «Справа всього життя», доповнена експонатами музею адмірала Макарова.

Борщевська С.В., провідний бібліотекар НБ НУК

Фоторепортаж

Літературний портрет "Слово Кобзаря – джерело невмирущого духу"

2014 рік в Україні оголошено Роком Тараса Шевченка, адже у цьому році вся країна відзначає великий ювілей – 200-річчя від дня народження Кобзаря.

В рамках заходів, присвячених відзначенню цієї дати, відділом обслуговування НБ в ІАЕ НУК проведено святковий захід "Слово Кобзаря – джерело невмирущого духу".

Співробітниками відділу підготовлено книжково-ілюстративні експозиції "Пам’ятає сина Україна" і "Шевченко та Миколаївщина".

На виставці "Пам`ятає сина Україна", оформленій портретом Кобзаря та вишитими рушниками, були представлені твори геніального поета, література біографічного характеру. Окремий розділ, що розкрив талант Шевченка-художника, містив репродукції картин майстра.

Окремі сторінки життя та творчості поета пов`язані з нашим краєм. Про свої наукові дослідження, присвячені цій темі, розповів І.Б Марцінковський, голова правління Миколаївського обласного об’єднання "Просвіта", доцент Гуманітарного інституту НУК. Його книги були представлені на виставці "Шевченко та Миколаївщина".

Студенти Гуманітарного інституту з щирістю декламували твори великого генія і пророка, намагалися передати всю палітру почуттів, які вкладав поет у кожний рядок. Поезії, які звучали протягом заходу, у виконанні Наталі Забродської, Анатолія Титаренка, Юлії Воробйової та Юліани Чемії стали не просто доповненням, а справжньою душею свята. Не залишив байдужим гостей вірш поета "Заповіт" німецькою мовою у виконанні Таісії Бараненко.

Безсмертна поезія Кобзаря сьогодні потрібна нам як ніколи. Сьогодні треба читати й Шевченка, читати й про Шевченка. Він складний і глибинний. Він ні на кого не схожий. Він постійно національний і вселюдський. В нім любов і ненависть. В нім Україна і Всесвіт. В нім тиха ласка і шалена сила. Тому й пророк!

Олейниченко В. М.,
завідуюча відділом обслуговування НБ НУК в ІАЕ

Фоторепортаж

Відеопроект «Відкрий свого Шевченка»

День інформації «Екологічні проблеми суднових енергетичних установок»

27 лютого в Машинобудівному інституті на кафедрі ССЕУ для науковців та студентів зусиллями працівників відділу обслуговування НБ НУК було організовано та проведено День інформації за темою: «Екологічні проблеми суднових енергетичних установок».

Змістовне наповнення Дня інформації розкривала низка бібліотечно-бібліографічних заходів. Зокрема, його учасники переглянули віртуальну виставку «Суднові енергетичні установки», експозицію новинок наукових та періодичних видань з тематики кафедри; бібліографічний огляд наукових статей, опублікованих у «Збірниках наукових праць НУК», «Вісниках Національного університету кораблебудування» та періодичних виданнях, в яких представлено наукове надбання вчених кафедри.

Глушко Г.Г.,
завідуюча відділом обслуговування НБ НУК в
Машинобудівному інституті

Вечір пам’яті «І в душі моїй Кобзар»

Є щось символічне у тому, що разом з першим весняним сонечком приходить до нас Шевченко. Його ім’я давно вже стало символом духовного здоров’я нашого народу, його краси, сили та мужності. З нагоди вшанування пам’яті великого Кобзаря 18 лютого відділ обслуговування користувачів в ГІ Наукової бібліотеки НУК організував вечір пам’яті «І в душі моїй Кобзар», присвячений 200- річчю з дня народження поета, художника, славного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Про творчість і постать Шевченка в історії і культурі Миколаївщини ХІХ–ХХІ ст. розповів І.Б Марцінковський, голова правління Миколаївського обласного об’єднання «Просвіта», доцент Гуманітарного інституту НУК.

До уваги присутніх було представлено цикл виставок «Життя, сповнене подій». Зміст циклу розкривали експозиції:

  • «Шевченко та Миколаївщина», одна із полиць якої представляє наукові дослідження І.Б Марцінковського;
  • «Шевченко – художник», на якій експонувались живописні твори митця, зокрема, присвячені морській тематиці;
  • «Шевченко – поет», в якій представлена поетична та прозова спадщина;
  • «Музи Шевченка», на якій зображено портрети жінок, що надихали поета на створення чудових поетичних рядків.

Цікавим доповненням до заходу були відеоролики та декламування улюблених віршів Тараса Шевченка студентами Гуманітарного інституту.
Директор Гуманітарного інституту, кандидат історичних наук, доцент О.В. Бобіна у своїй промові розповів, що з дня смерті прославленого українського письменника, художника та національного героя Тараса Шевченка минуло два століття, але він продовжує хвилювати свідомість нащадків своєю запальною пристрастю до рідної землі, викликає подив і захоплення шанувальників його творчості багатим запасом знань у найрізноманітніших сферах діяльності. Кріпацький син, що могутністю свого генія і нелюдським напруженням сил піднявся до вершин духовної культури…

Ми переконались, що спадщина Шевченка безцінна, багатопланова, пізнавальна, цікава, іноді ще незнайома нам, незвідана… Але відомо, що головним мотивом всієї творчості Шевченка була велика і безмежна, сильніша понад усе, любов до України.

Кузнецова І.В.,
завідуюча відділом обслуговування НБ НУК в ГІ

Фоторепортаж

«Свято об’єднує серця»

14 лютого – День Святого Валентина – день радості, любові та краси. 13 лютого співробітники абонементу молодших курсів МІ, ІК та ІТН організували для студентів-екологів, викладачів та співробітників вишу пізнавально- розважальну годину, присвячену Дню закоханих.

В теплій дружній атмосфері, за чашкою кави, учасники заходу мали можливість познайомитися з історією та легендами свята, прийняти участь у інтелектуальних вікторинах, іграх та конкурсах, познайомитися з виданнями, які були представлені на книжково-ілюстративній виставці «Свято об’єднує серця».

Костюк Г. В., завідуюча сектором відділу обслуговування НБ НУК

Фоторепортаж